#ilişkiler  #özgürler 

makas atan birisi değilim, maganda değilim, emniyet şeridi kullanmam ve trafik kurallarını ezberlemiş birisiyim. hatta bu yüzden döner kavşaklarda nice kazaya da sebebiyet verdim çünkü geçiş hakkı kavşakta dönenindir çat diye dururum lakin bizim halk sınav sorularını ezberler ve ehliyeti alır umurunda değildir geçiş hakkı, sağa dönüşte yayaya yol hakkı, engelli park yerine araç bırakmama.

ikinci önemli husus otoyol araç kullanımına dairdir, belki çok bilinmez ama uluslararası otoyol kullanımında mesela bir binek araç belli bir hızın altında otoyolda seyredemez. ve yazılı olmayan kurallardan bir tanesi beynini kullanmayan arkadaşım araçlar hızlanılarak geçilir.

ve önemli husus en sol şerit hız sınırını aşmayan lakin ona yakın hızda seyretmek gitmek isteyenler içindir. sen 80-85 km ile orayı kafana göre kitleyemezsin ama sen gel bunu ankara'lı, kocaeli'li, konya'lı ve özellikle antalya'lı şöförlere anlat. hız radar sistemi ile hazineye para kazandırmak için yırtanacağına içişleri araç kullanma ve trafik kuralları kaidesi el kitabı dağıtsın en önce. ya çok zor mu 40-60 km en sağ, 65-105 orta şerit, 110 - 139 km en sol şeritte gitmeye çalışmak. adam kamyonet ile 72 km de derince de en solda sollama yapıyor.

haydar sadece erkek ismi değildir!
devamını gör...
uzun yolda sinirlenme sebebidir. sonra sıkıştırıp selektör yapanşöföre maganda deniliyor.kardeşim yavaş gitmek istiyorsan geç orta şeride. hele bir de yükseğe yakın yaş ervcedes bmv marka araç kullanıcıları var ki adan sol şeridi işgal ediyor, yol isteyince kendine de yediremeyip orta şeride geçmiyor. öyle sinir oluyorsun.
devamını gör...
otoyolda en sol şeridin sadece sollama için olduğunu, isterse son sürat gitsin sürekli sol şeridi işgal etmemesi gerektiğini bilmeyen insandır.
ancak diğer taraftan şunu da belirtmekte fayda var. otoyolda hız sınırı 120'dir. %10 toleransla birlikte 130 diyelim. orta şeritte 120-130 ile giderken kimsenin size selektör yapmaya hakkı yoktur. tabakhaneye başka yollardan da gidebilir eğer işi çok aceleyse.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar