pegasus havayolları

ali sabancı'nın sahibi olduğŸu havayolu şŸirketidir.istanbulda sabiha gökçen havaalanından uçuşŸları vardır.yanlışŸ hatırlamıyorsam,park ücretlerini kendileri karşŸılar,fakat uçağŸın içindeyken sandvici ücretli alırsınız.belki de bu olayı değŸişŸtirmişŸlerdir.
devamını gör...
su bile vermemesini eleştirenleri anlamakta zorluk çekiyorum, adamlar sizi ortalama 40- 50 liraya uçuruyorlar heralde kara geçmek için masrafları kesmeleri gerekir. ha diyosan 200 lira da verdiğim oluyo yine bi su bile alamadım o zaman problem sende dostum 200 lira verebiliyosan eğer 50 lira daha koy thy de business class uç.*

dip not: ali sabancı bir röportajında evet biz de su bile paralı ama isteyen istediğini getirir uçakta yer, biz de çiğ köfte bile getirmek serbest tabiki uçağın tavanına atmamak şartıyla demiştir.*
devamını gör...
en kıytırık şehirlerarası otobüs firması ile bir saatlik yola dahi gitseniz en azından bir su ikramı yapılır ya da "ne içersiniz" diye sorarlar ve de ücretsizdir. ama Allah'ın suyuna (bildiğin su) pegasus havayollarında para ödersin. otobüs yerine daha pahalı olan uçakla seyahat edip üstüne uçakta içtiği suya verdiği parayı sorgulamak absürd elbette ama en az onun kadar absürd olan firmanın Allahın suyuna (bildiğin su) bile para istemesidir.
devamını gör...
istanbul-izmir yolculuğu için denediğim ve memnun kalmanın ötesine geçen havayolu şirketidir.izair ile ortak uçuş yapmaktadırlar.gerek izair'in yeni uçakları olsun gerek ise ahl kullanması olsun ihtiyaçlarımı fazlasıyla karşılayan havayolu sirketidir.
devamını gör...
ısrarla koltuk aralıklarının türkiye ve avrupa standartlarına uyuduğunu söyler. 70'' yalandır dolandır. 1.80 den uzun bir insanın iç hat uçaklarında koltuklara sığması mucizedir. mr cihazına giriyor izlenimi veriyor.

uçak içinde ücretli ikram tam bir rezalettir. bayılana ölene kusana şuna buna yani acil durumdaki insanlara bile su verirken parasını isteyen bir mantıkları vardır. kendinelerine bu konuyu sorduğumda aldığım cevap şok edicidir.

her ucağımızda acil durumlar için 3 adet ücretsiz su bulunmaktadır. acilliyet takdiri kabin ekibine aittir.

bir not: istanbul - gaziantep için şu anda hemen hemen tüm sınıf bilet ücretleri aynıdır. (thy) hizmet ise 20 kat farklıdır.
devamını gör...
kalitesiz bir havayolu şirketi. güya yaptığı indirimleri müşteriye ikram ettiği 2 tane kek ile sağlıyor. ayrıca şehir içi arabalar gibi fazladan koltuk ekleyebiliyor uçağa. kek ikram edilesidirler.
devamını gör...
bu şirketi eleştirenlere "e ama ucuz havayolu şirketidir" deyip de gavuristanda low-cost carrier diye adlandırılan şirketlerle karşılaştıranlar var... ki pek çok low-cost şirket uçakta parayla su satar, doğrudur...

ama pegasus'a low-cost dendiğinde tepem atıyor birader. uçakta yaşayan biri değilim ama sık çok farklı şirketlerle çok farklı noktalara havalanından bilet alarak uçmuşluğum var. ben şu ana kadar pegasus'tan öyle deli ucuza bilet aldığımı hatırlamıyorum. ölü sezon için 3 ay evvel satın alacaksanız thy (ya da sabiha gökçen için anatolia air diyelim) de o fiyatlara bilet satıyor. yaz sezonu antalya'ya 49 liraya uçan varsa gelsin suyunu ben ısmarlayayım.

benim gördüğüm tek fiyat farkı tavan sınıftadır, thy'den 249 liraya izmir-istanbul sormuşluğum vardır. pegasus son koltukları 149'dan satıyor sanırım. siz de havaalanına kadar beklemeyin birader bilet almak için...

ha ne yaptım, bekleyip iki saat sonraki thy uçağına 80 liraya bindim...

beni otobusten bozma 24 kişilik pervaneli bir uçakta aç susuz saatlerce bekleten bir havayolu şirketi vardı, onlardan nefret etmedim pegasus'tan ettiğim kadar.
devamını gör...
belçikaya sefer başlatmış olan şirkettir, lakin buradan izmire vs. uçmak eziyetken belçikaya uçmak tam bir ölüm olabilir. ayrıca bana göre atlas jetten farkı yoktur.
devamını gör...
cüzi fiyatları karşısında yeniden binmek zorunda olduğum havayolu firması. köy otobüsü benzetmesi yerinde bir benzetmedir. hatta aktarmalı olarak yaptığı birçok sefere tanıklık etmişliğim vardır. istanbul'dan van'a giderken ankara'da durup ankara yolcularını indirdikten sonra tekrar van'a devam etmesi gibi.
devamını gör...
muhsin yazıcıoğlunun bindiği helikopterinde sahibi olan esas holdingin kurucularından ve sahiplerinden ali sabancı nın sahip olduğu başka bir sirket
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar