özsüt

fistık çikolatalı pastasına hastası olduğum ancak çok pahalı olan pastane. yani oradan bir pasta yemek için para biriktirmek gerekiyor baya bir.
devamını gör...
fıstıklı çikolatası çok harika olan pasta yapan bir firma.

ancak özsüt'te bir pasta yemek biraz tuzludur.

bir de özsüt'ün bazı şubelerinde müşteriler gazete okuyabilmektedirler. her gazete vardır. cumhuriyet gazetesini bile bulundururlar. ancak vakit gazetesini bulundurmuyorlar. yani özsüt'te vakit okuyamazsınız. kendi imkanlarınızla alıp da oraya götürürseniz o ayrı tabi ki.
devamını gör...
türkiye'de geniş bir ağa sahip pastane-kafe zinciridir.

menüde gördüğüm şaraplı bir tatlı türünü fatih'teki şubesinde sipariş ettiğimde "var ama bizde yok" cevabını vermiş pastane. şimdi takdir mi edelim?

not: şaraplı tatlıyı yiyeceğimden değil, yaklaşımlarını merak ettiğimden ve şaraplı diye uyarıp uyarmayacaklarını görmek için.


http://www.ozsut.com.tr/
devamını gör...
fiyat ve tat dengesi daima fiyattan yana olan firma. cafcaf var olmasina var. garsonlari genelde ükela. bahsis almak icin her türlü yalakalik var. ama taze ürün getirmek yerine, buzdolabinda sulanmis tatlilari önce kakalamak genel prensipleri olmus. ankaraâ´da, istanbulâ´da ve aydinâ´da bulunan subeleri genelde böyle. özsüt müs..."real milk" de yazsan, gelsen viyanaâ´ya bile sube acsan daha da gelmem.
devamını gör...
tuvak göğsünü keşkül diye yutturmaya çalışan pastane.

içinde tavuk parçacıkları olan tatlıyı keşkül diye getirdiniz hadi neyse, müşteriyi aptal yerine koyup da "bakın efendim bu keşkül, isterseniz size tavuk göğsü'nü de gösterelim" demeniz de ne oluyor?

gözümden çok düştü çok. bundan sonra gidilmeyecek pastaneler listesinde yer alıyor kendisi.

ayrıca, bir bardak çay, bildiğimiz sıradan siyah çay, nasıl 3.50 tl oluyor yahu? bu kadarı benim için bile fazla dostum.
devamını gör...
menülerinde kullandıkları fotoğraflar gerçekten çok başarılı olan mekan.

özsüt demek; pastalardan karaorman vişne, dondurmalardan kup akdeniz, içeceklerden sıcak çikolata demektir. öyle.
devamını gör...
uludağ limonatayı halis kokusunu da hiçe sayarak el yapımı limonata diye yutturmaya çalışan mekan. bir benzeri de buram buram süt kokusundan geçilmeyeni yoğunluktan yoksun karışımı sâlep diye yutturmaya çalışan mado'dur.*
devamını gör...
ürünlerini tamamen izmir ve cevre illerinden toplayan, çikolatayı fransadan getirten, kremaları italyadan getiren kuruluş. ürünleri bir çok pastanenin aksine, fabrikasyon değil, tamamen el emeği-göz nurudur.
her pasta günlük olarak http://izmir.de üretilip tüm tühttp://rkiye.ye sevkiyatı yapılır.
http://rkiye.de pasta denilince akla gelendir. fevkaladenın fevkinde, pörfektin pörfündedir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar