otobüse bineceksem neden evleneyim

makul bir sorgulama.

otobüse binmenize müsaade edecek bir erkek/kadın ile evlenmek, yeterli bir zaman sonra aşk evreninde hormonal ve elektriksel çekim etkisi altında yaşadığınız plazma modundan süpernovasal bir inkişafa itebilir sizi.
devamını gör...
sen bayağı yanlış gelmişsin arkadaşım.bak otobüse bineceksem neden ehliyetim var olur, otobüse bineceksem neden jipim var da olur, otobüse bineceksem neden okuyorum da olabilir, hatta otobüse bineceksem neden kanatlarım varı da anlarım ama neden evleneyim olmaz.*
devamını gör...
zaten er kişinin ata mesleği nakliyatçılık değilse kız verilmez aga. evden işe taşıyamıyorsa ne anlamı var evliligin. evin huzurluymuş, bana ne.. taşıyamayıp hatunu, metrobüsün elik ve vahim pençelerinde haydutlara teslim ediyorsan karını, harab ve bîtab ise eve geldiğinde, cebren ve hile ile aziz kalesinin kapısını açar mı sana ? sahi evlilik neydi. evlilik yemekti.. neyse..
devamını gör...
zenginleşmeyi matah bir şey olarak görmeyen, kapitalizme ve servete ilişkin ön yargıları olan ve toplu taşımayı bir nevi kafa uyumu olarak çiftler tarafından ilk sohbette gömülecek zihniyete sahip kişi ve kişilerdir.

evet inanmayacaksınız ama araba bir ihtiyaç değil lükstür.
devamını gör...
bunu evleneceği kişiyi hayatta kalma aracı olarak görenler düşünür ancak. bir zahmet mabadınızı zorlayın ve kendinize bir araba alın. az daha zorlayıp bir ev sahibi bile olabilirsiniz. eşinizle sadece sevdiğiniz/âşık olduğunuz için evlenin.
devamını gör...
siz yanlış anlıyorsunuz. işin aslı şu :
kızımız balayına uçakla gitmek istiyor.
5 yıldızlı otele balayına uçakla götürün sonra masrafları ödemek için belediye otobüsüne / metrobüse binmeye razı kızımız.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar