özlemek

tehlikeli bir his olup zamanla unutkanlığa neden olabilmektedir.

birisi vardır, çok özlemişsinidir onu.ama öyle böyle değil.sonra bir gün olur öğrenirsin ki o seni özlemiyordur artık.öyle ya,özlüyor olsaydı senin yerine başkasını koymazdı,çünkü sen onun yerine koymamışsındır kimseyi.kızar,küfür eder,bağırır,çağırırsın.e tabii artık özlemek olmaz daha,bu öfke seni uzunca bir süre onu özlüyor olman gerçeğinden uzak tutar.sonra bir gece tesadüfen bir şarkı duyarsın ya da birşey okursun.yukarıda söylediğim unutkanlık hisside tam o zaman başlar.gerçek kabak gibi karşındadır usta,hala özlüyorsundur.sanki hiçbirşey olamamış,sanki hala attığı her adımda senin olduğundan eminmişsin gibi özlüyorsundur.
devamını gör...
ağlatır, sızlatır, alkol aldırır, sigara içirtir. bu öküzce olan yorumdu. duygusal yönden dem vuracak olursak eğer;

hem zordur hem kolaydır özlemek... içini titretir ağustos aylarında sabaha karşı bir gül yaprağına düşen çiğ tanesi gibi. milyar tane dostun olsada piç gibi kalmaktır özlemek. candır özlenen, canandır. zorbalara haraç veren küçük esnaftır, alın terinle kazandığını, bir çırpıda mecburiyetten bir başkasına, gözyaşlarına teslim etmek. yıldızlardan anlamlar çıkartmaktır özlemek. takım yıldızlarından adının baş harflerini yapmaya çalışmak, yahut gece yastığa değdiği zaman insanın toz bulutu başı, gözlerle tavana hayali portresini çizmektir, en ayıpçı ve en masum hallerini düşlemektir. ahlaksızlığı hayallerde paylaşabilmektir.


gariptir özlemek... hem de çok garip...
devamını gör...
sevdan için kalbin sızlaması, gözlerini açık bile tutsan hayalinin önünde dolaşması. nefes daralması, beyin bulanması. içine oturan ağır bir taş...
devamını gör...
kavuşmak olmasaydı özlemek olmazdı gibisinden klişe cümlelere konu olabilecek bir duygu çeşidi.

gerçekten de kavuştuktan sonra farkına varılır bu duygunun. daha öncesinde hiç iplemezsin. o kimse hayatında yokmuş gibi davranıp, sağda solda dolaşırken dünyanın en saçma sapan yerinde ve en saçma sapan bir anında denk gelirsin o kimseye. özlediğinin farkına varırısın, yüzünde aptal bir gülümsemeyle bakakalırsın.

sonuç olarak;
bundan gayrı uzunca bir süre ortalıkta cool, relax böyle rahat bir insan olarak dolaşamayacaksındır. geçmiş olsundur.
devamını gör...
seni özlediğimi farkediyorum..
elma soyarken tanrı'yı özlemek gibi bir şey bu,insan düştüğünde iki peygamberin kollarına girip ayağa kaldırmasınıı beklemek gibi bir şey..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar