paparazzi

popüler kültürün , dil denen yaşayan organizma üzerinde ne kadar tesirli olduğuna dair bir örnek.60'ların başlarında kullanılmaya başlanmış bir sözcük .
magazinle alakalı bir anlamı yoktur.italyan yönetmen federico fellininin -la dolce vita- tatlı hayat filminde şanlı,şöhretli erkek ve kadınların peşine takılıp onların özel anlardaki fotoğraflarını çekmeye çalışan yapışkan gazeteci paparazzo karakterine atıf olarak kullanılmaya başlanmış ve dünya literatürüne magazin gazetecilerini tanımlamak için girmiştir.
devamını gör...
federico fellini'nin la dolce vita adlı filminde sürekli zengin ve şöhretli kişilerin fotoğraflarını çekmeye çalışan paparazzo adlı gazeteciden türetilerek dünya dillerine girmiş kelime.
devamını gör...
kamuoyuna mal olmuş şöhretli insanların fotoğraflarını çekerler ve isteyip istemediklerini sormazlar.onları takip ederler ya da teleobjektif ile evlerini,teknelerini dikizlerler,punduna getirdikleri anda da cart diye deklanşöre basarlar.tabi artık fotograf makineleri cart diye ses çıkarmıyor.her şey müthiş bir sessizlik içinde gelişiyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar