pala bedir kral

kurtlar vadisi'nin enteresan olduğu kadar gaddar karakter triosu. dağda da şehirde de sadece birbirlerine sırtlarını dayayıp başkasına güvenmezler, değişik bir uyumları vardır. derin devletin bazı önemli isimlere suikast düzenlemek için merkeze çağırdığı söylemleri acayip, yöntemleri acayip, işlemleri acayip bir ekiptir. şu cümlelerden sonra birlikleri bozulunca kurtlara yem olurlar:
''sana ağa dedik, büyük bildik, bir bildiği vardır dedik, emir almadan iş yapmaz dedik. bizi aleme madara etmez dedik, sen bizi kepaze ettin.''

devamını gör...
aksiyon dizisi çekerken detaylar inandırıcı olmadığında izlenen yapımın bütün büyüsü bozulabiliyor. kurtlar vadisi ilk bölümlerinde detayları önemsediği içinde başarılı olmuştu. mesela bu bahsedilen trio armatör x 'in ofisini bastıklarında ellerinde makineli tabancalar vardı.hatta memati akreplerle basmışlar diyerek gülümsetmişti. zira kağıt mendil selpak ilişkisinde olduğu gibi o dönemde bütün makineli tabancalara (smg) ülkemizde akrep, keskin nişancı tüfeklerine de kanas deme alışkanlığı vardı.

dizinin ilk sezonunda ali candan smith wesson 5906 kullanıyordu. çakır polata tonfoglio witness tabanca hediye etmişti. çakır'ın ve daha sonra polat'ın elinde yine smith wesson 686 revolver görmüştük.

bunları yazıyorum çünkü gerçek tabanca dizinin kullanmak inandırıcılığı arttırıyordu. daha sonra kuru sıkı silahlar kullanılmaya başlandı. sadece bir ara tisaş yani trabzon silah sanayi diziye sponsor oldu da polat zigana sport modelini kullandı ama anlaşma bitince yine kuru sıkıya dönüldü.

ilk sezonun başarısı biraz da bu detaylarla ilgili.

şu kuru sıkı makineli tabancayı bize mp 5 olarak sundular.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar