oyun oynamak

çocuklar oyunla gelişir. sizin dağınıklık olarak gördüğünüz şey onun kurduğu krallığıdır. bir de yatarken yarın misafir gelecek mi? diye kibar kibar sorup, oyuncaklarıyla kurduğu dünyasının yıkılmasını istemeyen çocuklar vardır ki, rabbe sonsuz şükür sebepleridir.
devamını gör...
dönemin özelliklerine göre araçlar hep değişse de özü aynı. taş devrinde taşla oynandı. dijital çağda da bilgisayarla, mobil telefonlarla, tabletle oynanıyor.
devamını gör...
(#6535591) numaralı tanımda "kaç yaşında olursan ol yapılabilecek eylemlerden" demişim ama birkaç ay yeterli oldu bu fikri değiştirmek için. şimdi oyun oynamak zevk vermiyor. kaç ay oldu hatırlamıyorum, düşüncesi bile zevk vermiyor artık. arada güzelleme yapıyorum ve bahsediyorum gerçi ama gene de açıp oynamıyorum yani.

bu güzel bir şey bence.
devamını gör...
eskisi kadar olmasa da zaman zaman yaptığım aktivite. sorumluluklarının bilincinde bir insan için abartmamak kaydıyla gayet de güzel bir vakit geçirme yöntemi. oyunlar vasıtasıyla öz kardeşim gibi sevdiğim nice insanla tanıştım, gerçek hayatta bir araya gelip farklı ortamlarda bulundum. yalnız şöyle bi geçiş dönemi olduğunu fark ettim yaş ilerledikçe. eskiden salt eğlenceye odaklı, anlık zevk veren nispeten basit oyunlarda takılırken son yıllarda oynarken ufuk açan, ulan böyle bir şey de varmış dedirten, deneyim odaklı mekanik oyunlarda vakit geçiriyorum.
devamını gör...
28 sene önce babamın aldığı klon atari 2600 ile başladığım aktivite. 28 yıldır hiç bıkmadan büyük keyifle devam ediyorum. bazen diyorum buna harcayacağım zamanı daha değerli geçireyim, kahveye takılayım, okey oynayayım, futbol falan izleyeyim ama yapamıyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar