otomatik vites erkeği vs manuel vites erkeği

otomatik vites erkeği nazik, manuel vites erkeği kabadır.
devamını gör...
farkının ne olduğunu asla çözemediğim durumdur.yani manuel vites kullanan dünyayı kurtarırken öteki izliyor mu napıyor?
devamını gör...
versus müessesinin şanına yaraşan bir versus olmasa da manuel vites arabaları daha çok seven bir erkek olarak bir iki kelam etme hakkı buluyorum kendimde.

efenim öncelikle kullanılan arabadan bir binek tadı almak istenirse yani at sürüyormuş havasına bürünme babında manuel vites candır. vites geçişlerinde verilen ara gazın tadı, aniden hızlanmak için vites küçültüp sos gaz sollama tadı vs vs... siz otomatikçiler, anlayamazsınız!!!

automatic vites ise çarpışan arabanın böyük halidir. yane çocuk işi. bunu sevenler ise yerli ve milli değillerdir. bunlar monşer!

devamını gör...
erkek dediğin hükmetmek üzerine bir varlık. erkek kelimesi bile erk sahibi demek. iktidar-sız da oradan geliyor , iktidar ve erk aynı hemen hemen.

otomatik vites sizin iradenizi hiçe sayar. size motor üstünde tam hakimiyet vermez.

baskın karakterler yani alfalar bu yüzden otomatik kullananlara totoş muamelesi yapar.

edit : şimdi tekrar okudum da neden eksi aldığını düşündüm. sanırım okuyanlar benim düşüncelerim sandı. ben böyle düşünmüyorum ben algıyı açıklamaya çalıştım.
devamını gör...
manuellik ameleliktir. bana kalırsa manuel vites tercihi gelişmişliğe kapalı, katı ve radikal düşüncelerde ısrarcı erkek seçimi. otomatik pahalı ve masraf fizibilitesi yüksek olduğu için paracıdır ve cimridir. bilemedin çok hesapçıdır. otomatik tam hakimiyet vermez diyenlerin otomatik kullanmayı bilmediklerini düşünüyorum. ya da kullandıkları otomatik şanzımanlar tırt. zf steptronik kullanın bence fırsat bulursanız. olmadı problemli dsg de uyar.

kusura bakmayın ama otomatik kullanana totoş muamelesi yapmak son derece mantıksız. zira otomatik kullanan vites kolunu bir kere tutar manuel kullanan elinden ayırmaz. ne çok seviyorsanız artık vites kolunu ahahaha.
devamını gör...
manuel vites usta şoförlerin; otomatik ise acemilerin harcıdır. lakin, son model premium otomobillerde neredeyse manuel vitesin hiç kullanılmıyor oluşu da bazen insanları otomatiğe mecbur kılabiliyor. zenginler olarak bu konuda mağduriyetimiz var. alman devletinden ricamız var; lütfen bu mağduriyetimizi giderin.
devamını gör...
otomatik vites araç kullanan adam vizyon sahibi adamdır. makinelerin yapabileceği bir takım özellikleri makineye bırakır, kendi araba sürmenin keyfine bakar.
mesela ben 10 yıldan beri manuel araca binmiyorum. araba kaçıncı vitesteymiş, motor devri kaça gelmiş, kalkarken arabayı geri kaydırır mıyım gibi saçma sapan şeyleri kafaya takmıyorum. sol ayağımdaki ayakkabıyı çıkarıp arabada bağdaş kuruyorum ve keyifli keyifli seyahat ediyorum.
haa bir de yol boyunca o topuzun kafasını okşayıp ileri geri yapmıyorum. manuel araç kullananlar sanırım sırf bu topuz okşama işi yüzünden manuel viteslerden vazgeçemiyorlar.
devamını gör...
otomatik vites genel tabirde emeklilik sevyedidir araba kulanmanın. bende olsam otomatik kullanırım lakin araba ögrenmek isteyen insan mantigi kavramak adina duz vites ile baslamamiz daha mantikli geliyor bana.benim kriterim eger ailenizde araba kullanacak biri, ogretmeniz gereken biri varsa manuel almaniz, eger birine ogretme ihtiyacı güdmüyorsanız otomatik harika birsey. bu arada otomatik vitesle ehliyet kursunda direksiyon sinavina giriliyor mu bilmiyorum giriliyorsa düz ü bırakın. dünya bırakıyor zaten.
devamını gör...
ehliyeti 30 undan arabayı 40 ından sonra almış erkektir.
kibirli gibi son model bmw veya benzeri bir araba almıyorsanız otomatik vitesler ağır aksak arabalardır, vites geçişleri kaplumbağa hızındadır. manuel vitesle araba sürdüğünüzü hissedersiniz.
yok sıkışık trafik rahatlık diyorsanız da dizel candır. gaza basmadan yarım debriyajla o trafiğinden hakkından gelebilirsiniz. yol açıldığında da otomatik vites 2-3 diyinceye kadar siz 5 takar uçar gidersiniz.
devamını gör...
manuel vites erkeği yoktur. daha evlenmemiş erkek vardır. bi evlensin hanımının on dakikalık trip atmasına bakar o iş.
devamını gör...
otomatik vites kolay sanılsa da arabaya hükmetmesi düz vitesten zordur. zira düz viteste hakim sizken otomatik viteste bu imkan çok bulunmamaktadır. ikisi de kendine göre önemli versus ve bireyi.
devamını gör...
istanbul gibi bir yerde yaşıyorsanız kınayanın kınamasından korkmadan otomatik vites erkeği, olduğunuzu ilan edersiniz. zira dur kalk yapa yapa sol bacağına kramp giren manuel vites erkeklerini duymuşluğumuz vardır. istanbul trafiğinde kullanılmayacaksa elbette kontrolün tamamen elinde olduğu manuel vites tercih edilmeli iken istanbul gibi trafik çilesinin olduğu yerde çok net hamallıktır manuel vites.
devamını gör...
manuel vites usturayla otomatik vites ise plastik saplı permatikle traş olmaya benzer.
manuelin karizması otomatikte yerini basitliğe sıradanlığa bırakır.
manuelin alacağı versus.

not: bu versus bacaklarında romatizma, siyatik vb şikayeti olanlar için uygun değildir. onlara göre otomatik candır tabi.
devamını gör...
otomatik vites erkeği kuzendir, manuel vites erkeği emmoğlu!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar