piknik ortamında top oynamak

genelde havaların iyice ısınmasıyla aileyle birlikte seyirtilen piknik alanında diğer futbol ortamlarından farklı haller oluşturan aktivite.
kırsal, ormanlık alandaki top oynayıcılar havanın ne kadar sıcak olduğuna bakmaksızın uyuşturulmuşcasına top peşinden koşarlar. beyin sıcaktan erime kıvamına gelse bile vazgeçilmez. takımdakilerin yarısına yakını atletle diğer yarısı tişörtünün büyük bölümü terden sırılsıklam olmuş halde maçı bitirip gölgeye çekilirler. hepsinde temmuz sıcağında yapılan futbol maçı sonrası suratı hasıl olur. 'heidi alı'na bürünmüş yanaklarla maçın kritiği yapılır.
ve yine bu dinlenme anında yanında ek bir tişört, gömlek v.s. getirmeyenler terin üstünde kurumasının huzursuzluğuna kapılırlar. terin içinde henüz beş dakika geçmeden maçı yaptığına pişman olurlar.

piknik alanında top oynamanın diğer huzursuzluklarından birisi top oynanan alanda yemek yiyen, mangal, nargile keyfi yapan ailelerdir. top bu ailelerin olduğu bölüme gittiğinde utangaçlıkla alınır ve oyun alanına geri dönülür. hele ki yemek sofrasına, çayın piştiği tüpe, mangala çarpması durumunda rezilliğin bini bir para olur, maç yarıda kalabilir.

geniş ailelerle gidilen pikniklerde ihtiyarlar bu top oynayanların her hareketini düşmanca izler. top kendi bulunduğu alana yaklaştıkça "la yörüyün ilerde oynayın başka yer mi galmadı" gibisinden söylenirler. kısacası piknik ortamında top oynamak eğlenmek ve keyiften çok pişmanlık verir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar