bu ben olabilirim. biz nerede yanlış yapıyoruz bilemedim ki. eziklik ve yalnızlık çok mu yakışıyor nedir, bir kelebek gibi iki omzumuzda duruyor, kovsan gitmiyor, sevsen gitmiyor.
devamını gör...
sözlükten ayrılamama problemi yaşayan yazar tipidir. duygusala bağlıyordur giderken. sözlük ona gitme bir gün daha kal diyordur.
--- alıntı ---

dün gelmiş gibisin doymadım sana
ne olur sevgilim bir gün daha kal

--- alıntı ---
buradan
devamını gör...
bazıları için hayat günün batımı ve gün doğumu olarak devam ediyor. hatta insan beyni de güneş ile çalışıyor. gün ışığı düşerken beyin gözden gelen ışığın dalga boyunun farkını anlayıp lan gece oluyor diyerek melatonin salgılayarak bizi uykuya hazırlıyor.

biyolojik saat açısından cumartesi veya pazar yok. kullandığımız takvim miladi takvim. gregorian takvimi papa gregor tarafından modifiye edildiği için onun adıyla anılıyor.

pazar günleri batı dünyasında tatil günü çünkü kiliseye gidecek adam. biz de batı sisteminde olduğumuzdan bizim tatil günü de pazar. bunun dışında pazar gününün bir özelliği yok.

başlıkta murad edilen sanırım kapitalizmin 6 gün ölümüne çalış 1 gün deli gibi eğlen, pagan ayini gibi dışarı çık alkol al çılgınca dans et olayını yaşamak istemeyeni sistemin kaybedeni olarak etiketlemek.

büyük resmi görürsek esas looser, % 227 vergi ile araç satın almak için hayatını plazada heba eden adam bence.

(bkz: havuç ve sopa)
devamını gör...
ezik olduguna katilmiyorum, yalnizligi ise izafi. pamuklara sarip sarmalamak gerek. soyleyin kimmis o? ayrica ne demis sair; nerde boynu bukuk bir ezik gorsen hor gorme kimbilir ne derdi vardir? o yalniz halinde ne sirlar gizli, onu bu hallere bir koyan vardir... uzuldum simdi, tuh.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar