perfetti sconosciuti

david di donatello* ödüllerinde en iyi film ödülünü kazanmış 2016 yılı yapımlı italyan filmi. dram, komedi türünde ve 97 dakika. film linki konusunda yardımcı olabilecek birileri olursa çok makbule geçer ayrıca.

https://www.sinemalar.com/f...

--- alıntı ---

evli çiftler ve sevgilisini evde bırakmış bir adamdan oluşan bir arkadaş topluluğu bir evde yemek için toplanırlar. içlerinden birisinin muzurluğu ile bir oyuna başlarlar, buna göre masadaki herkes telefonunu ortaya koyacak ve mesaj, arama her ne gelirse oradakilerle paylaşacaktır. evlilik, orta yaş krizi, çocuk sahibi olma, cinsel kimlik ve daha birçok mevzu gündeme gelir ve hayatlar tepetaklar olur.

--- alıntı ---
devamını gör...
italyan versiyonunu izlediğim harika film.
bir yemek masasında tüm hikayenin geçtiği, özellikle son kısımlarında gerim gerim gerildiğim bir film oldu. sonu ise kesinlikle çok etkileyici geldi.
filmin önermesi kara kutularımız olan telefonlar. eş, dost ve arkadaşlarla kurduğumuz riyakar ilişkilerin birinci elden şahitleri telefonlar. adeta yanımızda her açığımızı kapatmaya çalıştığımız telefonlar taşıyoruz ama tüm sakladıklarımızın gün yüzüne çıkması için belki bir oyun yeterlidir belki...
devamını gör...
tek bir mekanda, hem de enfes bir yemek masasının etrafında geçen dolu bir hikayeye sahip , keyifle izlenebilecek güzel bir film.
ikili ilişkiler, evlilik, eş cinsellik, aldatma gibi konular üzerinden kolayca sağlıyor sürükleyiciliği, konu böyle şeyler olunca herkes bir fikre sahip oluyor, kendinden bir şeyler buluyor olmalı, haliyle de film genel bir kitleye hitap ediyor.

peppe ve lele üzerinden eş cinselliğe dair verdiği mesajlar fazlasıyla düşündürücü.
rocco'nun kızıyla yaptığı telefon görüşmesi ise gerçek bir babanın yapması gereken, ideal olan aslında.

ben ispanyol versiyonunu, perfectos desconocidos, izlemiştim daha önce, orada karakterlere uygun oyuncu seçimleri çok daha iyiydi fakat hikayenin verilişi berbat ötesi saçma bir hal alıyordu sonlarda, orijinal hali her zamanki gibi daha güzel
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar