#haber 

cumhurbaşkanı açıklaması.

tam olarak şöyle;

, "bizim önümüzde uzun bir demokrasi ve kalkınma yolculuğu var. biz bazıları gibi ne petrol kuyularına ne de gaz rezervlerine sahibiz ama biz onlardan daha zengin ve daha özgürüz. çünkü biz demokrasi gibi, serbest seçimler gibi, milli iradenin üstünlüğü gibi dünyanın en güçlü silahlarından birine sahibiz. ne zaman dara düşsek, ne zaman çıkmaza girsek çok partili hayatımızın bize bir hediyesi olan serbest seçimleri devreye sokuyor, milletimizin her şeyi yeni baştan düzenlemesi yoluna gidiyoruz."

haber
devamını gör...
demokrasi karın doymuyor sayın cumhurbaşkanım demek istediğim beyanat...
devamını gör...
haklı olduğunu bu özgürlüğü kaybedersek çok daha iyi anlarız. bu söylemi eleştirenler saltanatı, monarşizmi mi savunuyor yoksa eleştirme hakkını kullanmanın verdiği -ki bunu da demokrasi verir- karşı konulamaz cazibeyi mi kullanıyor merak ediyorum. gerçekten para için fikirlerinizi zincirler misiniz?
devamını gör...
ispatı türkiye ve diğer gelişmiş ülkeler olan tespit. beğenin beğenmeyin ama şu ülkede diğer ortadoğu ülkeleri gibi bir iç savaş çıkmıyorsa demokrasi sayesinde. örneğin iran 'ın petrolü doğalgazı var ama türkiye daha gelişmiş bir ülke.
devamını gör...
hangi demokrasi?
bizim ne petrol kuyumuz ne de demokrasimiz var.
devamını gör...
fabrikalarda ve market reyonlarında günde 12 saat çalışan köle işçilerimiz var.

köylüden aldığı tarım ürününü 10 katına satan zincir marketlerimiz var.

milyar dolarlık vergi borcu silinen dev patronlarımız var.

yoksuldan, yetimden, işsizden kesilmiş vergileri ;üretim ayağına zengine, güçlüye teşvik kredisi ve hibe eden bir gelir dağılımı adaletimiz var.

bundan 20 yıl önce hepsi memur olan belediye ve hastane personelini de asgari ücretli işçi sınıfına indirdik.

sahilleri 5 yıldızlı otelcilere sattık.

başörtüsü düşmanı ecevit ın ekonomik krize rağmen dokunmadığı yeşilkartı bırakın yoksulluk sınırını, açlık sınırının altında yaşayan; işsiz, güçsüz insanlara bile çok gördük.

lise muzunu ensesi kalın patronlar türettik ve üniversite mezunu gençlerimizi asgari ücretle yanlarına köle işçi ettik.
(bkz: asgari ücretlinin açlık sınırının altında yaşaması)

bizden daha adil ve daha zengin kim olabilir ki?
devamını gör...
demokrasinin cumhurbaşkanına ifade ettiği şey kelimenin sözlük anlamında çok farklı olsa gerek ki demokrasi ülkemizde bu halde. keşke böyle bir demokrasi yerine petrol kuyularımız olsaydı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar