özgürlükleri gasp edilen insanlar

gezi parkı eylemcileri değildir.

kimdir bu insanlar biliyor musunuz?

*imam hatip liseli olduğu için üniversiteye girişte katsayı zulmünü yaşayıp,istediği bölümü okuması engellenen ve bir ömür boyu bunun acısını yüreğinin bir kenarında duyacak insanlar.
*ilahiyat fakültelerinden mezun olup bir türlü atanmayan öğretmen adayları.
*başörtü taktığı için okul kapılarından kovulan genç kızlar.
*başörtü taktığı için çocuklarının-torunlarının yemin töreninden kovulan,mezuniyet törenlerine alınmayan anneler,nineler.
*başörtü taktığı için görevinden uzaklaştırılan öğretmenler,doktorlar ve daha nice kamu görevlileri.
*eşi başörtü taktığı için askeriyeden kovulan,işlerinden olan askerler.
*eşi başörtülü olduğu için ne öğretmenevine ne de polis evlerine alınan insanlar.
*taksim de başörtüsüyle özgürce dolaşma hakkı elinden alınan kadınlar.
*başörtüsü taktığı için nişantaşına yakıştırılmayan,dalga geçilen,aşağılanan kadınlar.


birileri özgürlüklerinin kısıtlandığından mı dem vuruyordu ? söylesenize hangi hakkınız elinizden alındı da bu kadar yaygara koparıp ülkeyi birbirine kattınız !

kahretsin ya yine mağdur edebiyatı,yine başörtüsü edebiyatı yaptım.
devamını gör...
plajlarda soyunurlar, üniversite bahcelerinde yiyişirler kimse karışmazda, başörtülü bir öğrenci başörtüsünden dolayı yerlerde sürünürde. ama onlarda.. başlayan cümleler ve zihinlerinde sonuçlanan despotizm. bunların laiklik, demokratik, hürriyet anlayışıda bu işte bu kadardır..

bunlar,
engerekler ve çıyanlardır,
bunlar,
aşımıza, ekmeğimize
göz koyanlardır,
tanı bunları,
tanı da büyü...

(bkz: cnn den özgürlükçülere selam var)
devamını gör...
gezi parkı eylemcileri olmadığı açık. hayır yani adama soruyorsun derdin ne? doğru düzgün cevap veremiyor bile. amae teyyyaep, kürteaj, pornom, olkol alamirik, orduğğ körev yerineeğğ!! hüloğğ!!
devamını gör...
benimdir bu ve daha benim gibi bir sürü insan...gencecik yaşımda, en saf, en zarasız halimde başörtüsü zulmüne maruz kaldım. hiç unutmam okula bir haber yayıldı milli güvenlik dersinde bundan sonra herkes başını açacak diye. dehşete düştük, sonucta kendi irademle, seve seve taktığım örtümü yabancı bir adamın yanında açmak...* o gün geldi, hocalarımız sınıfa gelip konuştular bizi ikna etmek için. biraz sonra milli güvenlik dersi başlayacak. okulumuz için, geleceğimiz için açmamızı ısrar eden hocalara karşı çıksan, savunsan ne yazar dinleyen yok. ağlıyoruz deli gibi...ben hariç herkes açtı başını malesef. sonra mimlendim ve acayip bir manevi baskıya maruz kaldım. dediler ya başını aç ya okulu bırak. derslerimde çok başarılıydım, hayallerim vardı...ama bir anda içimdeki herşeyi söndürdüler. bıraktım okulumu ağlaya ağlaya... çok şükür liseyi dışarıdan okuyabildim bir şekilde ama üniversiteye gidemedim yasaklar yüzünden. bunun için hakkımı asla helal etmiyorum!
devamını gör...
çok pis zulüm çeken insanlardır. tayyip'in "vapurlarda oturan insanların kıyafetlerinden utanıyorum" şeklinde bir söz sarf etmesine ek olarak akla hayale gelmez hürriyet kısıtlamalarına maruz kalmışlardır. canlarım benim.

çok makul, objektif bir şekilde yaklaşmaya çalışıyorum olaya ve bu insanların kafa yapısını anlamaya çalışıyorum. gerçekten yapıyorum bunu. ama her defasında, başkalarına kendi hayat tarzını dayatma 'özgürlüğü' elinden alındığı için feveran eden şımarık ve küstah bir kafa yapısından başka bir şeyle açıklayamıyorum durumu.

çünkü neden biliyor musun? bu insanlar dikta görmemişler. bu insanlar ezilmemişler, ikinci sınıf vatandaş muamelesine maruz kalmamışlar. hep bundan bu küstah tavırları. o kadar ezmeyi kanıksamışlar ki, az biraz eşitlik uygulamaları baş gösterdiğinde gocunuyor paşalarım. dillerinde pelesenk demokrasi, yara aldı sanıp höykürüyorlar.

neymişmiş, aslolan bir kesimin baskı uyguladığını söylememesi değil, diğer kesimin kendisini baskı altında hissetmesiymiş. o zaman bir şey söyleyeyim mi ben? bu hastalıklı özgürlük kavramını değiştireceksin. başörtülü kızların okullarda okumaması ve çalışamaması nasıl demokrasi değilse, artık senin bunu yapamaman* da bir özgürlük ihlali değildir. adalettir.

bu insanların çığırmaları, o elit sanatçı zümrenin özgürlük için ayaklanma iddiası, baskı altına alınan hak ve hürriyetlerini korumak adına değil, başkalarının hak ve hürriyetlerini baskı altına alma imtiyazları ellerinden alındığı için. küçücük bir azınlıkken çoğunluk üzerinde söz sahibi olma lüksleri kalmadığı için. alışacaklar ama. yavaş yavaş abisi.devamını gör...
--- alıntı ---

kadıköy bahariye caddesinde eşimi giyiminden dolayı sözlü taciz eden teyze!

hamile eşimi götürdüğüm numune hastanesinde kadın doktor var mı diye sorduğumda demir kapılı sürgüyü üzerime kapatan doktor!

çalıştığım şirketi hiçbir alakası olmamasına rağmen günlerce gazete manşetlerine “tayyip’in” ortak olduğu şirket diye manşet atan gazeteci!

tekzip hakkımızı kullanmak üzere başvurumuzu dahi kabul etmeyen savcı ve hakim!

sicili mükemmel olmasına rağmen ordudan atılan subayın ve aynı gün kanser hastası eşini gata’dan atan doktor!

binlerce kardeşimizi ve kızımızı okuldan atan, hakaret eden profesör, doçent, asistan!

sorunu çözmek isteyen meclisi 411 el kaosa kalktı diye manşet atan yazı işleri müdürü!

imam hatip mezunlarını yarasa diye niteleyen!

''bu kadına haddini bildirin!'' diyen ve çılgınca alkışlayan siyasetçi!

ülkenin seçilmiş başbakanına küfür eden ve yanına kâr kalan general!

uyduruk sebeplerden milyonlarca oy almış partileri kapatan savcılar!

paşalarından aldıkları emirlerle yalan haber yaparak manşet atan gazeteciler!

yıllarca başlarında sarıklı cüppeli erkek arkasında 3-4 tane çarşaflı kadın karikatürleri yaparak “halk adına” halkını, Allah yok din yalan diyerek dini küçümseyen marksist kurusu karikatürist!

karşılıklı olarak öküzün trene baktığı gibi birbirlerine bakarak bölüm başına binlerce dolar para almaktan başka bir artı değer üretmeyen, milleti galeyena getirip evde ossura ossura uyuyan sözde dizi sanatçıları. vs. vs. vs.

evet sizden bahsediyorum! biliyorum kiminiz balkonda tencere çaliyor, kiminiz sokakta ,kiminiz kanyon’da, kiminiz de londra'da, bodrum'da içkisini yudumlarken tweet atiyor! sandikta karşiniza ne çikacağini biliyorsunuz! her slogani atiyorsunuz ama ''erken seçim'' diyemiyorsunuz, diliniz varmiyor! öfkelisiniz bir o kadar da çaresizsiniz! ve halktan umut bekliyorsunuz! her şeyin unutulmasini bekliyorsunuz!

ama bizler asla u n u t m a y a c a ğ i z !


--- alıntı ---
devamını gör...
çeçenistan, doğu türkistan, myammar, kejmir, filistin, irak, suriye gibi tüm islam beldelerinde yaşayan tüm müslümanlardir. müslümanın özgürlük anlayışı farkli olmalıdır. bir müslüman ancak şeriat'in hakkıyla tatbik edildiği, başında rasid bir halife'nin yer aldığı islam devleti çatısı altında özgür olabilir.

batının özgürlük anlayışı, günah işleme serbestisi ve harama girme lüksünden başka bir şey değildir. bu da müslümana özgürlük vereceği yerde, şeytana boyun eğdirip, kapitalizme esir eder.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar