patrick ewing

1962 jamaika doğumlu eski nba oyuncusudur. new york knicks tarihinin tüm zamanlarda en çok sayı atan, ribaunt alan ve asist yapan oyuncusudur. nba tarihinin en iyi 50 oyuncusundan biri olarak tanınmaktadır. bununla birlikte hiç şampiyonluk yaşayamamıştır. bunun nedeni şüphesiz michael jordan ile aynı jenerasyonun ve konferansın oyuncusu olmasıdır. jordan'ın ara verdiği yıllarda ise karşısına hakeem olajuwon çıkmıştır. houston rockets ile oynadıkları maçları kaybetmeleri ve nba final serisinde rockets`a süpürülmelerinde eleştiri okları hep üzerine çevrilmiştir. son yıllarını sakatlıklarla geçirip gerçek kalitesini ve performansını gösterememiştir. bu sakatlıklar diz sakatlıkları olup bunda da en önemli etken aşırı yapılı vücududur. seattle ve orlando'ya transfer olmuş ve sonunda forması knicks tarafından emekliye ayrılmıştır.

ewing aynı zamanda 1992 barcelona olimpiyatlarında altın madalya alan rüya takım'ın da bir oyuncusuydu.
devamını gör...
nba kariyeri boyunca toplam 1183 maça çıkmış, bu maçlarda 11607 ribaund alıp, 2215 asist ve 2894 blok yapmıştır. toplamda 24815 sayı üretmiş ve maç başına 21.0 sayı ortalaması tutturmuştur.
devamını gör...
nivyork niks'in nivyork niks olduğu yıllarda, pota altı canavarı olarak efsane olmuş pivot oyuncu. tabi o zamanlar enbiyey, sertliği muhteşemdi. şimdilerde oldukça yumuşak bir enbiyey izliyoruz. hele nivyork-indiana maçları izlenmesi gereken eski maçlardandır. efsaneyi hatırlayalım.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar