patik

14.
bir suikast aracıdır da! adını hatırlayamadığım yaverlerinden biri, stalin uyurken ayakkabılarıyla ses çıkarıp onu rahatsız etmemek için, ayaklarına patik geçirmiş. stalin bunun ne olduğunu sorunca, yaveri ona düşüncesinden bahsetmiş. stalin yaverine odanın en ucuna gitmesini söylemiş, gözlerini kapamış ve yaverine yanına gelmesini söylemiş. bir kaç saniye sonra, gözlerini açtığında yaverini dibinde gören stalin, dehşete düşmüş. yaveri odanın diğer ucundan yanına kadar gelmiş ve stalin'in ruhu bile duymamış. stalin bunu bir suikast girişimi olarak değerlendirmiş ve yaverinin kurşuna dizilmesini emretmiş. yaveri bir köşe dibinde ensesine sıkılacak tek kurşunu beklerken, son söz olaraktan "yaşasın stalin" demiş. *
devamını gör...
15.
patik haraşo örülmüş olsaydı yaver hainlikle suçlanmazdı. patiğin "zeki müren kirpiği" deseninde olmasından kuşkulanıyorum.
devamını gör...
16.
kediye giydirilmemesi gerekendit.anti-pati-k. oluyor.ama tecrübe ile de sabittir.efenim ben daha baya küçüğüm yaş altı.kedimiz var.pek de seviyodum kendisini böyle zorla sarılır uyuturdum yanımda falan.neyse.anneme patik örmesi için ağlıyoruz.o da zavallı kadın napsın örüyor.bir iki deneme ve kedinin isteksizliği üzerine bırakıyoruz.

sonra kedilerden hiç hazzetmeyen bir akrabam geliyor.bizim kedi de ondan hazzetmiyor ki,kediler kendileriinden hoşlanmayanalrı anında anlarlar.bu akraba olacak şahıs kediye zorla patiği giydirmeye çalıştı.kedimiz de boş durmadı tabi.haşin hareketlerle saldırdı.

özet geçmem gerekirse:insanoğlu içindir.
devamını gör...
her ekim ayıyla birlikte, evlad-ı fatihan iklimindeki nur yüzlü anaların, nenelerin el emeği, göz nuru örüp, ben acize hediye ettikleri, beş-altı çift patiğimi gün yüzüne çıkarır ve evdeyken onları giyerim.

zira soğuğa karşı yiğitlik olmaz, demişler.
bir erkek olarak patiklerimden asla vazgeçmem.

mesela geçen kışı, hiç kaban giymeden sadece bir atkı marifetiyle geçirdim. ama evde patiksiz asla durmam, duramam.
hani ayakkabıya sığacak olsa, çekinmem işe de patikle giderim.

patiğime;

ne mübarek şeydir şu patik
geçir ayağına.. ooh sıcacık, mis gibi,
ister dinamik ol, ister statik,
onsuz kış yavan, onsuz hava is gibi..

yeşilli mavili, mütevazi patik
bilirim, sana bu destan az gelir
değildir hiçbiri sencileyin sempatik
tam vuslata ermişken yaz gelir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar