özge özberk

13 ağustos 1976'da istanbul'da doğdu. müjdat gezen sanat merkezi tiyatro bölümünde bir süre okuduktan sonra 2000-2002 yıllarında istanbul üniversitesi işletme fakültesi åžiir tiyatrosu kulübü’nde yönetmenlik yaptı. “bizim ev”, “sır dosyası” ve “bizimkiler” gibi televizyon yapımlarında oyunculuk yaptı, “yıldız tepe” adlı filmde başrol oynadı. genç yaşında girdiği bkm ekibi ile "otogargara" müzikali ve “sen hiç ateşböceği gördün mü?” gibi birçok oyunda rol aldı.

daha sonra asıl yıldızının parladığı cem yılmaz'ın gora filminde ceku, babam ve oğlum filminde birgül, çağan ırmak'ın 80'leri anlattığı çemberimde gül oya'da genç yurdanur, kırık kanatlar'da nazlı, yönetmenliğini biket ilhan, senaristliğini metin belgin'in yaptığı nazım hikmet ran'ın hayatını anlatan mavi gözlü dev adlı filminde nazım'ın sevgilisi münevver rollerini canlandırdı. geniş zamanlar dizisinde zehra karakteriyle karşımıza çıktı. sinekli bakkal adlı dizide rabia karakterini başarıyla canlandıran özge özberk, uzun süredir birlikte olduğu nişanlısı hayim sadioğlu ile 15 temmuz 2007 tarihinde dünya evine girmiştir.

filmleri

2008 - 120 (münire)
2007 - mavi gözlü dev (münevver)
2005 - babam ve oğlum (birgül)
2004 - g.o.r.a (prenses ceku)
2000 - yıldız tepe (tv filmi)

dizileri

sinekli bakkal (2008) rabia
geniş zamanlar (2007) zehra
kırık kanatlar (2006) nazlı
çemberimde gül oya (2004) genç yurdanur
sır dosyası (1999)
bir demet tiyatro (1997)
bizim ev (1995) nihal
åžaban askerde (1993)
bizimkiler (1989) zeynep

ödülleri

11.sadri alışık ödülleri, 2006, en iyi yardımcı kadın oyuncu, babam ve oğlum

*
devamını gör...
3 ağustos 1976 istanbul'da doğdu.

müjdat gezen sanat merkezi tiyatro bölümünden mezun oldu. 2000-2002 yıllarında istanbul üniversitesi işletme fakültesi åžiir tiyatrosu kulübü’nde yönetmenlik yaptı.

“bizim ev”, “sır dosyası” ve “bizimkiler” gibi televizyon yapımlarında oyunculuk yaptı, “yıldız tepe” adlı filmde başrol oynadı. "otogargara" müzikali ve “sen hiç ateşböceği gördün mü?” oyununda da rol aldı.
devamını gör...
--- alıntı ---

özge özberk, 13 ağustos 1976'da istanbul'da doğdu. müjdat gezen sanat merkezi tiyatro bölümü'nde bir süre okuduktan sonra 2000 ve 2002 yılları arasında istanbul üniversitesi işletme fakültesi şiir tiyatrosu kulübü'nde yönetmenlik yaptı. bizim ev, sır dosyası ve bizimkiler gibi televizyon yapımlarında oyunculuk yaptı, yıldız tepe adlı filmde başrol oynadı. genç yaşında girdiği beşiktaş kültür merkezi ekibi ile otogargara müzikali ve sen hiç ateşböceği gördün mü? gibi birçok oyunda rol aldı. daha sonra asıl yıldızının parladığı cem yılmaz'ın g.o.r.a filminde "ceku", babam ve oğlum filminde "birgül", çağan irmak'ın 1980'leri anlattığı çemberimde gül oya dizisinde "genç yurdanur", kırık kanatlar adlı dizide "nazlı", yönetmenliğini biket ilhan ve senaristliğini metin belgin'in yaptığı nâzım hikmet'in hayatını anlatan mavi gözlü dev adlı filminde nazım'ın sevgilisi "münevver" rollerini canlandırdı. geniş zamanlar dizisinde "zehra" karakteriyle ekrana çıktı. dizinin bitmesinin ardından halide edip adıvar'ın aynı adlı romanı sinekli bakkal dizisinde "rabia" karakterini canlandırdı ama dizi beşinci bölümünde kanal yönetimi yüzünden yayından kaldırıldı. çağan irmak'ın senaryosunu yazdığı ve irmak çığ'ın yönetmeni olduğu yol arkadaşım adlı dizide "ayla" karakterini canlandırdı. 2011 sezonunun son aylarında başlayan canım babam adlı dizide cansu karakterine can verdi. 2011 ekim ayında show tv'de başlayan pis yedili dizisinde başrol oynadı. kardeşi özgür özberk ile özgür yapımlar adında bir yapım şirketi kurdu. yapımcılığını kendisinin üstlendiği ve özgür özberk'in yönettiği 28 eylül'de vizyona giren n'apcaz şimdi adlı filmde rol aldı.

--- alıntı ---
devamını gör...
burnu estetiktir. köprülü sivri bir burnu vardı evvelinde. otogargaraya gitmişsinizdir lisede, işte o sıralarda o da vardı o oyunda, tanıyamadınız ama değil mi?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar