patates baskısı

yetenek isteyen baskıdır. patatese elde etmek istediğiniz şeklin kalıbını çıkarırsınız. genellikle bu kısmını çocuklar değilde, bu işte yetenekli ebeveynler üstlenir. eğer herkesten farklı şekillerde kalıbınız varsa, bir anda sınıfın gözdesi oluverirsiniz.
devamını gör...
çocuklukta karizma sebeplerinden biri olan resim iş dersi etkinliğidir..en güzel ve en farklı desen hazırlatılıp **, ertesi gün çeşitli renk ve modellerle arkadaşların beğenisi kazanılırdı..
devamını gör...
akşam yemeği kadrosunu sebzegillerden oluşturmak isteyen anneye karşı; çocukların "patates kızart anacığım nolur lütfen" diyerek kurduğu baskıdır.
devamını gör...
bizim zamanımızda ilkokulda resim derslerinde yaptırılan bir çalışma. * şöyle ki patatesi ortadan kesiyorsun sonra kesilen yüzyine çeşitli kesikler atıyosun desen veriyosun sonra rengarenk boyuyorsun ve kağıdın üstüne basıyorsun. bunun bide iple yapılanı vardır.

(bkz: ip baskısı)

edit: patetes yazmışım tüüü bana
devamını gör...
ilkokulda resim dersinde yaptığım en heyecanlı atraksiyonlarımdan biriydi. ilk baskım fecaatle sonuçlanmıştı benim için. basıyorum basıyorum çıkmıyo.benim bünye tabi tee o zamanlardan beri asi ruhlu olduğundan, sinir yapmaya başlıyor hemen.. o dersi arkdaşlardan alınan ödünç patateslerle geçiriyorum.ama tabi ki beni tatmin etmiyor. eve geliyorum anne ve babaya bir çıkış. "ne biçim şekil yapmışsınız çıkmadı hiçbiri!" bir dahaki resim dersi 1 hafta sonra.. azmediyorum kendi ellerimle annemin patatesleri telef ettin sözlerine aldırmadan biraz patatesi, biraz küçük ellerimi bıçakla çize çize istediğim gibi şekiller veriyorum patateslerime.. okula gidiyorum en afili boyalarla desenlerimi boyayıp,baskılarımı yapıyorum...havamdan geçilmiyor..ama aslında benim gururum kendi işimi kendimin yapabiliyor olmasıydı....sözlükte görünce eskiyi özledim.. çevrede patates baskı ödevi olan bir velet bulsamda kendimi tatmin etsem yine..
devamını gör...
ucuz bir resim dersi aktivitesi. en azından müzik dersi gibi 40 liraya melodika istenmemektedir. gerçi müzik dersi için nasıl bir çare üretilebilir bilemiyorum. soda şişelerine üflenebilir fuv fuv diye. önemli olan ritim.
devamını gör...
çok kreatif işler çıkarmanıza imkan vermeyen çıkarsanız bile fazlaca uğraşmanız gereken aktivite, ama ip baskısı öyle mi? ip baskısıyla harika şeyler çıkarabiliyorsunuz.
ayrıca patates krizi vardı yaz başında kilosu olmuş 5 6 lira zayi etmeyin şunu.
(bkz: nimetle şaka olmaz)
devamını gör...
şimdi düşünüyorum da ilkokulda nasıl yapıyorduk biz bunu. şimdiki çocuklar sütlerinin pipetlerini yerine sokamıyor, eline bıçak verip hadi patatesten şekil yap desek kimbilir neler olur Allah muhafaza. hiç yaptırmadım yaptırmayıda düşünmüyorum. yaprak baskısı candır.
devamını gör...
hiç yapmadığımı fark ettim şu an. artık yapmak da belirli bir bütçe gerektiriyor. geçmişte bu o kadar da problem değildi. şimdi sanat bile paralı...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar