#siyaset  #özgürler 

bizim medyada gördüğümüz bu. gerçek hayatta ise ben çok iyi anlaştıklarını düşünüyorum. şu anda birbirine en büyük rakipler olduğu için akp ve chp'den örnek vereyim, akp ağırlığı olan bir konumda chp'li vekillerin akp'lilerden ricacı olarak çocuklarını işe soktuklarına bizzat şahidim, çocuklar arkadaşım. diğer tarafta chp'nin yönettiği büyük bir belediyede akp'ye yakınlığı ile bilinen bir firma için de işlerin nasıl ayarlandığını geçen gün birinci ağızdan dinledim. biz kavga gürültü görüyoruz onlarsa aralarında işlerini görüyor.
devamını gör...
mevcut durumu sürdürmek isteyenler, medya yolu ile taraf oluşturuyorlar. ve bir şekilde sistem yürüyor. kanıksanıyor. bakalım ne zaman düzelecek.
devamını gör...
bakın üstte bizzat bu işlerin içinde olan bir arkadaş ne güzel yazmış. dünya sözlük'ü bu yüzden seviyorum.

şimdi hemen muhalifler buna yok torpil yok rüşvet gibi incitici ifadeler kullanarak arkadaşı rencide etmeye çalışırlar. kardeşim bu da bir liyakat metodudur. bürokraside messelam weberyan ekolü vardır. şu anda kamu yönetimi profesörlerimizin "tayyipyen" dediği bir sistem üstünde çalıştığını ben bizzat duydum.

bu tayyipyen liyakat işleri içinde olan arkadaşlar keşke hangi okullardan mezun olduklarını, nerelerde çalıştıklarını da yazsalar. ha kişisel haklar anonimlik babiyetinde saygı duyarım orası şüphesiz. lakin bizler gibi sizleri örnek alarak yürümek isteyen gençlerin önlerini açmak babında güzel olurdu.

partiler birbirlerini eleştirirler ancak söz konusu milletvekkili maaşları gibi konulara geldiğinde de hepsi ortak bir tavır içine bürünürler. siyasetin olayı budur. yalnız burada yine iktidar partisinin hakkını yememek lazım. hiçbir iktidar partisi vekili de çıkıp demedi ki şu ana kadar "kardeşim benim aldığım oy belli senin aldığın oy belli aynı maaşı mı alacaz ayıptır". ben olsam derdim mesela. bu bir terbiyedir. görgü meselesidir. eğitimdir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar