peaky blinders

bbc 2013 yapımı çok eğlenceli bir mafya dizidir.şiddetle tavsiye edilir.birinci dünya savaşı sonrasında birmingham'da lakabı peaky blinders olan gangster bir ailenin işlerini,yaşamını konu alır.bu ailenin bütün erkekleri hatta bazı kadınları aile işi(mafya)yaparlar.aile erkeklerinin bir özellikleri de kasketlerinin arasında jilet taşımalarıdır.yeni doğmuş bebeğe bile jiletli kasket giydirirler.
devamını gör...
sauntireki ilen bizi bizden alan dizidir. cillian murphy, sam neill ve paul anderson abiler dizinin belkemiği. lağkinn tom hardy'nin diziye ayrı bi renk kattığı da gerçektir hacılar. yeni sezon mayısta başlayacak.

devamını gör...
2013 bbc yapımı dönem mafya dizisi.

her sezonu 6 bölüm ki bu az ama öz anlayışı diziye ciddi bir kalite katıyor.
bbc yapımı olması ile aksana doyacağınızı zannetsenizde o aksan kesinlikle aşina olduğumuz ingiliz aksanı değil yoğun ve ağdalı irlanda aksanı.
ilk sezonunda göze perde çektirecek sahneleri ileri almak diziyi sekteye uğratmıyor ama 2. sezonunda bir deli neden yatak sahneleri artırmıyoruz demiş ve herkes kuyuya atlamış. bu noktada hassasiyeti olanlar için dikkat edilmeli.
ayrıca dizi mad men den sonra alkol ve sigara tüketiminin dibine vurmuş başka bir dizi.
o oyuncuların hepsi akciğer kanseri olmazsa bende bişey bilmiyorum.
devamını gör...
her şeyden önce bence casting ekibi güzel iş çıkarmış. seçilen oyunculan oynadıkları karakterleri çok güzel yansıtıyorlar.
ilk sezon sonu itibariyle izlenilmesi gereken bir dizi olarak tavsiye etmeye başladım.
2. sezonda bir de tom hardy'nin katılması pastanın üzerindeki çilek oldu.
devamını gör...
kaliteli bir ingiliz dizisi. eskiden çetelerden geçilmeyen ingiltere'de bir çete liderinin devletle olan ilişkilerini anlatıyor. içinde oldukça entrika olan dram dizisi.
devamını gör...
narcos'tan sonra ruhumda açılan derin boşluğu doldurabilmiş çok özel biri dizi. ayrıca böyle bir diziyi nasıl oldu da 2018 yılında keşfettim o da ayrı bir konu. dizi aynı narcos'da olduğu gibi beni ilk 4-5 bölüm felan hiç sarmadı ancak daha sonra bir açılıyor ki sormayın. özellikle 2. sezondan sonra dizideki kalite artışı kendini belli ediyor. üstüne tom hardy gibi adamları da oynatmaları benden tam not aldı. mafya temalı filmlerden ve dizilerden hoşlananlar kesinlikle kaçırmamalı.
devamını gör...
tadı damağımda kalmıştır, yeni sezonunu heyecanla bekliyorum.
ingilizler adeta sizin gadfatheriniz varsa bizim de peaky blindersimiz var demişlerdir.
devamını gör...
oldukça kaliteli bir dizi. henüz ilk sezonu bitiremedim. ama her bölümünü keyifle izliyorum. tommy'nin kemikli ama bebeksi,uzun kirpikli yüzü gerçekten çok güzel.
devamını gör...
cillian murphy'nin hatrına başladığım çakma irlanda aksanını irlandalı oyuncular sayesinde çok maruz kalmadığımız dizidir.*sadece şu barmen / ajan abla hem gözlerimi hem kulaklarımı kanattı daha cool bir hanım abla olabilirmiş.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar