oylamada soru işareti butonu getirilmesi

sene bundan 30 küsur yıl önce sekiz adet kürt ile aynı öğrenci evinde kalıyordum. hani eskaza terörle mücadele baskın yapsa, hilal bıyıklı abilerimiz hadi bunlar malum herifler, sen elin egelisi ne işin var aralarında, domal bakayım güzelyalı'ya doğru deyip tam 35 copu kaba etime indirseler şaşırmayacaktm.

işin ilginci bu kürt arkadaşların hepsi de adıyamanlıydı. dolayısıyla birbirlerinin jargonuna aşinaydılar ama bir sorun vardı. bazen kendi aralarında konuştukları dil türkçe olmasına rağmen kelimeler anlamlı bir tümce oluşturmuyordu. fakat kendi aralarında bir şifre teşkil ediyordu ki cümlenin muhatabı bunu anlıyordu. bir gün bir kağıda ellerini koyup, tükenmez kalemle etrafını çizerek ellerinin portresini çıkardılar ve ona gondoloji demeye başladılar. sonra hep bir ağızdan gondoloji diyerek kahkahalar savurmaya başladılar. gondolojinin ne anlama geldiğini korkudan soramadım.

bunu niye anlattım ? sözlükte bazen öyle başlıklar açılıyor ve öyle tanımlar yazılıyor ki benim 90 iq'luk beynim onu algılayamıyor. acaba diyorum sözlüğün ulu mimarları artı ve eksi seçeneklerinin yanına ''sen ne demek istiyorsun ellaam ?'' manasına gelecek bir soru işareti seçeneği koysalar iyi olmaz mı ?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar