aldatmak yeterince mide bulandırıcı olduğu için, daha mide bulandırıcı olan estetik yoksunluk onlar için dert değildir.. dünyanın en çirkin kadınına en çirkef hatununa bile denk gelse, 'karısını aldatabilmiş olmanın' sadist zafer sarhoşluğunu yaşadığı için şöyle der;

'zevkler ve renkler tartışılmaz!' yahut 'her türlü gideri var!' falan..

rusların bir atasözü mü vardı ne?

(bkz: çirkin kadın yoktur az votka vardır)

kelam değeri olmasa da muhteva olarak çağın en iğrenç dertlerindne birine müthiş bir gönderme yapan bu atasözü benden tüm tıksırana kadar içen ve eşini aldatanlara gelsin..
devamını gör...
aldatılan kadın için nispeten daha az acı verici bir durumdur. düşünsenize adam karısını/sevgilisini daha alımlı daha gösterişli bir kadınla aldatıyor. off ne büyük bir facia. zaten bu kadın insanı hayatının yarısını kadınları alt etmek için geçirir. güzel kadını kendisine tercih edilmiş görürse alimallah çıldırmak işten bile değildir. çirkin kadın olursa en azından kendini kandırma seçeneği bir teselli unsuru olarak hala eldedir;

-hıhhh gitti de kiminle aldattı, beş para etmez, onu beğenen adam beni beğenmesin zaten, ona mı kaldım..

bence erkekler çirkin kadınla aldatmaya devam etsinler. bir halt edip aldatıyorsun bari daha az acı veren suç aletini kullan.
devamını gör...
ispatı zor bir iddia.

ama güzelliği fiziki güzellik olarak ele almazsak, o zaman ispatı mümkün olur. şöyle ki; evli bir adamı ayartan bir kadın diğer kadından ahlak olarak daha çirkindir.
devamını gör...
burdan yola cikarak, erkeklerin evde gerekli huzuru bulamadiklarindan bir kacis ürettikleri, güzele cirkine o kadar da bakmadiklari, aslolan ilgiye yöneldikleri hipotezi cikarilabilir. netekim ben cikariyorum, cikarmayani da esefle kiniyorum *
devamını gör...
nefes alsın yeter mantığıyla (o nasıl bir mantıksa artık) hareket eden uçkur düşkünü (adam diyemeyeceğim, adam sözüne hakaret olur) yaratıkların geldikleri sonuçtur ki aksi olsa ne farkeder? kadının güzel olması elbette o kişinin yaptığı işi meşru kılmaz..
devamını gör...
ya da bir çoğu da ayni eslerine benzer.hem de tıpatıhttp://p.be adam madem esini beğenmiyorsun bari farklı birine git aynısını bulacaktın niye gittin değil mi ama???
devamını gör...
aldatmaların 'rutini kırma' psikolojisiyle yapıldığına işarettir.
farklı kadın , yakalanma korkusu , farklı biriyle cinsel ilişkiye girmek gibi yapmadığı şeylere eğilimden kaynaklanır.

devamını gör...
tamamen şeytanın günahı güzel göstermesinden kaynaklanır. başka hiçbir sebep aramayın bu durum altında. halbuki insanın eşinden daha güzel, bırak kimi, ne olabilir ki ?? herkes eşini dünyanın en güzel kadını olarak görmelidir. aynı şey kadınlar için de geçerli, erkeği onun için en ulaşılmaz güzellikte olmalıdır. bunu rol yapmak, öyle sanmak şeklinde yapılması da olmaz. içten gelmelidir. e zaten içten gelmiyorsa, neden bu insanlar evlenmiştir. görücü usülü diyebilirsiniz, haklısınız ama görücü usulüyle evlenen birinin yaşadığı toplum ve hayat nedeniyle karşı cinsi fazla görmemiş olduğu düşünülebilir. o yüzden karşısına ilk çıkan kadın ya da adam, elbette gözüne güzel gelecektir.

şöyle düşünelim, erkekler olarak, hepimizin anası, bacısı çok güzeldir değil mi ?? evet. peki bu güzelliklerine rağmen bizim onlarla diğer açıdan bir birlikteliğimiz söz konusu olabilir mi ? elbette hayır. ama eşimiz için iki durum da geçerli, değil mi ?? evet. e o zaman daha ne be kardeşim ?? neden pek çok insanın, hatta bir arkadaşım * "çok fena başka çiçek koklayasım var" der ki ??

eşlerimize sadık olalım. biz sadık olur, onları sever, onları sayarsak, Allah c.c. bizim gözlerimize onları en güzel yapar.
devamını gör...
aldatma denilen şeyi sadece cinsellik bağlamında değerlendiriyorsanız paradoksal gözüken durumdur; lakin aldatma denilen şeyin arkaplanında farklı duygular da bulunabilir, sadece cinsellik değil...
devamını gör...
eviriyorum, çeviriyorum hiçbir mantıklı açıklamasını bulamıyorum. gül gibi eşleri dururken neden daha çirkinine giderler, anlamak mümkün değil. sadece şu mantığı kurabiliyorum, evli erkeklere göz diken kadınlar şeytandır ve şeytan nefse güzel gözükür.
devamını gör...
amacın aşk sevgi olmadığını başlıktan net bir şekilde anladığımız halde, seninkarsindadengirmirmehmetfiratyok yazarına durumu izah edemiyoruz. bak canım kardeşim burada olay çirkinlik güzellik değil. tek bir şey var şehvet. bu kadar basit.*
devamını gör...
iki çirkinin birbirini bulması olayıdır.
devamını gör...
tiple alakası yoktur. doyumsuzdur erkekler, biraz da nankör. * eğer kalplerinde Allah korkusu yoksa eşlerinden biraz uzak kalsınlar, ya da ilgi görmesinler, isterse dünyanın en çirkini olsun o tarafa kayarlar.
devamını gör...
aksi kadınların eşlerini yakışıklı adamlarla aldatmasıdır. yahut değildir ne bileyim aldatmadım hiç !

aldatmanın erkeği-kadını olmaz yakışıklısı çirkini olmaz.

Allah ıslah etsin.
devamını gör...
ya kadının işvesine ya da parfümüne dayanamamalarından giriştiklerini iddia ederler. sanırım 2006 yılında bir anket vardı ve bu iki husus ankette öne çıkmıştı. bana sorarsanız asıl sebep macera arayışı.
devamını gör...
dış görünüşten farklı kriterlerinin olması aslında takdir edilmeli.tabi normal bir erkekten bahsediyor olsaydık.burda bahsi geçen şahsın zaten hiçbir kriteri yoktur.
devamını gör...
çirkinliğini, güzelliğini, günahını, eşine saygısızlığını geçtim.
nankörlüktür. hristiyan bile olsan yaradana nankörlüktür. ben çok istediği sevdiği kadınlarla evlenip onları da aldatmış insanlar tanıyorum.
ama rabbim öylelerinin yüzünü güldürüyor, kavuşturuyor sevdiklerine orası çok acı işte.
devamını gör...
şimdi bu işler güzelliğe çirkinliğe bakmaz. cazibe ve çekiciliğe bakar. ya da karısında olmayan yönlerine.

yani güzeldir ama hareketleri çok sert ve kabadır. daha nazik ve kibar ama çirkin olur.vs.vs.

yahut erişilmez zekada ama çirkin bir kadındır mesela. onunla tüm hayat geçirilmez. ama kaçamak yapar. çünkü erkeklerin zeki kadınlar ilgisini çeker ama bu alt edilme korkusuyla birleşince çok yaklaşmak istemez.vs vs. diye düşünürdüm ben.

(bkz: bulaşıkları toparlıyayım geliyorum karıcığım)
devamını gör...
bir sene öncesine kadar ( #151145 )

yıl 2012

çirkin kadın yoktur edebiyatına girmeyeceğim ancak yine de çirkin ifadesi hoş değil.. neysem , ''çirkin'' olarak görülen kadınların asıl olan meziyetlere daha çok önem vererek kadınlığını ön planda tutması ile alakalıdır.güzel de rehavet ''çirkin'' de keramet vardır.
devamını gör...
çünküm bal olsa insan usanır bir zaman sonra.

edit: beni niye eksilyonuz la. ben evli bile değilim, gerçekler acıdır üzgünüm kızlar.
devamını gör...
aldatmak için güzellik aramadıklarının ispatıdır. eşlerinde bulamadıkları mutluluğu bulduklarını iddia ettiklerine göre; bir nevi geyşa seviyorlar. neydersin...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar