pembe gözlükleri çıkarıp atma eşiği

kişinin sevdiği-eşi tarafından aldatıldığı gün vardığı eşiktir. pembe gözlüklerini çıkarınca daha bir parlak görür etrafı. dünyanın o kadar da yaşanılır bir yer olmadığının farkına varır. sonra kuşlar uçar falan...
devamını gör...
ancak pembe mezarlıkta atlanılabilecek eşiktir. gözlük çıkarılıp atılmış, perde kalkmıştır ama her şey hala pembedir. o zaman anlaşılır pembe gözlük diye diye nasıl kandırıldığımız.
devamını gör...
26 yaşını bitirdiğin, 27'ye girdiğin eşik. bi tuhaf o eşik, o yaş. insanı ergenlikten beter ediyor.
devamını gör...
mavi gözlükleri takma eşiğinden öncedir. mavi camlı gözlüklerim toz mavi gösteriyor.
devamını gör...
ilişkilerde görülen eşiktir. ayrılık çanlarının çaldığı ilişkilerde eğer bir taraf ilişkinin bitmemesini istiyorsa daha doğrusu umudu varsa pek çok olayı ve tavrı yanlış yorumlayarak ilişkinin lehine olarak algılar. bu durum ümit etmekten kaynaklanmaktadır. aslında o gözlüklerin çıkarılıp mantık gözlüklerinin takılması gereken anlar bu anlardır. ümit eden taraf hüsrana uğrar.. pembe gözlükler hayallerle birlikte kırılır...
devamını gör...
benim için aşık olduğum kişinin askerdeyken bana başkası ile görüşmeye başlayacağını söylediği zamana denk gelir.

ben bu gece ölmezsem; ölmem ölmem hiç bir vakit . dediğim zamanlar olmuştur.
devamını gör...
yirmi yaştan sonra gerçekleşen olay. pembe gözlüklerle beraber bulutlarda toz duman olur.
devamını gör...
insanın bir yaşına daha girip olgunlaşmasını sağlayan eşiktir.
eşikte oturmayın da gerisi bir şekilde devam ediyor.
devamını gör...
gördüğümüzü bile sorgulatan siyasi açıklamalar yüzünden zordayız. pembe gözlükleri çıkarıp atma eşiği, çıplak gözle bakmaya cesaret etmekten geçmektedir.
--- alıntı ---

ak parti sözcüsü mahir ünal'dan, 'cumhurbaşkanı bozkurt işareti yapmadı' iddiası: rabiamızı sayıyordu. kadraja da öyle bir görüntü girdi benim gördüğüm.

--- alıntı ---
devamını gör...
insanın olgunlaşma evresi... kişiden kişiye değişir. bazen yaşadıklarının etkisiyle çocuklara da gerçeklerin siyah beyaz dünyası ayan olur. örneğin savaş yaşayan çocuklar, yakınlarını küçük yaşta kaybedenler vs.
devamını gör...
farkına varma dönemi. birden çıt diye kalbinizin kırılma sesi gelir ama sonrasında olayları analiz eder ve aslında ne kadar kör olduğunuzu görürsünüz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar