özkan uğur

oyunculuğu müzisyenliğinin çok önündedir bence. usta bir komedi oyuncusu olmuştur, ama ikinci bahar'daki zabıta rolü ile, komedinin dışında da iyi bir oyuncu olduğunu göstermiştir zamanında.
devamını gör...
(bkz: hambloyeyyo hamboleyyoo heyyyy heyyy yaa)


bunu söyleyen bunu da söyledi

zapa tara ten tenya zapa tara ten ten ya de keee raaaa
bu şarkının sözleri böyle, zapatarateneya te ra kee raaa yi ye yiiii yeee..

aman yazması ne zor şarkıyış be copy paste yapıyorum

kumbaraya tumbaya
kumbaraya tumbayara
tente yare be kera

zappa tere kanta ya
zappa kanta yare
pele tente yara be kera

zappa tere kanta bere ya
zappa kanta yare
pele tente yara be kera

bu şarkının sözleri böyle
zappa tere kanta tetaiye
kumbaraya tumbaya kere
ne mana kel alaka
mesela dedik
dolu boş söyle
devamını gör...
özkan uğur'u neden çok seviyorum..


sahnedeki sempatiklikleri, uyduruk kaydırık neşeli şarkıları, ali desiderodaki kız taklidi... konserlerinde millete gaydırı gubbak uyduruk sözlerle coşturması bir yana... türk pop müziğine 1994 yılında kazandırdığı ama ne hikmetse kıymeti bilinmeyen bilenin de sadece kendisinin bildiği bir "kaşif" olması yönü ile onu çok seviyoruz.

lafı uzatmayalım keşf ettiği şahsiyet (bkz: "ahmet")
birçoğumuzun "ah canım ahmet" olarak bildiğimiz kişi...

94 yılında prodüktörlüğünü üstlenmiş, hatta klibinde bizzat oynamıştı.

kendisine aslında çok kızgın olduğumu da söyleyeyim önce meteözgencilin sonra da sacit süha dilek'in eline ahmeti bırakarak adamı "hiç" etmiştir.
keşke sabretseydi... birlikte devam etselerdi... olan bize oldu.

ahmet yıllar sonra metropol albümü yaptı. yazık keşke yapmsaydı... ya da bir özkan uğur çıkıp kendisine dur yapma deseydi.

deseydi be...
devamını gör...
sahnede olduğu kadar müzikal icrada da başarılıdır. bas gitarı tabiri caizse öttürür. hiçbir şey yapmamış olsa bile yahşi batı'da oynadığı kızılderili şefi kızılkayalar rolü, kendisini unutulmazlar listesine almaya yeter.

ayrıca sanatçı olmasaydı kesin dilbilimci olur ve yeni bir dil üretirdi. uydurmasyon bir dil üretmede oldukça başarılı olacağının, yaptığı şarkılarda açık bir şekilde gözükmektedir.
devamını gör...
--- alıntı ---

bıktım usandım bu hataları tekrarlamaktan
onun bunun adına film olmaktan
özlendim bezendim her seferinde
bu defa acaba olur mu diye

ama kopuktu kopuktu zincir, olduramadım
ne yapsam ne etsem olduramadım
yarabbim

her seferinde keşfetmek yeniden aşkı
bu vakitsizlikte akla ziyan değil mi
mucize yaratmaktan sıkıldım usandım
durumlar eşit değildi olmadı

ama kopuktu kopuktu zincir, olduramadım
ne yaptım ne ettimse olduramadım

--- alıntı ---
devamını gör...
lenf kanseri teşhisi konmuş ve kemoterapiye başlanacakmış. Allah şifa versin kendisine. sevdiğimiz mfö'nün özkan'ı, iyi müzisyen, iyi oyuncu, güler yüzlü adam. sağlığı da iyi olsun inşallah.


edit: mazhar alanson'un eşi biricik suden bir tweet atmış ve özkan uğur'un kanser olmadığını bağışıklık sisteminde sorun olduğunu ve işlerine üç ay ara verdiğini yazmış. yalan habermiş gibi ama bir hastalık durumu da var ortada.
devamını gör...
--- alıntı ---

lenf kanseri olduğu iddia edilen özkan uğur, hastalığıyla ilgili ilk kez konuştu.

lenf kanserine yakalandığı ve gördüğü tedavi nedeniyle mfö'nün yaz aylarında vereceği konserlere çıkmayacağı haberleriyle gündeme gelen özkan uğur, hastalığıyla ilgili açıklama yaptı. üç hafta önce kendisine 'folliküler lenfoma' teşhisi konulduğunu belirten ünlü sanatçı, tedavide başarı oranının yüzde 99 olduğunu söyledi ve hayranlarına birkaç ay sonra yeniden konserlere çıkacağı müjdesini verdi.

işte o açiklama;

"üç hafta önce ağrılı kitle yakınmasıyla başvurduğum amerikan hastanesi'nde yapılan biyopsi neticesinde, folliküler lenfoma teşhisi konmuştur. folliküler lenfomalar yumuşak seyirli olup, tedaviye yanıtlıdır. doktorum burhan ferhanoğlu'nun ifadesiyle, tedavide başarı oranı yüzde 99'dur. bağışıklık sistemimi güçlü tutmak ve her türlü hastalıktan (gribal enfeksiyon vs.) uzak durmak adına kalabalık ortamlarda bulunmamam gerekmektedir. bu nedenle konserlerime bir müddet ara vermek durumundayım. birkaç aylık tedavi sürecinin, özel hayatımı ve konserlerim dışındaki iş hayatımı etkilemeyeceği doktorlarım tarafından ifade edilmiştir. bir an önce tüm sevenlerimle, konserlerde yeniden buluşmak üzere."

--- alıntı ---
http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...
pek severim kendisini. o kadar enerjik bir insan görmedim şu ana kadar hep merak etmişimdir
konser haricinde de bu kadar enerjik mi diye. umarım tez zamanda sağlığına kavuşur.
devamını gör...
harika kişi. o bilmem kaç yaşına gelmesine rağmen olduramadım şarkısındaki anlaşılmayan liriklerde coşması falan... abi sen küçükken yaşama sevinci kazanına mı düştün ?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar