parçalı bulutlu bir günde yapılabilecekler

* *

kitap okunabilir içeceğini alıp. bir şeyler yazılabilir. müzik eşliğinde ruhu dinlendirilebilir ama en güzeli uyunur. *
devamını gör...
eve gidip peynir yenilebilir. eve kadar uğraşamam derseniz de, en yakın şarküteriden ezine olur ne bileyim erzincan tulum peyniri olur, alıp yiyebilirsiniz.
devamını gör...
hava durumuna göre plan yapabilecek kadar özgür olunduğu için şükretmek.
devamını gör...
futbol oynanabilir . hava futbol oynamaya müsait.
devamını gör...
dışarda yağmurun yağması beklenilebilir. bile bile lades olunduğunuzda avanak ıslatana yakalanmış olursunuz.
devamını gör...
şemsiyesiz, yağmurluksuz, yalın ayak ve yavaş yavaş bahçede turlanır, sırılsıklam olunur... otlar yapışır ayaklara, hafif ürperilir... yağmurun sesi susatır, eve dönülür... ılık bir koca bardak su içilir; içinde nanesi, limonu olan... sonra kurulanılır, kuru şeyler kuşanılır... bir kahve yapılır, * cam önüne ilişilir... beklenir... gökkuşağı çıkacak söz verdi...
devamını gör...
ıvır zıvır kutularını karıştırıp eski günlükleri okumak. hele sadece mutsuz, öfkeli ve nefret doluyken günlük tutan bir insansanız okuduklarınızla havanın durumu epey bir örtüşüyor. kimse güzel havalarda eski günlüklerini okumaz zaten.
devamını gör...
tatil idi ve hiçbir şey yapasım yoktu. dışarı adım atsam yağmur yağabilirdi, içeride kalsam güneş çıkar gibi olur, çıksaydım dedirtebilirdi. ben de sözlüğe entari giydirmeye karar verdim. parçalı bulutlu bir günde bu bir nebze bir şeydi. ama hiçbir şey yapasım yoktu dedimya, entari de giresim gelmedi tabii o an. ukde olsun dedim, oldu. sağolsun boşteneke karındaşımız da doldurmuş, başlık etmiş. herkesler bir öneri sunmuş. insan bu kuş misali bir bakarsın bir yerde, bir bakarsın uzaklarda. ama dünya burada ve kalıcı, o sıkıcı günü aklıma getirdi.

ve şimdiki ruh halimle derim ki* bas gaza, git trakyanın köylerine, ayçiçek tarlalarında bir dolaş, sonra bir soğuk pınar bul su iç. yağarsa yağmur biraz ıslan, açarsa güneş dere suyuna ayağını sok, kıyıda köşede kalmış tarihi köy camiileri gez falan.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar