pentagram

vokalde, murat ilkan
ritm gitarda: hakan utangaç
davulda: cenk ünnü
elektro gitarda : metin türkcan
bas gitarda: tarkan gözübüyük

hakan utangaç ve cenk ünnü tarafından kurulmuştur. ek bir bilgi vermek gerekirse grubun eski gitaristi ümit yılbar teröristlerce şehit edilmiştir. bir de bu grubun hastasıyım.
devamını gör...
ilk sahneye çıktıkları düğün salonundaki kişilerin arbede yapması sonucu bütün sandalye ve masaların haşat edilmesi sonucunda, hasar gören herşeyin parasını kendi ceplerinden ödeyen, türkiyenin en iyi heavy metal grubu.
devamını gör...
türk metalinin çok önemli isimlerinden. bir albümü bence zirve albümüdür. ayrıca 1000 in the eastland parçası ( yorumu ) mükemmeldir. popçular dışarı ifadesi ise ne güzeldir...
devamını gör...
yurtdışında mezarkabul ismiyle tanınırlar ve kaderin cilvesine bakın ki yurtdışında türkiye'den daha fazla bir popülariteye sahiptir. pop müzikte tarkan neyse metal müzikte pentagram odur dünyada.

müziklerinde türk ezgilerini görebilirsiniz. bir ara "satanist bunlar" denerek b.k atmaya çalışıldı ama abilerimiz bunları söyleyenlere kapak niyetinde olan "bir" isimli parçayı yaptılar.
devamını gör...
ilk yaptıkları birşeye benzemeyen grup.80ler thrash gruplarının şarkılarından arak şarkılarla türkiyeye "heyoo biz metal müzik yapıyoruz " diye selam veren grup.sonraları kariyerlerinin devamında "piyasa rock" müziği yapan elemanları da içinde barındırdı.neyse ki eski kadrodan pek eser yok şimdileri.iyi ki de yoklar.

(bkz: ogün sanlısoy)
(bkz: demir demirkan)
devamını gör...
takdire şayan müzik yapan en iyi gruplardan.
anatolia albümünden seçmeler yapacak olursak hepsi çok güzel olmasına rağmen.

anatolia
1000 in the eastlar
gündüz gece

en sevdiğim parçalarıdır...
devamını gör...
abim sayesinde uykularıma fon müziği olmuş; onlarla birlikte büyüdüğüm grup. bir canlı konser atmosferleri vardır ki insan kendini kaliteli rock festivallerinde sanabilir. çok güzel adamlardan kurulmuştur.
devamını gör...
80lerin saçma sapan thrash metal gruplarından arak şarkılar yaparak biz metal yapıyoruz türkiyede ehe ehe diyebilecek kadar kalitesizdirler aslında. övülesi tek yanları ülkeye bu kültürü aşılamalarıdır.*

metal müziğin protest tavrına ters duran 1000 in the eastland gibi bir coverları vardır ki, sövülesidir.

bünyesinde çakma rockçular * ogün sanlısoy ve demir demirkanı bulundurmuştur. grubun tek elle tutulur yanı murat ilkanın mükemmel vokalidir, ki thrash/heavy metal yapan bi grubun vokali de bu denli kadife tonlu olmamalıdır o ayrı.

metal müziği türkiyeye getirdik diyenler bi witchtrap dinlememişler herhalde. adamlar 90'larda black metal yapıyordu, klipleri trt3te yayınlanıyordu. şimdi ne oldu ? minik dualar. ey türkiyem...
devamını gör...
birçok toplumca şans getirdiğine inanılan şekildir. cadılar tarafından oldukça kutsal olan bu sembol 5 elementin birleşimini ve uyumunu göstermektedir. bu beş element, ruh, ateş, hava, su ve topraktır. ateş iradeyi, hava zekayı, su duyguları, toprak ta madde alemini sembolize eder.

pentagram yıldızı'nın içine bir keçi oturtulmuş ve beş köşenin herbirine ibranice bir harf konulmuş (s-a-t-a-n) şeytan anlamına gelen ve etrafında çember olan şekliyle de satanizm işaretidir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar