paça çorbası

ayajk paça ,kelle paça ve dil paça olmak üzere hayvanın dil'inden ,ayaklarında ki ve kafa bölgesinde bulunan et parçalarından yapılan çorbadır.
devamını gör...
sabah, öğle, akşam ve gece vakti yenilmesinde bir sakınca yoktur. her daim yenilebilir, yeter ki uygun ve kıvamında hazırlayan bir yer bulunmuş olsun.


(bkz: milli lezzetler)
devamını gör...
vücuduuzda kırık,çatlak bir kemik olduğunda, iyileşme sürecini kısalttığı için bol bol yemek * zorunda kaldığınız çorba.
devamını gör...
k.maraşta çok güzel yapılan çorbadır. bol sarımsaklı, sumak ekşili oldu mu süper olur.
devamını gör...
bir sadakat ölçütü, bağlılık sembolü ne bileyim bir münasebetin nitelik ayracı.

eğer mevzu bahis valideciğim olmasaydı, ömrümde hiç görmediğim yüzülmüş kuzu bacaklarını tütsüleyip, temizleyip, kaynatıp çorba haline getirebilir miydim? gecenin bu saati eve yayılan bu tarifi imkansız koku ile baş edebilir miydim? aynı evde yaşadığımız aile fertlerine çok dikkat etmek lazım, düşmesinler, bir yerlerini çarpmasınlar. aman! sonra paça çorbası ile sınanıyoruz.
devamını gör...
ismi ve kokusu nedeniyle ön yargı ile yaklaşılan besin. yaşlı ve çocukların kemik sağlığı için uzmanlar tarafından bolca tavsiye edilmesine, osman'li mutfağında baştacı edilmesine rağmen yeni neslin bilmem ne marka vitamin ilaçlarını daha güvenilir, tedavi edici!bulması nedeniyle herkes tarafından bilinmeyen çorbadır. ciltteki kırışıklıklara bile iyi geliyormuş, o derece yani.
devamını gör...
az önce okuldan geldiğimde validenin bana sürpriz yaparak hazırladığı yemektir. biraz sarımsak suyu birazda limon sıktım ve afiyetle mideye indirdim. şunu anladım ki kadın dediğin böyle şeyleri yapacak. birazda sabaha bıraktım. neyse şimdi erkenden yatayım da sabah kalkınca onuda bitireyim.
devamını gör...
pizza dükkanları gibi keşke paça çorbası satan işletmelerde bir kurye sistemine sahip olsa ve müşteri aradığında 30 dakika içinde sana paça çorbası getirse. olmadı ben öyle bir yer açayım. yarım saat içinde bol limonlu ve sarımısaklı paça kapınızda olacak.
devamını gör...
nasıl içilir ki dedirten nimet. pul biber, limon, yook hiçbir şekilde olmuyor.
devamını gör...
gördüğüm en iğrenç, hatta iğrençlik abidesi çorba. buna yemek dersem ömür boyu yemek yiyemem.

devamını gör...
ilk defa annemin yaptığını yemek zorunda kalarak kendisinden soğuduğum çorba.

tendon ve kemik tedavim için ankara kızılay civarında paça* çorbası içilebilecek çorbacı tavsiyelerine açığım.* şimdiden teşekkürler.
devamını gör...
ekmek doğrayıp dadak kıvamına getiriyorum. bazen akşam yemeğim sırf bu çorba oluyor.
çocuğum olsa dayarım bunu. hastalık neyin görmesin yavrucak.
devamını gör...
kaynatılmış ayak gözüyle bakarsanız elbette tiksinirsiniz bu şifa deposu nimetten. etli çorba gözüyle bakın. tabi böyle bakmanız kaynatılmış ayak olduğu gerçeğini değiştirmez.
devamını gör...
diğer illeri bilemicem, adana’da “çürük” derseniz sadece siyah etle olanından gelir. tercih edebilirsiniz.
gece gece n’apıyorsunuz düşman mısınız nesiniz. içebilecek olan var, olmayan var.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar