özdemir ince

imam hatiplilerin vali olmasının laikliğŸe aykırı olduğŸunu öne süren ã–zdemir ince, daha da ileri giderek imam hatiplilerin sivil üniversitelere girmesine 'terörist saldırı' dedi.


http://http://www.haber7.co...

sayın özdemir çok ince düşŸünen insan laik olmaya zorlanan bir insandan laik olmayan bir mesleğŸi yapması nasıl istenir ya da yapması beklenir onu da açıklarsa bizleri aydınlatacaktır.
devamını gör...
imam hatiplilerin vali olmasının laikliğe aykırı olduğunu öne süren özdemir ince, daha da ileri giderek imam hatiplilerin sivil üniversitelere girmesine 'terörist saldırı' dedi.


http://http://www.haber7.co...

sayın özdemir çok ince düşünen insan laik olmaya zorlanan bir insandan laik olmayan bir mesleği yapması nasıl istenir ya da yapması beklenir onu da açıklarsa bizleri aydınlatacaktır.
devamını gör...
imam hatipliler aleyhine yazdığı yazılar üzerine esra elönü haber 7 'deki köşesinde cevaben şu güzel yazıyı kaleme almıştır:

feride'nin günlüğü esra elönü

''ince''cikten bir gaf yağar...

senin ki gaf köşesi..

ortada alengir şişesi..

feride, köşesine kurulmuş lahana yumuşaklığında yazılar yazan adamı sırasına akılsız kazıyordu. kaleminin ucuyla köşesini oyduğu bu adamın canı çekince gaf galetası atıştırıp ortalığı çürük ve çekirdeksiz yazılarla donatması, arkeolojik buluntular sonucu düşüncesizliğine ulaştığı inceâ’ye imam hatip okkasından bir cevap yazdırıyorduâ…

ben imam hatipli olmaya topraktan başladım. üniformamız yüzlerinde ufalanmış siyahlıklarla gezen adamlardan daha berraktı. türkçemiz üç dil bildiğini zanneden dilsiz kişiliklerden daha düzgün duruyordu. son dersimiz dünyanın neden kendini dolu zannedenlerle döndüğünü sorgulayarak geçiyordu. ilk dersimizi parçalasa da darbeli kalem kahramanları, Allah toparlıyordu. ben orda büyüdüm diyebilirim, ben orda küçülttüm diyebilirim ürkekliğimi, ben helalinden kazanılmış zaferlerin şenliğini gölge avlayarak güneş çalanlara karşı kutladım yine de diyebilirim. ben gözlerinizdeki kırk yalanın aynasını okudum diyebilirim, ben senin ölmüşlerinin canına diri diri fatiha gönderecek kadar cömert bir imam hatipliyim diyebilirim ama sen bana cehaletinden başka kurulacak bir köşen olmadığını itiraf edemezsin. sen ağzı burnu dağılmış eskitme cümlelerinle yükseldiğimiz yeri alt edemezsin. aynı bedende iki cambaz ruh taşıyan kaleminin kişiliksiz ipini şimdiye kadar sadece Allaha eğilmiş boynumuza atmayı deneyemezsin. sen bizi hedef alacak kadar iyi nişancı değilsin. bilirsin ki nereye nişan alacağını önceden haber veren kalemlerin korkaklığı kahinlerin soytarılığına denktir. seni ilmimizle dört köşe yapacak ferasete sahibiz ama sen hepsini dolduracak kadar bilgiye sahip misin bilinmez. bizim lodosumuz senin köşelerini süpüren yağlı poyrazdan daha kadimdir ikimizde rüzgarız sen estiğini sanırsın dalın kıpırdamaz, bizse kaleminle sürüklenmeyecek kadar sağlam basarız.

biz vali olacaksak senden izin almayız kaşif olacaksak bile seni keşfedecek kadar boş zamanımız olmaz. sen seni kimin yönettiğinin ne mezunu olduğunu görmeyecek kadar körsen at gözlüğünün bekçisi biz değiliz. bilirsin ince kitaplara rağbet fazladır ama kafa da kalın bir soru işareti varsa inceliğinden şüphe duyduğumuz tek şahış o kitabın yazarıdır. bu arada incelikten kırılan kaleminin yenilgisini ölüm kuyularına paket gönderenlerin ne mezunu olduğu üzerine dikkat kesilerek taçlandırabilirsin. bizim idealimiz özdemir ince olmak değil. bizim idealimiz sen tarafından yazılmayacak kadar büyük ..

ince liğiniz için teşekkürler bayım..
imamhatipli feride..


devamını gör...
kafayı imam hatiplere takmış mersinli şair. bilmediği bir konu var, islamda ruhban sınıfı yok ve imam hatip ruhban okulu değildir. islamda, her dindar kişi, ihtiyaç doğduğunda, cemaate önderlik eder, ibadeti yönlendirir. keresteciden bürokrat olur, ama, bu okullardan olmaz, mantığını açıklayamayan kişi. uzmanlık alanı gibi kriterle olaya yaklaşmaya çalışırken; mühendisten, doktordan, avukattan; siyasetçi, ekonomist, başbakan çıkmasını açıklayamaması. adam, doktor olur, siyaset bilimci olur, ama, okuduğu lise diploması onun kabahati olur. * * * bak sen şairsin, sana makale yazma diyen, sosyolojik analiz yapma diyen var mı? ha bir de gazetecisin. hani senin sarı basın kartın? * *

devamını gör...
hurriyet gazetesinde, pariste türbanını çıkartan kızı diri diri yaktılar haberi yapmıştır ki, medya namusu üzerine kitap yazdırttır insana.
devamını gör...
19. yüzyıldan fırlama pozitivist entelektüel havasını veren ak sakallı. kemalizmi illa ki sosyalizme bağlayıp oradan toplumların devletler eliyle modernleşebileceği iddiasıyla türkiye'de bürokratik oligarşinin toplumu şekillendirme misyonuna sahip çıkmaya çalışan monşercik.

aslında eğlenceli adamdır, türkiye'de elit entellerin ve aydınlanmacı pozitivist fransız hayranlığının son temsilcilerindendir.
devamını gör...
bilir bilmez her konuda fetva vermeye kalkan bir cehalet abidesi ... hele bugünkü yazısını okurken gülmekten yerlere yatıyordum ... dilin zaman içerisindeki değişimine gönderme yapıyor sözde ... kendi eğitimini aldığı fransızların en saygın bilim yuvası kabul ettiği sorbonne ' dan bir saptama öncelikle ... arap dili dünya üzerindeki en muhkem dillerdendir . bunun bir nedeni de hz. peygamberin (a.s.) ilim kapısı olarak vasıflandırdığı şanlı sahabelerden hz. ali ' nin daha yüzyıllar öncesinden arap dili için hazırlamış olduğu gramer kitabıdır . yaaa , ondan da bihaberdin değil mi ? gramer ilminin banisi de müslümanlarmış yahu ... hadi onu da geçtim ; anlaşılamayacağını iddia ettiği türkçeden yüzyıllar öncesine dayalı bir örnekle bari utandırayım seni ... ince , ilim ilim bilmektir diyen yunus ' u anlamaktan aciz misin sahi ? e tamam fransız dili üzerine eğitim gördün iyi de ; ana dilini de mi unuttun yani ... bir de din mevzusundaki bilmişliklerin var ki ; akıllara seza ... hani şu , yaa cennetteki bütün ödüller huriler - muriler erkekler için iddianı söylüyorum . senin cennete gitmen biraz şüpheli , ama merak etme karın oraya giderse gılmanlardan seni aklına getirmeye vakti bile olmayacak innnce efendü ...
devamını gör...
türkiye sınırları içinde görev yapan en komik basın emekçisi, mütercim, edebiyat sever, şair, yazar özdemir ince...

okuduğunu anlamayan mebzul miktarda adam vardır ama mezkur şahıs yazdığını anlamayarak bu konuda da çığır açmıştır.

misal :

--- alıntı ---
"Dakı eyit mu'mine avratlara: Örtsünler gözlerinin bir nicesin, dakı saklasınlar ferçlerini. Dakı göstermesinler bezeklerini. Dakı bıraksunlar derinceklerini göncükleri üzre." (24:31)

Günümüz Türkçesi ile: "Ve söyle inanan kadınlara: Gözlerini (harama bakmaktan) sakınsınlar ve saklasınlar cinsel organlarını. Ve göstermesinler ziynetlerini (süslerini). Ve yakaları üzerine bıraksınlar başörtülerini."

Görüldüğü gibi Muhammed bin Hamza'nın çevirisinde "baş örtmek" diye bir şey yok.

http:// http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=8073005&yazarid=72&tarih=2008-01-22

--- alıntı ---
demekki neymiş yazdığını anlamak gerekmiyor hurriyette yazmak için.devamını gör...
içini boşalttıkları atatürkçülükten arda kalanları son birkaç yüzyıldır harcayan güruhtan biri... bir diğeri için, ilhan selçuk. engin ardıç arada hönkürür kendisine gel gör ki cumhuriyetin sümerbank'tan giyinen onurlu dönemini bile boş statükoculukları ile erittiler.
devamını gör...
imam hatiplere karşı dizginlenemez bir düşmanlığı olan, ağzını her açtığında Allaha havale ettiğim yazarlığın yüz karası. hay tevhidi tedrisat kanunu kadar başına taş düşsün. iyi ki ezberlemişsin bir maddesini. böyle anayasadan bir madde tevhidi tedrisattan bir madde 50 sene malzeme oluyor sizin gibilere. son olarak döşendiği siyasal islam'ın kalesi olarak imam hatipler başlıklı seri köşe yazılarıyla faşizan duygularını iyice açık etmiş, tek tip insan hayallerini üstüne basa basa anlatmıştır. işi gücü müslümanlara saldırmak olan bu adam böylece eleştirdiği şeyin yerine 21.yy dünyasına uygulanamayacak bir ütopya önermektedir. daha ne denilir, Allah bildiği gibi yapsındır.


devamını gör...
çok çok çok değerlidir. niye mi? daha onun kadar fosilini göremedik. yontma taş devrinden devşirdiği nadide fikirleriyle cehaletinin zirve yaptığı yazılarının bir kopyasının da mağara duvarlarında bulunduğu söylentileri vardır.
numuneliktir yani. korunma altına alınması gerektir.
mesela bir gaz odasında falan... he he he...
devamını gör...
sana ne desem bilmiyorum sarhoş şair..kızların bir meta gibi kullanılmasından rahatsız olma. popçuların; yalarım, okşarım, öperimli sözlerini ezberleyen kız çocuklarını hiç umursama.. sen kalk, kuran dili diye 17.yy tefsirinde geçen sözler dolayasıyla bir an ahlakı hatırla.. 'bak görün kızlarımıza ne ezberletiyorlar' diye bir an irkil..ne inandırıcı di mi? ne basitmişsin sen ya..hakikaten kimsenin ciddiye almadığı kadar varsın hani.

okuyun, gülüp geçin: http://www.hurriyet.com.tr/...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar