parası olmadığı için aşık olmak istemeyen erkek

ayağını yorganına göre uzatan erkektir. post-modern dünyanın tüm ilişkileri para üzerine kurulu olması, bir erkeği bu duruma itmesi bile hayata dair bir iç burkan detaydır. Allah belanı versin gargamel.
devamını gör...
kendi gibi fakir bir kız bularak rahat rahat aşık olabilecek erkeklerdir.

yemekhanede iki mandalina verilse birini yiyip diğerini çantasına atan kızları tercih edebilir.
devamını gör...
parasını olmadığından ötürü birine aşık olup evlenip onun hayatınıda mahvetmek istemiyorum tarzı triplere giren erkektir. halbuki kafasına göre, aza kanaat edebilen, lüks düşkünü olmayan biriyle evlenip, elele verip çok rahat geçinebilir. damlaya damlaya göl olur demişler. insan aşık olduktan sonra teheey.
devamını gör...
haklıdır be ağa! her kizin bir beklentisi var az veya çok maddi veya manevi en küçüğünden büyüğüne cevap verebilmek elzemdir, en basiti maddi beklentisi olmayan bir kız bir kere evleniyorum düğünüm güzel olsun veririm yanında olsun kafi dediği samimiyet.bile bazılarını sıkıntıya sokabilir.. herkes ister evlendiği kişi zil zurna aşık olduğu kişi olsun maddiyayin gözü kör olsun! ama nerdee?
devamını gör...
haddini bilen erkektir.

afferim sana tatlı çocuk parasız aşk olmaz. sonuçta aşk dediğin şey bir kaç doğum günü hediyesi, tektaş pırlanta, pahalı kıyafetler lüks evler filandır.
devamını gör...
şu kıt ve kanaat ile evini geçindiren tipleri bir türlü anlamadım. insan aç ise açım diyebilmeli. yok efendim sabır ve şükür ile atlatılırlar, yok neymiş imtihan, he bir de helal lokma yiyelim de gerisi mühim değilgiller. bırakın şu safsataları. hem fakirsiniz hem de artist.

reel düşünce tarzına sahiptir. adam kapitalizmin ne olduğunu güzel kavramış. haliyle aşk gibi zırvalıklara itibar etmiyor.
devamını gör...
günümüzde aşk kavramının ne olduğunu bilen erkektir. aşk dediğiniz kapitalizmi kadın-erkek ilişkilerine kadar indirgeyen bir kavram olmuş. dolayısıyla lüzumsuz atraksiyona girmeyen adamdır.
devamını gör...
aşağılık kompleksine girmiş, hayatı filmlerden ibaret sanan arkadaş. yarın bir gün parası olduğunda da daha çok para uğruna erteyelecektir hayatını. insan aşkın merkezine bile maddeyi yerleştirir mi... lan ben var ya neyse bir şey demiyorum ama marx amca şöyle diyor bak;

(bkz: meta fetişizmi)

bu da bir nevi meta fetişizmi.
devamını gör...
acı gerçeklerin farkında olan erkektir. zengin kıza zaten aşık olamaz, hiç kimse konforundan zerre ödün vermiyor, beklentisi mevcut durumdan daha alt seviyede olan bir kişi bile yok. fakir kız da zaten evleneyim rahatlarım diye düşünür, onun beklentisi de az olmaz, haliyle ona da aşık olamaz. dolayısıyla haklıdır.
devamını gör...
evleneceğim kıza aşık olurum diyen erkektir. papatya sapından yüzüğü kabul edecek bir kızı bulsanız da neticede ev kurmak için para gerekir. ama birini sevmek için paraya ihtiyacı yoktur haberi olsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar