paça çorbası

ayajk paça ,kelle paça ve dil paça olmak üzere hayvanın dil'inden ,ayaklarında ki ve kafa bölgesinde bulunan et parçalarından yapılan çorbadır.
devamını gör...
vücuduuzda kırık,çatlak bir kemik olduğunda, iyileşme sürecini kısalttığı için bol bol yemek * zorunda kaldığınız çorba.
devamını gör...
bir sadakat ölçütü, bağlılık sembolü ne bileyim bir münasebetin nitelik ayracı.

eğer mevzu bahis valideciğim olmasaydı, ömrümde hiç görmediğim yüzülmüş kuzu bacaklarını tütsüleyip, temizleyip, kaynatıp çorba haline getirebilir miydim? gecenin bu saati eve yayılan bu tarifi imkansız koku ile baş edebilir miydim? aynı evde yaşadığımız aile fertlerine çok dikkat etmek lazım, düşmesinler, bir yerlerini çarpmasınlar. aman! sonra paça çorbası ile sınanıyoruz.
devamını gör...
ismi ve kokusu nedeniyle ön yargı ile yaklaşılan besin. yaşlı ve çocukların kemik sağlığı için uzmanlar tarafından bolca tavsiye edilmesine, osman'li mutfağında baştacı edilmesine rağmen yeni neslin bilmem ne marka vitamin ilaçlarını daha güvenilir, tedavi edici!bulması nedeniyle herkes tarafından bilinmeyen çorbadır. ciltteki kırışıklıklara bile iyi geliyormuş, o derece yani.
devamını gör...
az önce okuldan geldiğimde validenin bana sürpriz yaparak hazırladığı yemektir. biraz sarımsak suyu birazda limon sıktım ve afiyetle mideye indirdim. şunu anladım ki kadın dediğin böyle şeyleri yapacak. birazda sabaha bıraktım. neyse şimdi erkenden yatayım da sabah kalkınca onuda bitireyim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar