pantsir s-1

rus yapımı kısa ve orta menzilli karadan havaya füze sistemi.

bugün/gece siha’larımız (bayraktar tb2) tarafından sistem aktif haldeyken imha edilmiş. bu rusya açısından köyü imaj. bu sistem yaklaşık 12 ülkenin envanterinde bulunuyor.

“türk silahlı kuvvetleri tarafından dün gece gerçekleştirilen misilleme saldırılarında esed rejimine ait rus yapımı hava savunma sistemi pantsir s-1 imha edildi.”

https://twitter.com/clashre...
devamını gör...
modern bir ordu karşısında kamyon niyetine kullanılabilecek olan çöp sistem. yakında adı sanı bilinmedik kanallarda antensiz uyudu cihazı ile birlikte satılsa yeridir.
devamını gör...
sanıldığı kadar çöp olmayan savunma sistemleridir.
belki de bizimkiler videoları birbiri üstüne bindirmeyi öğrenmişlerdir!

ek'teki videoda bayraktar'ın pantsir'i vurma görüntülerinin apaçık fake olduğu görülüyor. neden böyle bir algı yapmaya çalışıyorlar bilmiyorum ama bayraktarlar pantsir falan vurmamış.
videonun 6. dakikasından itibaren izlemeye başlarsanız video başlarken 5-6 tane olan tekerlek izleri patlama olur olmaz 2'ye düşüyor ve vurulan nesnenin solunda başka 2 teker izi beliriyor. buradan çıkarılacak net bir sonuç var. bu görüntüler kesinlikle yalan.

devamını gör...
bayraktar pantsir falan vurmadı diye bir şey yok. görüntüler kesilip veriliyor. pantsirlerin vurulma sebebi elektronik harbe maruz kalmaları. eski sistem oldukları için radarları çabucak devre dışı kalıyor. sonra artık kafasına ne atarsan. ruslar mazaret üreteceklerine radar yapmayı öğrensinler. ama sonuçta kalibr ateşleyip binanın bahçesini vurma görüntüsünü tam isabet diye yayınlayan adamlardan fazla beklentiye girmemek lazım. mevcut durumda denilene göre pantsirler tarafından düşürülen ihalar var. yani muhtemelen var hangi sistem düşürdü tam olarak bilmiyoruz. ama skor olarak bakarsak bayraktar ihalar önde. aselsan sağolsun.
devamını gör...
savunma sanayisinin son 5 yıldaki atılımına direnememiş yaşlı hss. 8k km hız yapan füzecikleri bu dedelere kovalatmayın, yazıktır. büyüklere saygı biraz.
devamını gör...
(#6848297) bu tanımdaki videoda radarları açık panstiri vurmuyorsun. tır vuruyorsun. ölü durumdaki pantsiri tır üstünde vurmak iha'yı pantsir karşısında başarılı kılmaz.
evet, iha bir çok dalda başarılı bir araçtır. ama pantsirleri iha ile kuş avlar gibi avlayamazsın. ıha'yı o kadar gözünüzde büyütmeyin.
devamını gör...
pantsirler iha ile kuş avlar gibi avlanmıştır. hadi bu video diyelim fake. diğerleri ne? radarı açık hali hem suriye'de hem ırak'ta vuruldu istiyorsanız videosu var. ihalar altı üstü 10-20 kilo bomba atıyorlar. o kadar bomba bir zırhlı aracı imha edemeyebilir ancak bir hss bileşenini imha eder. radarlar çalışsa bile eski sistemler oldukları için modern eh sistemlerine karşı kitlenip kalıyorlar. burada kilit nokta eh. o radarlar kör vaziyette. ondan sonra artık neyle vurursanız. ölü durumdaki pantsiri vurmak konusuna gelince doğru. bu bir başarıdan ziyade olsa olsa pantsir kullanıcısı için bir utançtır.
devamını gör...
(#6848350 tanımda geçen
--- alıntı ---

evet, iha bir çok dalda başarılı bir araçtır. ama pantsirleri iha ile kuş avlar gibi avlayamazsın.

--- alıntı ---

adam haklı beyler. iha ile avlayamazsın. avlamak için siha gerek.
yani av köpekleri avı bulur, sen elindeki tüfekle avı vurursun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.