pasif içicilik

hayattaki en büyük mağŸdur kitlelerden biridir bunlar kanımca . sigaranın kokusu bile sizi delirtmeye yeterken Allahın takdiri hep pöfür pöfür sigara içen insanlara kanınız ısınır , genelde en sağŸlam dostlarınız baca olarak nitelendirilebilecek insanlardan oluşŸur. böyle hallerde işŸte bu pasif içicilik illetiyle yüzyüze gelirsiniz. sigarayı ağŸzınıza dahi almamışŸ olsanızda dostlarınızın ciğŸerlerinize yaptığŸı katkılarla ciğŸerlerinizin içten içe renk değŸişŸtirdiğŸini hissedersiniz. sürekli başŸ ağŸrılarından müzdarip olsanızda dostlarınız kırılmasın diye birşŸeyde söyleyemezsiniz. çok kötü bir durumdur vesselam.
devamını gör...
dini bütün aktfi sigara içicilerinin,
yanlarında sigara içtikleri her insandan ,
özel olarak helallik istemeleri
gerekir.
kul hakkına girmek, bu olsa gerekir.
atın, devenin üstünde de içsen
hayvana verdiğin zarardan ötürü,
ne demen, nasıl demen gerekir
bilmiyorum.
boynuzlu hayvanın, boynuzsuzdan hakkını alacağına inandım.
öyleyse,
sigarayla mağdur olan hayvanda,
mağdur eden insandan hakkını alacaktır.
sigara boynuzdan aşağı değil ya.
devamını gör...
aktiflere göre daha cok zarar gören kesim. sigaradan.
benim olduğum güruh diyelim.
ama nerdeyse başlayacağım.
insanın etrafındaki herkes mi içer?
ne kadar kaçsam da yine buluyorum aktif insanları !
nereye kadar hem ?
neyse .
devamını gör...
sigara içenlerin ısrarla ve şımarıkça görmezden ve bilmezden geldiği gerçek. ya ben bebek arabasında yatan bilmemkaç aylık bebeğinin yanıbaşında sigara içen anne gördüm. kadına çemkirmemek için o kadar zor tuttum ki kendimi. cahillikten ölmek üzereyiz.

pasif içici, sigara kullanmayan ama sigara dumanına maruz kalan kişidir. pasif içici olmanın etkileri sigara dumanına maruz kalmanın zamanı, yoğunluğu ve sıklığına göre değişmekle beraber her yıl milyonlarca insan sigaranın neden olduğu hastalıklar nedeni ile ölmektedir.

tütün dumanına maruz kalmak kanser, kalp hastalıkları ve koah gibi birçok hastalığa neden olmaktadır.
çocuklar tütün dumanının zararlı etkilerine karşı çok daha hassastırlar.
tütün dumanına sadece 30 dakika bile maruz kalmak, uzun süreli sigara kullanıcılarında beliren fiziksel etkileri ortaya çıkarmaktadır.
devamını gör...
sefasını içenlerin sürüp
cefasını yanındakilere çektirdiği durum. 3 arkadaş kapalı bir mekanda oturduk bugün birisi içiyor işte başka dumanlarda var ortaya karışık nikotin çöktü. birkaç saat oturmuşuzdur uzun zaman böyle iyi gelmemişti bi üçlü oturum* neyse o ciğer doluyor yani onu hissettim bir de kıyafetler zaten bilmeyene açıklayamazsın pek bir farkı kalmıyor bence Allah affetsin.
devamını gör...
insanlar zannediyor * ki onlar içince dumanından kimse etkilenmiyor. Geçen teyzemlerde sigara muhabbeti açıldı. Kuzenim sigara içmeyi denemiş , tiksinmiş haliyle. Bana da sordular içtin mi diye. evet denedim denemeseydim ne kadar leş bir şey olduğunu tam manasıyla bilemeyecektim. Babam şok babam iptal.*mübarek 9 yıl yanımda içtin niye şaşırıyorsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar