özgün

insanoğlu hayatın her anında birşeylerden etkilenir. yani özgünlük denilen nane palavranın ta kendisidir. misalen efendim güneşin üzerinize düşüş açısı olsun, yüzünüze pasif olarak üfürülmüş sigara dumanı olsun, babaannenizin çocukken size anlattığı masallar olsun, bunların birikimi ve etkisi ile bir şeyler ortaya koymak durumundayız. pek tabi şöyle bir olay iddia edilebilir, jungle da yetişen bir çocuk hiç bişreyden etkilenmez ve özgün olur, öylemi, hemen diyalogda inceleyelim.

- ben özgünüm, jungle da yetiştim.
- hmm ilginç, peki ne oluşturdun da özgünsün.
- bak bu, türlerin kökeni.
- hmm cidden özgün olabilir, en azından bi 250 yıl tartışırız bunu.
- evet özgünüm ben.
- ama aslında, olmamış bu şempazelerden etkilenmişsin. olmamış cık.

görüldüğü üzre efendim, jungle da yetişmek de yetmiyor özgün olmaya.
devamını gör...
şarkıcı. keman, viyolonsel, kontrbas, ud, gitar çalmayı; ayrıca tek elle kopça çözüp öpmeyi de bilir. beyan esastır, reca ederim.
devamını gör...
http://www.cogitosozluk.net... şarkısını çanakkale şehitlerini ziyaret etmeye giderken sürekli olarak bir gece boyunca dinlediğimiz şarkıcı. gittiğimiz yer ve müzik arasındaki tezatlıktan şöförle kavga etmiştim. kapatır mısınız şu saçma şarkıyı diye. bana şöyle demişti; git şurdan beah liseli ergen. tabi dinlediğiniz şarkıyı görünce sizi de bizden saymak konusunda hiç bir ayrımcılık yapamıyorumdan bir girmiştim ki. şöförle zor ayırmışlardı bizi. (bkz: hepimish erqeniz)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar