penis kıskançlığı

#psikoloji 

freud'a göre bütün kadınların içinden geçtiği gelişimsel bir dönemdir. kız çocukları gelişiminin belli bir döneminde penisinin olmadığını farkeder. penisi vardı ama biri ondan aldı. bu nedenle babaya yönelir ve babasına aşık olur. anneyi reddeder çünkü onun da penisi olmadığı için kendi kadar değersizdir. daha sonra anneyle özdeşleşip cinsiyet rolünü kazanınca dönem sona erer.

ben yazarken utandım o düşünmeye utanmamış püh..

freud'u şimdinin feministlerinin eline verecen iflahını keserler adamın..
devamını gör...
kadınların askerlik, polislik, şoförlük gibi erkek mesleklerini yapmak istemelerinin arkasında yatan motivasyon.
devamını gör...
bu tür bir kıskançlığı olanların "pes" diye bahsettiğidir.
devamını gör...
kültürel farklılıklardan dolayı freud'un kısmen yanıldığı bir sav'dır. Zira, erkekler de küçük yaşta zorla evlendirilmeye mecbur bırakılsaydı, evini geçindirmek zorunda kalsaydı ya da kendisine sözlü ya da fiziksel tacizde bulunulduğunda 'ne diyon lan sen!' diye bir kafa atamama gücünden mahrum kalsaydı elbette ki aynı duygular içerisinde olurdu. Bu kısmını geçtim benim takıldığım nokta bu konuyu ele alan/ların ilgili organa * sahip olduğu için bunun bir kutsi özellik olduğunu zannetmesi.. aksi düşüncede olsaydı, bunu 'enteresan bir konu buldum' diye zevkle yazma girişiminde bulunmaz, kabul ya da red kısmıyla ilgili yorumda bulunurdu. *
devamını gör...
12 cm penisi olanın 20 cm penisi olana duyduğu hasetin adı lan. ben bilmem bilimsel aciklama filan.hadi bagalim.
devamını gör...
bir organı değil belki ama o organın "verdiği" "yetkiyi" kıskanmak olarak değerlendirilebilir. kadınların sadece bahsi geçen o organa sahip olmadığı için yaşadığı olumsuzluklar bu kıskançlığa sebep olur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar