peter jackson

star gazetesi'ndki habere göre çanakkale zaferi'nin de filmini çekecekmiş. hem sevindirici hem de üzüntü verici bir gelişme aslında bu.

sevindirici, çünkü; biz gibi yeni nesillere bu tür filmlerle o dönemler ve o ruh anlatılacaktır.
üzüntü verici, çünkü; tarihimizle alakalı filmlerimiz çok az ve bu tür filmleri çekmeye heves eden bir yönetmenimiz dahi yok!
devamını gör...
dünyanın en kötü üç kitabına (aslında tek kitaptır) dünyanın en dandik 3 filmini çeken adam. zaten yeni zelandalı'dan ne olacaktı. işi gücü yoksa gitsin pigmeleri kovalasın.
devamını gör...
yüzüklerin efendisi ve hobbit triolarından sonra, bir de gollum triosu çekmesini beklediğim yönetmen/yapımcı. hobbit'in yolculuğu benim hiç ilgimi çekmemekle birlikte, gollum'un kimselere kaptırmadan, o yüzüğü yüzlerce yıl saklamış olması daha ilgi çekicidir bence.*
devamını gör...
geçenlerde yaptığı bir açıklamada:" gandalf'la ilgili son bölümü çektik ve 1999 yılında çıktığımız yolculuk böylece sona erdi." diyerek yüreklerimizi yaralamıştır.

devamını gör...
çanakkale savaşı'nı anlatan bir film üzerinde çalışıyormuş. "anzak askerlerinin tamamının bakış açısını filme yansıtacağım. gelibolu savaşı tarihimizin akıllarda kalan önemli bir parçasıdır” demiş. filmin 2015 yılında gösterime girmesi planlanıyormuş.

(bkz: bir sen eksiktin)
devamını gör...
kendisinden gerçek hikayeler istemediğimiz içindir ki bunca zamandır peşindeyiz, iğrenç bi the hobbits-2 çekti, onu bile izledik, lotr'u her daim izlemeye doyamadığımızdan fantastik ne çekerse eli mahkum izliyoruz. buraya kadar iyi hoş da kendisinin varolanla yaşanmışla tarihle arası nasıldır bilemem fakat bizim fantastik sevmemiz gerçeklikten ırak oluşundan, başka hikayeler çeksin boşversin, gene büyücüler, haramiler, bankacılar, bankacılar mı hatlar karıştı.
devamını gör...
tolkien eserlerini piç * eden yönetmen. kimse kusura bakmasın. kitabı okumadan sadece filmlerle yetinirseniz eyvallah çok harika filmler. özellikle lotr serisi. oyuncu seçimi on numara. ambiyans çok iyi. hadi derinliğe inilemeyişi de anlarım. kitabın yerini elbette dolduramaz, lakin olduğundan daha farklı şeyler göstermek, içerikle oynamak nedir? frodo bile o kadar da iyi karakterli biri değil filme bakınca.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar