çanakkale lapseki'de meydana gelen olay. savcının talimatı ile gerçekleşmiş. sanırım hero kelimesi baya baya yasaklı kelimeler arasına alındı. ilk etapta ilgili tshirt suç kabul ediliyordu. etrafındakileri seven bu tip kıyafet, rozet ve baskıları bulunan eşyaları olanları uyarsın.
haber
devamını gör...
ya kardeşim giymeyin bir süre ne olacak. ortalık zaten karışık. kimse kusura bakmasın buna işgüzarlık denir. yarayı kaşımak denir.. farkında olamazsın anlarım da artık kaçıncı bu, hâlâ da uyanmadı isen art niyet ararım.
devamını gör...
paranoid şizofren çomçomların yeni icraatıdır. giymemeliymişiz, öyle buyurmuş haspam. ne giyeceğimizi sana mı soracağız? cahiller yönetimi ele geçirmiş, ülke gta 4 şifrelerini ele geçiren atv haber kafasıyla yönetiliyor, hala art niyet, işgüzarlık vs'den bahsedenler var. yarın bir gün sizin de saçma sapan bir sebeple göz altına alınmayacağınızın teminatı var mı?
devamını gör...
yahu hassas olmak gerekmez mi böyle önemli mevzularda? serefsizin birisi giydi ve ne amaçla giydiği bariz belli. neden insanları tahrik etme ihtiyacı duyulur ki? hayır birde alakasız örnekler verilmiş. tesettürle kıyas ne alaka? adam milleti ile dalga geçmiş, öldürdüm ama hakediyorlardı mesajı vermiş, ayrıca o itin kanalizasyonda ki resmini de gidip bir bulun, fare gibi yakalanmış şimdi kahramanlık satıyor.teşbihte hata olmaz, bunu en çok ramazanda oruç tutmayanın tutana saygı duyduğu olaya benzetiriz. tabi art niyet yoksa. o güne hassasiyeti olanlara saygı adına bu özgürlüğünden vazgeçmesi daha doğru olur. ayrıca şahsi fikrim oruc mevzusu bunun yanında hiç kalır.
devamını gör...
fetö davasını sulandırmaktan, adalete güveni iyice azaltmaktan başka hiç bi işe yaramayacak olaydır.

ne yapacaksınız yani bu adamı şimdi, part time mı gözaltında tutacaksınız, nedir? ya da hapsanelerde olduğu gibi tüm ülkede üzerinde herhangi bir yazı olan giysi giymeyi mi yasaklayacaksınız? bu işin sonu nereye varacak. pkk simgelerini açık, bilinçli ve kasıtlı bir şekilde üzerinde taşıyanlar bu işin neresine konacak mesela?

hem mahkemeler cumhuriyet tarihinin belki en yoğun dönemini yaşarken, bu saçmalıklarla polisin, savcının, hakimin, adaletin vaktini almak, içinde hero kelimesi geçen bi tişört giymekten çok daha art niyetli bi hareket bence.

malum tişörtü giyen fetöcü hain herif, muhtemelen eyleminin bu denli başarıya ulaşacağını hiç hayal etmemişti. şu tişörtle ilgili her hadise bu hainlerin ekmeğine yağ sürüyor. eğer kimse umursamasaydı, kimse tişörtle ilgilenmeseydi, en büyük cezayı o zaman almış olacaktı, eylemi içinde patlayacaktı. ama tabi galeyana gelmekte üstümüze yok, bravö bize.
devamını gör...
-şimdi ilk olarak bu hero tshirtünü ilk giyen namussuzun hangi saikle bu tshirti giydiğini hepimiz çok iyi biliyoruz, kendi vatandaşlarını bombalamayı hala kahramanlık olarak gören bu namussuzların terör örgütü üyesi olduğu konusunda hepimiz hemfikiriz sanırım.

-gelgelelim basında çıkan bu tshirt gözaltılarını terörle mücadele hukuku bağlamında değerlendirmeye. şimdi 3713 sayılı terörle mücadele kanunu'nun 7/2 maddesinde düzenlenen terör örgütünün propagandası suçunda hangi eylemlerin propaganda kapsamında olduğu gösterilmiştir. buna göre terör örgütüne ait amblem, resim veya işaretlerin üzerinde bulunduğu üniformanın giyilmesi de propaganda suçuna vücut vermektedir. şimdi diyeceksiniz hero yazısının bulunduğu tshirt ne zamandan beri ftö ye ait amblem veya işaret oldu? hemen cevap verelim arkadaşım, hakkında gözaltı haberleri yapılan kişiler zaten hemencecik propagandadan mahkum olmuyorlar, ammaa bir örgüt üyesinin propaganda amaçlı kullandığı bir tshirtü giyene de gel buraya bakalım diye sorarlar. somut olay bağlamında değerlendirelim. olayın gelişimi çok yüksek ihtimal şöyle olmuştur: kolluğu arayıp birisi ihbar etmiştir, kolluk da nöbetçi c.savcısını arayıp talimat istemiştir. burada iki ihtimal sözkonusu: c.savcısı ifadesinin alınıp serbest bırakılması talimatı vermiş olmasına rağmen bizim ahlak yoksunu medyamız olayı sulandırmak için bunu gözaltı diye haber yapmış olabilir. kolluk olayı eksik veya fazla intikal ettirmiş olabilir veyahut gerçekten gözaltı talimatı sözkonusu olabilir. benim hukuki kanaatim; bu olayda yapılması gereken örgüt propagandası suçundan ifadesinin alınıp serbest bırakılması talimatı vermek olurdu.

-sonuç olarak bir terör örgütü üyesinin propaganda amaçlı kullandığı bir ürünü kullanana gel bakalım nedir amacın diye sorulmasında herhangi bir beis yoktur. zaten propaganda amaçlı giymediği anlaşılanlar hakkında kyok kararı verilecektir.

-gözaltı tedbiri bazı olaylarda biraz hoyrat kullanılıyor gibi gözükebilir, fakat olayın tam olarak anlaşılabilmesi ve yanlış bir adamı serbest bırakmış olmamak için gözaltı talimatına başvuruluyor ve bu sürede kişinin fetö ile iltisakı araştırılıyor. bu son derece normal bi uygulama.

-bir diğer veçheden yani suçu ve suçluyu övme suçu açısından olaya bakacak olursak, eğer bu part time tshirtünü giyen şahıs ftö sanıklarının eylemlerinin suç olmadığı imajı oluşturmak ve soruşturmaları dalga konusu yapmak için bu tshirtü giymişse bu suçun oluşması da gündeme gelebilecektir.

-bu arada bazı akıl tutulması yaşayan yazarların başörtüsü ile kıyas yapan yorumlarını gördüm. cevap vermeyi dahi haketmiyorlar.
devamını gör...
bu ülkede giydiği tişörtte ne yazdığından habersiz binlerce insan var.
propaganda amacı ile mahkemede giyen veya protestoda bilerek giyen belki bir nebze anlaşılabilir ama üzerinde her hero yazan gözaltına alınacaksa demek ki birileri hukuk işlemesin, mahkemeler, adliyeler, savcılar, emniyet malayani işlerle uğraşmaktan diğer işlerle uğraşmasın isteniyor.
devamını gör...
ülke tshirtten çektiğini başka şeyden çekmedi.
90larda siyah giyersin metalcisin kedi kesiyor bakireyi elden geçirmek varken kurban ediyorsun.
2000lerde turuncu mavi giyiyorsan gay olma ihtimalin yüksek
2010 ların sonuna doğru hero yazılı tshirt giyersen cemaatçisin.
sonunda çıplak gezcem olm beni siz delirttiniz lan.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar