patlak sözünün küfür olmaması

Allah aşkına şu yazarın başlık açmasını engelleyin dedirtir.
ne kadar gereksiz saçma sapan başlık varsa girmeden önce kim olduğunu tahmin ediyorum artık.
devamını gör...
(bkz: bulbasaur dur Allahını seversen zaten ortalık karışık)*
tanım: konuyu anlamadım ama tahmin ettiğim şeyse vay anam vay neler dönmüş serhat ya.

edit: ben monark olsam bu yazarı ucururum. cunku kendi yapmaya calistigi terbiyesizligi butun bu yaptigini terbiyesiz bulan yazarları zinasevici olarak genelleyerek devam ettiriyor. cok ince bir cizgi var seni ilgilendirmeyen kadinlarin namus bekciligi mi sana dusmus? sen simdi onları yererek sevap mı aldın? burası bunun yeri mi kardeşim? bilgisayar muhendisisin diye hatirliyorum yanlis degilse ne diyeyim her sey okul degil.
devamını gör...
doğru bir önerme. patlak sözü küfür değildir. olamaz da zaten. söz diye genelleme yapmak yerine biraz daha özele girecek olursak eğer; biraz argo bir kelime olan patlak, bir sıfattır. yaptığı sıfat tamlamasına göre, adaba mugayir olur veya olmaz. patlak lastik dersen bu tamlama bir küfür ya da adaba mugayir bir tamlama değildir, ancaaaaaaak eğer ki bu kelimeyi bir insan cinsiyetinin önüne konulur ve bu tamlamadan o insan cinsiyetinşn namusu sorgulanılursa bu adaba mugayir bir "söz" olur, hatta başlık açanın deyimi ile "küfür olan bir söz" olur. böyle bir başlık da böyle insanların olduğu bir sözlükte açılırsa, iç huzur sağlanması açısından başlık silinir. hatta bence daha rijid davranılıp böyle başlık açan bir yazar derhal sözlükten uzaklaştırılmalıdır. bence diyorum ama. bence...
devamını gör...
kardeşimize biraz kitap okuyup kelime hazinesini gelistirmesini, kullandığı kelimenin ne kadar varoş, ikili ve çoğul ortamlarda ne kadar seviyesiz bir muhabbete cevirecegini söylemesi lazım.
devamını gör...
olay şudur genç:patlak kelimesi cansız nesneler için kullanılan bir ifadedir.örneğin patlak lastik,patlak balon patlak top vs.şimdi bunu alıp,insanın namahremine yönlendirirsen,ortaya namünasip bir durum çıhttp://kar.ve sonuç bam! kişinin yakını tarafından yargısız infaz.
devamını gör...
garipleri, zayıfları, sahipsizleri kırmayın, eğer kırıyorsanız onları öldürün, çünkü kırdığınız zaman onları ölüden beter yaparsanız sözüyle birlikte yorumlanması gereken gerçektir. evet bazı kelimeler küfür değildir ama küfürden beter etki yapar.
şayet bahsedilen şerefiyle, namusuyla evlenip, ayrılıp, yalnız yaşayan onurlu dul bir kadın değil geçmişte günaha saplanmış, zinakar bir kadın olsa dahi Allah bile bu insanlara tevbe etme yolunu gösterip, günahlarından arınma hakkı vermişken; bu insanların günahlarını araştırıp, onları kırmak, alay etmek için bir fırsat olarak görmek ve apaçık 'mal' konumuna indirmek yanlış ve çirkin bir harekettir.
devamını gör...
sözlükte ne kadar zinakar sevici varmış onu öğreten durum savunun onları yapmıştır bi yanlışlık di mi onların tövbe etme hakkı bile yok taşlanarak öldürülmelidirler.
aferim polyannalar alkışlıyorum hepinizi.

son nefeste tövbe kabul olmaz.
devamını gör...
bilerek ya da bilmeyerek amacından saptırılan eski başlıkta geçen sözcük. dul kadınlar, tevbe etmiş zinakarlar değildi kastedilen. bilir bilmemezlikten gelmeyin. toplum tarafından sıradanlaşmış olabilir, ama Allah'ın haramı hala haramdır. orada anlatılan meşru bir beraberlik olmadan zina eden genç kızlardı. gösterilen tepkiler hangi kriterin sonucu merak ediyorum. özellikle kendini müslüman olarak tarif edenlerin gösterdiği tepkiler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar