otobüse bineceksem neden evleneyim

makul bir sorgulama.

otobüse binmenize müsaade edecek bir erkek/kadın ile evlenmek, yeterli bir zaman sonra aşk evreninde hormonal ve elektriksel çekim etkisi altında yaşadığınız plazma modundan süpernovasal bir inkişafa itebilir sizi.
devamını gör...
sen bayağı yanlış gelmişsin arkadaşım.bak otobüse bineceksem neden ehliyetim var olur, otobüse bineceksem neden jipim var da olur, otobüse bineceksem neden okuyorum da olabilir, hatta otobüse bineceksem neden kanatlarım varı da anlarım ama neden evleneyim olmaz.*
devamını gör...
zaten er kişinin ata mesleği nakliyatçılık değilse kız verilmez aga. evden işe taşıyamıyorsa ne anlamı var evliligin. evin huzurluymuş, bana ne.. taşıyamayıp hatunu, metrobüsün elik ve vahim pençelerinde haydutlara teslim ediyorsan karını, harab ve bîtab ise eve geldiğinde, cebren ve hile ile aziz kalesinin kapısını açar mı sana ? sahi evlilik neydi. evlilik yemekti.. neyse..
devamını gör...
zenginleşmeyi matah bir şey olarak görmeyen, kapitalizme ve servete ilişkin ön yargıları olan ve toplu taşımayı bir nevi kafa uyumu olarak çiftler tarafından ilk sohbette gömülecek zihniyete sahip kişi ve kişilerdir.

evet inanmayacaksınız ama araba bir ihtiyaç değil lükstür.
devamını gör...
bunu evleneceği kişiyi hayatta kalma aracı olarak görenler düşünür ancak. bir zahmet mabadınızı zorlayın ve kendinize bir araba alın. az daha zorlayıp bir ev sahibi bile olabilirsiniz. eşinizle sadece sevdiğiniz/âşık olduğunuz için evlenin.
devamını gör...
siz yanlış anlıyorsunuz. işin aslı şu :
kızımız balayına uçakla gitmek istiyor.
5 yıldızlı otele balayına uçakla götürün sonra masrafları ödemek için belediye otobüsüne / metrobüse binmeye razı kızımız.
devamını gör...
ihtimal odur ki bir kadın beyanı. yeterince linç yedi mi bilmiyorum ama ben linç etmeye değil; methetmeye geldim.

ey dünyalılar !

bence bu tarz çıkışlara şaşırmamızın sebebi özellikle erkekler olarak bizim olayı kendimizden beklenmeyecek şekilde kompleks bir yapıda ele almamış. hadi biraz basitleştirelim;

bir erkek bir kadınla ne için evlenir?

sevdiği için, güzelliği için, malı mülkü için, manevi dünyasına uygun olduğu için ( takva, tesettür, ev hanımlığı vs ya da bunların tam tersi, neye nasıl inanıyosan artık )

bunun karşılığında istiyoruz ki karşı cins bizle sadece sevdiği için, fedakarlığından evlensin..

neden abi? neden hep annelerimizi ya da türk filmlerindeki * o gariban mert kadınları örnek alıyoruz? bırakın müsaade edin karşı tarafın da beklentileri olmasını doğal karşılayın. bunlar sadece maddi olsa bile elbette böyle bir hakkı var bence kadının. sırf güzelliği için bir kadınla evlenen adamı kınamadığım gibi sırf mal mülk için bi adamla evlenen kadını da kınamıyorum aksine ikisini de hoş görme taraftarıyım.


hoş görmediğim şey şu. olaya karşılıklı birer aşk çocuğu, fedakar ve cefakar sevgi kelebekleri modunda başlayıp sonradan çirkinleşmek. arkadaş kendimize ve karşı tarafa yakıştıramadığımız için açık açık konuşamıyoruz. erkek kadına kadın erkeğe beklentilerini açıkça anlatamıyor. sonra ne mi oluyor, evlendikten altı ay sonra meseleler bir bir ortaya çıkıp birlikteliği baltalıyor. avukatlar gevrek gevrek sırıtıyor.

ol sebepten ötürü bırakın isteyen istediğini mertçe söylesin evlenmeden önce ki kimse sürprizle karşılaşmasın.
devamını gör...
bir insanla malı mülkü var diye evlenmemek için mal mülk biriktiriyorum.*
benim dünya görüşüm bu yönde olmasa da aileden gelen görüş bu yönde. aman evi olsun kızım aman arabası olsun işi olsun kızım diye diye başımın etini yediler. ama varlık edinmek bir işe yaramadı olacak ki şimdi de sen de varsa onda da olsun'a evrildi laf. bir yerde hata yaptım sanırım.
devamını gör...
bir kadın beyanı gibi duruyor ve kadın son derece haklı. olayi sadece taciz vs olarak düşünmemek lazım ayakta yolculuk gibi konularda bir kadın için zor, yaş kilo önemli değil. bence imkan varsa düğün sonrası hemen bir araba almalı ve çalışıyorsa araba sürekli kadında kalmalı çalışmıyorsa mümkün mertebe kadın kişisine bırakılmalı.
devamını gör...
bunun bir de “temizlik, yemek vs. yapacaksam neden evleneyim?” diyen erkek versiyonu var. toplumdaki bu hizmetçi arayanlar grubu, şoför arayanlar grubunun oluşmasına neden oluyor maalesef... keşke bu tipler birbirleriyle evlense de kimsenin başını yakmasalar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar