pazartesi

feminist dergi. beyoğlu merkezli. hacimli ve ciddi.

meltem ahıska ve perihan mağden de yazarları arasında bazen boy gösterebiliyor.

güya tabu yıkma misyonu var ama komik kaçıyor kardeşim. mesele insaniyet, insanlık, şefkat. ne çok kök söktüren kadınlar var mesela. "kadın eziliyor" diye bas bas bağıran, biraz da "kadın niye ezemiyor?" mu diyor acaba diye düşünüyorum bazen doğrusu. sadece his, temeli olmayan bir düşünce veya.
devamını gör...
takvimin ilk iş günü olmasına rağmen, bir önceki günün adının ertesi olarak isimlendirilir. hemen herkesi olduğu gibi, beni bu saatten itibaren kasmayı başarmıştır. pazartesilerin yüzünden pazar günleri de sevimsiz birer şüphelidir. adını zikretmekten irite olduğum gün, haftaya hatta yaşadıkça hemen her hafta beni yine aynı psikolojiye sokacak gibi görünmektedir. o günün gelmemesi için bir yol bulunmalıdır.

bir gün neden yirmi dört saat olmalıdır? günler bir birine ulanamaz mıdır? kardeşinin ölümünden sonra, kirazlar çiçek açtığında doğan ve tevellüdü kesin olmayan muğlâk çocuklar gibi, yeni bir ad konulmayan zavallı günler vardır. o çocuklar aslında cumartesi ve pazartesidir. ve pek tabi, bir haftada birbirinden farklı boyutları olan beş gün de olabilir ve bu durum yaşlanmayı da geciktirir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar