paragraf

sözlükte yazmak istediği vurucu yerleri iyi kullanan yazarların dikkat ettiği husus. eğer amaç birikimi aktarımıysa kullanımı son derece yararlı. özellikle edebi hassasiyete vakıf yazarlar bu konuda hassaslar.
devamını gör...
bazı şehirleri özlemek, tek gözlü bir odaya toplaşıp,annenin yaptığı sıcak tarhana çorbasıyla ısınmayı özlemek gibidir.
o şehirlerin sokakları,annenin ellerine benzer. ağrıdan çatlayacak gibi duran alnını okşar durur gecenin bir yarısında. annelerin duası varsa, şehirlerin de duası vardır mırıldanıp durduğu.

tarık tufan
bir adam girdi şehre koşarak
devamını gör...
uzun tanımlar yazan arkadaşların mutlaka kullanması gereken..
demin bi tanesine denk geldim sanki orhun yazıtı.. insan psikolojik olarak okuma gücünü kaybediyor ve pas geçiyor.. benim için öyle en azından..
devamını gör...
neler olup bittiğini bilememekten mi bahsediliyor? yoksa...

-esrarengiz insan olmak; esrarengiz bir insan olmaktan çok daha zor imiş. bugün geceleri kendim ile konuşma gereksinimi duyduğum için uyuyamadığımı anladım. bir garip geldi doğrusu ya da garipsenmek istedi bir kaç süslü kelimem. kalemi elime aldığımda geceleri kendim ile konuştuklarımı kağıda dökmeyi huy edindim kendi kendime. bunun bir ironi olabileceği ihtimalini de aklımın garip bir odasında hazır ve nazır tutmaktayım. bu ihtimaller zincirinin vel-hâsılı kenarda uykuya daldı ve ne yazık ki oda benden erken uyumayı seçti...

- paragraf başı...
.
.
.

ve nokta!

ahmed vefik başaran- herhangi bir paragraf.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar