özsüt

özellikle sütlü tatlıları ve pastaları ile meşŸhur pastaneler zinciri...
devamını gör...
abimin her seferinde orada likörlü dondurma var dediği ve babamın saçmalama oğlum dediği sohbetin kahramanı pastane
devamını gör...
fistık çikolatalı pastasına hastası olduğum ancak çok pahalı olan pastane. yani oradan bir pasta yemek için para biriktirmek gerekiyor baya bir.
devamını gör...
limonlu cheesecake'i ile beni benden alan pastahane naneli dondurmasını da tatmak lazım. pahalı bir yer ancak her kuruşuna değer.
devamını gör...
kanaş adı altında çikolatadan ibaret bir tatlıyı pahalı bir biçimde müşteriye kakalayabilen eşsiz pastane.
devamını gör...
bazı garsonlarının istediğiniz pastadaki şarap varlığından haberdar ettiği pastane.
devamını gör...
dondurması madoyla asla yarışamayan * *, ama kahvenin yanında ikram ettiği kahve çekirdekli drajelerle gönlümü çalan mekan.
devamını gör...
damağınızdaki bıraktığı tadın aksine cebinizi yakandır.
devamını gör...
fıstıklı çikolatası çok harika olan pasta yapan bir firma.

ancak özsüt'te bir pasta yemek biraz tuzludur.

bir de özsüt'ün bazı şubelerinde müşteriler gazete okuyabilmektedirler. her gazete vardır. cumhuriyet gazetesini bile bulundururlar. ancak vakit gazetesini bulundurmuyorlar. yani özsüt'te vakit okuyamazsınız. kendi imkanlarınızla alıp da oraya götürürseniz o ayrı tabi ki.
devamını gör...
türkiye'de geniş bir ağa sahip pastane-kafe zinciridir.

menüde gördüğüm şaraplı bir tatlı türünü fatih'teki şubesinde sipariş ettiğimde "var ama bizde yok" cevabını vermiş pastane. şimdi takdir mi edelim?

not: şaraplı tatlıyı yiyeceğimden değil, yaklaşımlarını merak ettiğimden ve şaraplı diye uyarıp uyarmayacaklarını görmek için.


http://www.ozsut.com.tr/
devamını gör...
fiyat ve tat dengesi daima fiyattan yana olan firma. cafcaf var olmasina var. garsonlari genelde ükela. bahsis almak icin her türlü yalakalik var. ama taze ürün getirmek yerine, buzdolabinda sulanmis tatlilari önce kakalamak genel prensipleri olmus. ankaraâ´da, istanbulâ´da ve aydinâ´da bulunan subeleri genelde böyle. özsüt müs..."real milk" de yazsan, gelsen viyanaâ´ya bile sube acsan daha da gelmem.
devamını gör...
antakyadaki şubesi hatay cumhuriyetine ait eski binada olan, asinin kenarındaki güzel bir mekan. *
devamını gör...
tuvak göğsünü keşkül diye yutturmaya çalışan pastane.

içinde tavuk parçacıkları olan tatlıyı keşkül diye getirdiniz hadi neyse, müşteriyi aptal yerine koyup da "bakın efendim bu keşkül, isterseniz size tavuk göğsü'nü de gösterelim" demeniz de ne oluyor?

gözümden çok düştü çok. bundan sonra gidilmeyecek pastaneler listesinde yer alıyor kendisi.

ayrıca, bir bardak çay, bildiğimiz sıradan siyah çay, nasıl 3.50 tl oluyor yahu? bu kadarı benim için bile fazla dostum.
devamını gör...
menülerinde kullandıkları fotoğraflar gerçekten çok başarılı olan mekan.

özsüt demek; pastalardan karaorman vişne, dondurmalardan kup akdeniz, içeceklerden sıcak çikolata demektir. öyle.
devamını gör...
eskiden kaliteli bir mekandı. özellikle beşiktaş şubesi takdire şayandı. şimdilerde çok vasat.
devamını gör...
uludağ limonatayı halis kokusunu da hiçe sayarak el yapımı limonata diye yutturmaya çalışan mekan. bir benzeri de buram buram süt kokusundan geçilmeyeni yoğunluktan yoksun karışımı sâlep diye yutturmaya çalışan mado'dur.*
devamını gör...
ürünlerini tamamen izmir ve cevre illerinden toplayan, çikolatayı fransadan getirten, kremaları italyadan getiren kuruluş. ürünleri bir çok pastanenin aksine, fabrikasyon değil, tamamen el emeği-göz nurudur.
her pasta günlük olarak http://izmir.de üretilip tüm tühttp://rkiye.ye sevkiyatı yapılır.
http://rkiye.de pasta denilince akla gelendir. fevkaladenın fevkinde, pörfektin pörfündedir.
devamını gör...
logosunu,renklerini değiştirmiş firma.hiç sevmedim yeni halini.
devamını gör...
ürünleri mükemmel lezzetlidir. çikolataları, pastaları özellikle çikolatalı suflesi. ayrıca kendilerinin hazırladıkları spesyaller, dondurmalara yani özetle her şeyi güzel. buraya girip tüm bu güzel tatlarla terapi yapılabilir. ya insan o sufleyi yerken iyi ki yaşıyorum diyo ya, o derece.
devamını gör...
otobüs firması gibi isim.
tanım: tanımam yemem etmem ama isimden kaybetmeye mahkum firma.
devamını gör...
bazı şubeleri eski performansı veremeyen, geçmişte daha çok sevdiğim pastane. örneğin ürünler bizzat yerinde yendiğinde dahi çirkin plastik kaplarda sunulabiliyor. bu bazı mado şubelerinde de var. franchising falan demesin kimse, hem eskiden böyle değildi hem de ayarlasınlar abicim bu işleri nasıl oluyorsa artık. profiterolü de eskisi gibi değil sanki.

kızılay* şubesinde canlı canlı piano notaları eşliğinde, sıcak bir ortam mevcut. orasının yeri bir ayrı bende.
devamını gör...
çikolatalı fondü ile beni benden almış olan diyet bozduran pastacı.
devamını gör...
ihl sözlükle birlikte bugün evli olmamı sağlayan teklife ev sahipliği yapmasından ötürü benim için hep özel olmaya devam edecek olan mekan.
devamını gör...
tamamen kazık mekan. hayır yani canımız çekti bir tatlı yiyip üstüne de bir şeyler içelim dedik. 2 tatlı 2 kolaya 40 lira verince ağzının tadı kaçıyor insanın. tabi bu tecrübeden sonra en fazla haylayf yahut biskrem yiyorum. akıllandım.

israfa lüzum yok.
devamını gör...
cevizli dondurması ve bilimum pastaları güzel olan genelde avmlerde bulunan mekan.
uyarı: paranız yoksa gitmeyiniz.
devamını gör...
bir kimlik satıcısıdır gözümde. yani burda yiyip içen adama bir kimlik satılır. burada herkes yiyip içemez, ben içerim hissiyatı oluşturulur bünyede. tıpkı apple'da olduğu gibi. oysaki hakkaniyet ve israf etmeme gibi değerleri olan insanların bu tarz yerlere girip çıkmamasını salık veriyorum. hatta toplumda varlığı kesin bir biçimde duran, fakat belirginleşmemiş olan kast sistemine hizmet etmemek için böyle yerler dışlanmalıdır.

gerek yok böyle enteresanlıklara. 2 tatlı 2 kolanın ederi en fazla 10 liradır. 30 liralık kısım senin kimliğindir 30 liralık adamsın yani. ha diyecek olan olur sen de 10 liraya tamah ediyorsun. hayır efendim hakkını vermek diyoruz biz ona.
devamını gör...
kazandibi ve sakızlı muhallebiyi en güzel yapan pastane zinciridir. fiyat bakımından da pazardaki rakiplerine göre daha tercih edilesidir.
devamını gör...
ankara'da tunalı hilmi caddesindeki şubesine ailesiyle birlikte giden tesettürlü arkadaşımı, dışarda oturdukları masadan kaldırıp, içerdeki masaya alan işletme..

ee tabi tunalı hilmi, imajı bozmamak(!) lazım..

o gün bu gündür boykot ettiğim marka..
devamını gör...
her şubesinin pastaları birbirini tutmuyor tat olarak. istanbulda'da değişiyor ama genelde benzer tatları bulmak mümkün oluyor. izmir'dekilerin birbiriyle alakası yok. gereksiz yere de pahalı ayrıca. ben evde milkshake yapıyorum sonra latte yapıyorum frozen de yaparım mesela toplam beş lira maliyeti olur. eheh. pinticilik değil olay. bir türk kahvesi 8 lira. hayır adı var diye şeyini çıkarmanın lüzumu yok. beğenmiyorum. çok da özel bir mekan değil.
devamını gör...
aynı fiyata daha kaliteli pastalar yapan yerler varken ancak dondurmaları için gidilendir.
devamını gör...
sadece ne adını ne içeriğini bilmediğim sosu için gidilendir. cips sosu diyip bırakmışlar menüye. kaç milyon cips sosu var komik mi şimdi bu.
devamını gör...
çok pahalı olmayan bir pastane zinciri.

dondurma siparişi verildiğinde kafalarına göre çeşit koyabiliyorlar.
limonlu dondurmaları hiç ekşi değil.

devamını gör...
bugün arkadaşımla tavuk göğsü yemeye gittiğimiz ünlü tatlıcı*. tavuk göğsü porsiyonlarını tabağa löp diye fırlatıp getirdiklerini düşündük. evde kendime bir tabak hazırlasaydım kendime olan saygımdan o şekilde hazırlamazdım. iyi günler.

edit: çay 4 (dört) tl idi.
devamını gör...
pastaları açık ara türkiye standartlarının üstünde olan marka. aldığı paraya uçuk diyenler olabilir ama bu kadar güzel bir lezzet aldığı uçuk paraları hak ediyor. ki bana göre değil.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar