peygamberin kopan kolu tükürüğüyle birleştirmesi

ayı parmağıyla ikiye bölen "mucize sahibi" bir zata zor olmayan eylem!
her şeye masal diye diye boşalttılar dinin içini.
hadisi, sünneti ve tasavvufu çıkardılar islamdan. şefaat yetkisini aldılar elinden (!) peygamberimizin (sav). kendi kafalarına göre yeni bir islam modellediler ve islamı iyi bilmeyen insanlara gerçek islam diye yutturmaya çalıştılar, çalışıyorlar ve çalışacaklar.
Allah'ım ehli sünnet akaidinden ayırmasın, amin!
devamını gör...
vakit ayırıp videoyu izleme zahmetinde bulunmadan yazıyorum.
benim için çok önemli değil, aslını astarını araştıracak hiç değilim.
bu tip mucizelerin varlığının benim mevcut inancıma katkısı olmaz, kimsenin imanına katkı sağlayacağını da düşünmüyorum.

asıl soru şu, neden bu tip şeyleri ilk defa duyuyoruz, kimse bilmiyor da niye bir kaç kişi bilip anlatıveriyor.

diyanet göreve, başka da bir şey demiycem.
devamını gör...
heh işte ben bu kafadan istiyorum.
anlatmatya gerek yok görüyorsunuz!!

ne güzel hayatlar var ulan! biz burda yok istanbul trafiği, yok para kazanma derdi, yok hastalık, cart curt.
ben de istiyorum; demliklerde çorba pişirip emziğinden içmeyi, ben de istiyorum halıları pencereye asıp perdelerden bornoz yapmayı.

başımızı nereye vuracaz bu kafayı talep etmek içün?
devamını gör...
hz. isa ölüleri diriltirken, hz. musa asasıyla denizi ikiye ayirmisken, hz. süleyman cinlere rüzgara ve hayvanlara hükmetmişken, hadi onlar peygamber kur'an-ı kerim'de bahsedilen yedi uyurlar 300 sene uyumuş ve kalkmışken. ahir zaman peygamberi mirac gecesi peygamberlere imamlık yapan ahmed mahmud muhammed sallallahu aleyhi vesellem efendimizin Allah' ın izni ile göstermiş olduğu mucize.
inanmak istemeyen insana ne kadar kanıt sunaran sun
(bkz: en'am suresi 25.ayet)
devamını gör...
şu peygamberi yeryüzüne indiremedi bunlar.

neyse ben peygamberi örnek almayacağım. aga çok üst düzey. biz kimiz ki lan. e sahabe de öyle. kuran'ı bizim gibi avam kesimi zaten anlamaz (gerçi Allah anlamadığımız şeyden de nasıl sorumlu tutuyor o noktada kafam karışık). napcaz kimi örnek alacaz. tamam buldum cübbeli hocamı örnek alacağım. ne diyordu cübbeli hocam; ahirette ben falancaya tabiyim dersen cennetesin. e çok fazla efor da istemiyor haliyle işime gelir benim de.

yarından itibaren dükkanda terlik satışına başlıyorum.

edit : lan eski veriyorsunuz eyvallah da cübbeli hocamın anlattığı peygamber ayağı yere basan bir peygamber değil ki. Allah kuran'da sizin için güzel bir örnek diyor ama hocanın anlattığı peygamber insan üstü bir varlık. peygamberi bırak cübbeli hocamın anlattığı evliyalar bile ordan oraya uçup kaçıyor. onlara bile yetişmemiz mümkün değil. önce şuna biz açıklama getirseniz.
devamını gör...
bir gecede suudi arabistandan kudüs e giden oradan miraca çıkan ve sabah olmadan geri gelen peygamber ile ilgili iddia edilen bir mucize. doğru mudur bilinmez ama ayakları yere basan peygamber isteyen varsa iskender ali mihir orada isteyen gidip iman edebilir. daha uçtuğunu görmedik.

cübbeli mevzusuna gelince bu konudaki iddiasının kaynağını bulamadım ve inanmadığımı yazdım.

bazıları bizi belki kendileri gibi falanın müridi görebilir lâkin benim peygamberden başka tabi olduğum kimse yok. cübbelinin birkaç videosunu izlemem dışında tek bir kitabını bile almış değilim.
devamını gör...
efendimiz'e zor değildir, çünkü mucizeler haktır. ayrıca efendimiz'i örnek alacaksanız ahlakını örnek alın! kimse sizden mucize beklemiyor. son olarak, hristiyanlar, hazreti isa'yı (hașa) yeryüzüne indirdiler de ne oldu? en son madonna'nın bir klibinde dans ederken gördüm onu..!
devamını gör...
benim bildiğim peygamberim eşiyle kavga eden, eşine zina iftirası atılan, çocukları vefat eden ve evlat acısı yaşayan, savaşan, savaşta yara alan, taşlanan, hz aişe sorduğunda hayatındaki en acı ve çaresiz günün taşlandığı gün olduğunu söyleyen, tırnakları ile kazıyarak kanının son damlamasına kadar mücadele eden, Allah tarafından öyle yapma diye uyarılan, her insanın yaşadığını yaşadığı için benim de bakıp ibret aldığım peygamberdir.

cübbeli ve tayfasının anlattığı gibi tek dokunuşu ile her şeyi iyi eden değildir. Allah güzel bir örnek derken onun örnek alınabilecek olduğunu da söylemiş bize.

yani bana vahiy geldi diyen şaklabanlarla işimiz yok.

titremene lüzum yok, ben kral değilim. kureyşli kuru et yiyen bir kadının oğluyum ben.”
devamını gör...
biz peygambere uymak yerine peygamberi kendimize uydurmaya kalkınca böyle şeyler ortaya çıkıyor.

nice mucizeleri olan hz musa da istemeden birini öldürdüğü için kaçıp ölüm korkusu yaşamadı mı? yıllarca çobanlık yapmadı mı?

bunları yaşadı çile çekti diye asasını attığında büyük bir yılan olup diğerlerini yutması mı yalan? denizi yarması mı yalan?

siz zannediyorsunuz ki biz keyfine göre mucize getiren bir peygambere inanıyoruz. hayır mucizeye peygamber değil Allah karar verir.

yeri gelir taşlandığı halde yardım etmez (ki peygamberimizin bunu istemediğine dair rivayet var) yeri gelir 3 bin melekle yardım eder.

--- alıntı ---

“hani siz, rabbinizden imdat taleb ediyordunuz, o da; «muhakkak ki ben size meleklerden birbiri ardınca bin(lercesi) ile imdâd edeceğim.» diyerek duânızı kabul buyurmuştu. allâh bunu, sâdece müjde olsun ve onunla kalpleriniz yatışsın diye yaptı. zâten yardım yalnız allâh tarafındandır. çünkü allâh, mutlak gâliptir, yegâne hüküm ve hikmet sâhibidir.” (el-enfâl, 9-10)

--- alıntı ---
devamını gör...
kutsal kitabında, peygamberlerine denizleri yardırma, ölüleri diriltme gibi güçler verildiğini iddia etmiş bir din için gayet normal olan iddiadır.

bu masallara inanan yetişkinler tabii ki aynı zihniyete dayanan bunun gibi komik şeylere de inanabilirler.

hepiniz için ben yanayım şu cehennem'de de yeter ki kurtulun bu fantezilere inanmaktan... yazık.
devamını gör...
adam müslüman ama peygamberin mucizelerine inancı sıfır. ama gene müslüman. gerçi adamlar miraç mucizesine bile iman etmiyor kur'an'da geçmesine rağmen, buna mı inanacak? geçiniz...
devamını gör...
o zamanlar öyle şeylerin olması daha muhtemel tabii. neden tükürük diye de merak ettirir ama üzerinde fazla düşünmemek gerek. inan, geç işte ne uğraşıyorsun bir sürü tatavayla. sorgulamayacan aga, inanacan bunlara. işimiz bu!
devamını gör...
evrensel ve çağlar üstü bir dinin önderini bu haliyle nasıl örnek alacağımızı düşünüyorum. peygamber yaptıysa takipçileri de yapabilir. kolu kopan gitsin birisine tükürtsün o halde. lan üfürükçücüler, cinciler sahtekarlar böyle uyduruklardan beslenip de kendilerine dini bir dayanak buluyorlar zaten.
devamını gör...
peygamberin mucizesi yok demiyoruz. ama şu adam gibiler peygamberi öyle bir anlatıyorlar ki örnek alınacak hiçbir tarafı kalmıyor. bir popstar gibi izliyoruz peygamberi. ne ulaşabilirsin, ne onun yaptığını yapabilirsin. sünneti örnek alacak insanların hevesini kırmaktan başka hiçbir işe yaramıyorlar. o mucizeleri ile destekleniyordu benden bir halt olmaz psikolojisinden başka bir halta yaramıyor. gerçi peygamberi yeryüzüne indirmek derken hz isa'yı klipte dans ettirmeyi anlayanlara ne anlatıyorsam.

yalnız şu dikkatimi çekti; cübbeli'yi daha önce savunanlar şu başlık altında açıklamayı cübbeli'den bağımsız olarak değerlendiriyorlar. yani akp li değlim ama der gibi cübbeli'yi çok bilmem dinlemem ama filan gibi. abi din ciddi bir iştir. kaynak çok önemlidir. eğer kaynak sağlam olmazsa fetöcüler gibi boylarsın bir tarafları. şu adamın bir sürü şaklabanlığı ve dini ticarete çevirmesi ortaya çıktı. hala nasıl itibar ediyorsunuz şaşıyorum. bu adam terlik satan adam, bu adam peygamber sakalının suyunu satan adam, bu adam kuşu ötüp alim ciddiyetinde olan adam. gidin başlığının altına videoları ile her şey var. şu adama nasıl itibar ediyorsunuz şaşıyorum. hucurat suresi 6. ayette gelen bilginin kaynağının araştırılmasını emrediyor Allah. kaynak bu aha orda. gidin başlığının altını okuyun ve din cambazı neymiş görün. sana çarşafı emreden ama kızının bembeyaz gelinliği yanında poz veripte kız öyle istedi napalım diyen adamın hiçbir hükmü yok maalesef.
devamını gör...
ciddi ciddi bunlara inananları gösteren başlık. bir de inanmayanları şaklaban ilan ediyorlar. ne kadar anlatsam fayda etmeyecek. bunlar adına ben utanıyorum. biraz sorgulayın biraz düşünün, o mucizevi beyin sadece namaz kılmak için verilmiş olamaz.
devamını gör...
peygamber benim ağzıma bir tükürseydi diyerek tükürük arzulayan cübbeli söylemi.

"tükürük-ü şerif" ten daha önce de

"sümük-ü şerif" kapışan sahabelerden ve "sidik-i şerif" içenden de bahsetmişti. arada "kan-ı şerif" de geçmişti.

(bkz: asrı saadetteki sümük bahsi)
(bkz: asrı saadetteki sidik bahsi)

peygambere atılan bu iftiraları rahatlıkla anlatıyor.

gerçi adam cennetlik tabi kafası rahat ondandır.

(bkz: cübbeli ahmet in cennetle müjdelenmesi)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar