pınar altuğ

#sinema/tv  #magazin 

asıl mesleğŸi mankenlik olup oyunculuk yapan kadın. eski kocasını bir yunanlı ile aldattıktan sonra boşŸanıp yağŸmur atacan isimli biri ile evlenmişŸtir.
devamını gör...
kocası askerde iken , kocasını aldatan kadındır.

onun sayesin de askere evlenmeden önce gitmek gerektiğini öğrendik. askerliğini yap sonra evlen.
devamını gör...
çirkin ötesi çirkin ünlü kişi. gündemimde olduğu için, bu kadar gereksiz biri için vaktimi gereksiz yere harcadığım bu giri için kendimden nefret ediyorum sözlük. çok çirkin bişey dayanamadım yazdım işte sözlük.
devamını gör...
10 yıl falan önce lisedeyken bir kız arkadaşımla capitolde geziyorduk ilk orda gördüm pınarı ve direk aşık olmuştum nutkum falan tutulmuştu işin ilginç yanı yanımdaki kız okulda 1 ay kadar pınar altugdan bahsetti komplekse girdi kız ya da aşık oldu bilemiycem. öyle böyle değil çok güzeldi
devamını gör...
yaşadığı hayatla çocuğuyla eşiyle üstüyle başıyla oturuşuyla
kalkışıyla gülüşüyle kısacası herşeyiyle midemizi bulandıran
pislik bir kişidir yani
devamını gör...
güzelleşmek için uğraştıkça daha da çirkinleşen kadın.
her yönüyle itici.
devamını gör...
yüzündeki sahte tebessümü hiç eksik olmayan eski dizi oyuncusu, şimdilerde bir şarkısın sen programında erol evgin' nin partneri.
devamını gör...
kaşlarını tamamen aldırmıştır, kalemle çizer, kaş mimiklerinde bu bariz belli olur.
devamını gör...
ses tonu hem konuşurken hem de şarkı söylemeye çalışırken çok çok berbattır.
1994 türkiye güzeli olsa da soğuktur, iticidir.
devamını gör...
daha anne olmadan, cocuklar duymasin isimli dizide oynarken yilin annesi odulunu almisti. tabii ona bu odulu verenlere bakmak lazim ya neyse.
devamını gör...
dünya yapmacıklık, sahtelik, kokuşmuşluk ve bu üçünün birleşiminden oluşan iticilik rekorunu kırmış bayan. tuğba özay'la beraber dünya çapında samimiyetsizliği yayma direnişlerini sürdüreceklerini düşünüyorum.
devamını gör...
oynadığı persil reklamından yıllık 500 bin tl kazanıyormuş.
devamını gör...
başörtüsüyle okula gidilmesinden rahatsız oluyormuş bu aplamız. dini inancı gereği takıyorsa sorun yokmuş da şekilcilik için takıyorsa tehlileliymiş. eşi askerdeyken onu aldatan, çocuğu yaşındaki biriyle evlenen bir bağyan beyanı diyor ve geçiyorum.

bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne...
devamını gör...
son derece itici, soğuk bir görünüşü olmasına rağmen, yıllardır "çocuklar duymasın" adlı en ufak bir zeka pırıltısı taşımayan dizide, ideal aile annesi diye gözümüze sokulmaya çalışılmaktadır.
devamını gör...
etrafında kapalı insanlar varmıs ve kapanmaya zorlandıkları için takıyorlarmış.* hep de size denk gelir baskı görenler. ayrıca kişinin dini inancı geregi mi şekilcilik için mi taktığını nerden anlıyorsunuz? diyelim ki şekilcilik için taktı, sanane! onun başı, onun saçı, kim karışabilir kişisel giyimine, tarzına. bana göre de sen teşhircisin, dikkat etmek için taciz edilmekten zevk aldıgın için açık saçık giyiniyorsun ne olcak şimdi?
devamını gör...
biz de deforme olmuş vücudunu her gün haber sitelerinin manşet altlarında görmekten rahatsız oluyoruz ama sesimizi çıkarmıyoruz.
devamını gör...
ilişkilerini (n-1)! şeklinde yaşayan oyuncumsu..ortada bir kadın iki erkek varsa ki bu erkeğin kocasının yakın arkadaşı olması fark etmez,hatta bu şahsın daha da işine gelir 3 kişilik toplumda formülü uygularsak (3-1)!'den 4 farklı ilişki yaşar..arada genç sevgilileri de vardır,evlendiği,eğlendiği,hem evlenip hem eğlendiği,hem evlenmeyip hem eğlendiği olarak bu sevgilileri de sınıflandırmak mümkün..ha bir de yarın şöyle bir açıklama yapması muhtemel:

"sana hak veriyorum şevval..anladım seni..ülke olarak nasıl karanlık bir tünele giriyoruz..ben her şeyden önce anneyim..çocuğum var.."

hadi canım hadi...
devamını gör...
başörtüsüne laf etme modasına uymuş oyuncu.noldu tatlım dizinin reytingi düştü de gündeme mi gelmeye çalışıyosun diye sormak lazım...
devamını gör...
bize yıllardır öğretilen bir kılık kıyafet kanunu var derken aslında ne kadar tekdüze, sorgulamaktan yoksun, beyinleri laik modern bir insan olma yolunda robotlaştırılmış zavallı insanlardan olduğunun kanıtını sunuyor. bu tip kişiler ilkokulda öğrendikleriyle hayatlarını idame ettirirler. tarihi sorgulamaz, hele atatürk ü hiç sorgulamaz. biz de böyle öğrendik:

"mü'min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. (yüz ve el gibi) görünen kısımlar müstesna, zînet (yer)lerini göstermesinler. başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar. zinetlerini, kocalarından, yahut babalarından, yahut, kocalarının babalarından yahut oğullarından, yahut üvey oğullarından, yahut erkek kardeşlerinden, yahut erkek kardeşlerinin oğullarından, yahut kız kardeşlerinin oğullarından, yahut müslüman kadınlardan, yahut sahip oldukları kölelerden, yahut erkekliği kalmamış hizmetçilerden, yahut da henüz kadınların mahrem yerlerine vakıf olmayan erkek çocuklardan başkalarına göstermesinler. gizledikleri zinetler bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. ey mü'minler, hep birlikte tövbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz!" *

ama zorla değil, nedenlerini, niçinlerini herşeyiyle başörtüsü emrini açıklayabiliriz...insanların kendi keyfine göre uydurduğu kanunlar mı önemli yoksa rabbinin kanunları mı?...
devamını gör...
kendisi şekilcilik için orasını burasını açarken sıkıntı yok ama şekilcilik için takılan başörtüsü batıyormuş canına yandığıma.
harika bir mantalite gerçekten, hayran kalınası cinsten. kaç yıl uğraştı acaba bunun için.
devamını gör...
geçmişte bireysel ya da toplumsal kabuller dahilinde değerlendirildiğinde "yanlışlar" yapmış türkiye güzeli, oyuncu. burada da yerden yere vurulmuş; genel cogito yapısı içinde son derece doğal olarak.

kıyafet serbest deniyor artık; ama hemen peşine yasaklar sıralanıyor. bu demokrasi nanesi var ya çok komik; erk kimdeyse ona göre şekil alıveriyor. baş örtüsü takılabilir ama mini etek giyilemez. matematik olarak yanlış elbet; ama sosyolojik olarak ve oligarşik olarak geçerli. yarın güç sana verilir, gene yasaklarsın; öyle yaparsın, böyle yaparsın.
devamını gör...
çok üstüne gidilmiş bağyan. canım benim biz seni her halinle seviyoasfsdgfhdg.
devamını gör...
tam bir yobaz olduğunu kanıtlamıştır. söyledikleri çok tipik şeyler. işte efendim kızlar falakaya yatırılıyor öyle başlarını örtüyorlar cinsinden laflar falan filan. rahatsız olmuş teyzemiz. he inandığı için kapatanlara da saygısı var!
tüm inananlara duyrulur.
hocası olsam defterine yüz kere çağdaş kelimesini yazdırırdım.
devamını gör...
bir televizyon proramında,başörtüsü ile ilgili düşüncelerini mustafa kemal atatürk'ün izinde olduğunu iddia ederek cahilce paylaşmış ve başörtülü insanları rencide etmiştir.elbette cahiliğin bilgisizliğinden ve düşüncelerinden Allah'a sığınmak bir top ateşin şiddetinden kaçmaktan daha efdaldir.pınar hanım , mustafa kemal atatürk'ün tanımadığı gibi islam'ı ,kur'an ve sünneti de tanımadığını/bilmediğini afişe etmiştir.mustafa kemal atatürk'ün getirmiş olduğu yenilklerin arasında ''başörtülü insanlardan rahatsız olma kuralları'' şeklinde bir uyarma olmadığı gibi , kişilerin kalbine inerek düşünme metodlarıda yer almamaktadır.bizler bu anlayış biçimine atatürk'ün izinden gitmek değil atatürk'ün izinde kaybolmak olarak adledebiliriz.haklı mıyız ? evet haklıyız çünkü pınar hanımı dinleyerek atatürk'ü yanlış tanıdık ancak cahilin bilgisizliğinden ve düşüncesizliğinden Allah'a sığınmayı tercih etmeyi yeğleyen sağduyulu kesim pınar hanımın düştüğü hataya '' biz atatürkçülerden rahatsız oluyoruz'' diyerek düşmeyeceklerdir..belkide kendileri anlatmak istediğini yeterince anlatamamış veya yanlış anlaşılmak adına ne gerekiyorsa onu yapmışta olabilir.ancak konu ile alakalı ciddi bir empatiye ihtiyacı olduğu kendisine hatırlatılmasının gerekliliğini hatırlatarak son cümle ile sözümüzü bağlayacalım - aman şşt sakın atam duymasın !
devamını gör...
arkadaş olay şu...

siz (kendimi berii tutuyorum genel olarak) bu kadın gibileri ne bileyim yılmaz özdilleri, pınar altuğları, serra yılmazları, ertuğrul özkökleri falan daima okur, takip ederseniz ve söylediklerine bir cevap verme girişimine baş vurursanız konuşur bu insanlar, burada bu şahısların altlarına yazı yazılması bile bir değer atfetmedir...

size bir şey anlatayım...

ikinci intifada nasıl başladı diyar-ı filistin'de hatırlar mısınız ?...

şuan yıllardır ölümü bekleyen mülevves köpek şaron harem-i şerif'e girdi, malum orası müslümanlardan başkasının ayak basmasının uygun olmadığı 5 haremimizden biri ve tabii gazeteler televizyonlar merakla el- aksa' nın kapısında beklemeye başladı çıktığında o mülevvese bbc muhabiri sordu...

- efendim, bu yaptığınıza filistinliler çok kızacak ne diyorsunuz ?...

- filistin mi ? ben öyle bir yer bilmiyorum...

evet o dakika şaron filistinlilerin anasını bilmem ne edeyim deseydi daha iyiydi anladınız mı, yok saymak daha kötüdür...

ve ben sizi anlamıyorum sabah akşam size, değerlerinize, inançlarınıza, gelenek, göreneklerinize söven bu insanları her gün okuyor çoğu zamanda cevap yetiştiriyorsunuz...


ne diyeyim yani, yılmaz özdil okuyupta cevap yazan müslümanın anasını avradını diyesim geliyor...
devamını gör...
peki ne yapılabilir, ne söylenebilir ki. bu pınar altuğ un en demokratik hakkı değil mi? demokrasi, işte böyle konuşma özgürlüğü de taşımıyor mu? gerçi biraz da gündemde kalma kokan hareketler bunlar. geçmişi problemli bir insandan , kim ne bekler ki zaten. bu gibi zevat lara verilecek en iyi ders, iş vermeyip boykot etmektir. ama görüyoruz ki, daha geçen günler baş örtüsüne hakaret eden şevval sam, konserlerine devam etti * hatta * reklamlarda oynadı malum şahısların.işte böylece yaptıkları da yanlarına kar kalabiliyor. biz burda ne yazsak boşuna. badem bıyıklılar önce para diyor , boykot etmek umrunda mı ,yoksa hiç birisi bu şekilde konuşabilir miydi ?
devamını gör...
insanların tercihlerinde yetiştikleri,yaşadıkları çevrenin etkisi kaçınılmazdır. kimse plajda gezdiği gibi sokak ortasında gezemez. gezerseniz size manyak mı bu diye bakarlar. keza plajda da takım elbise ile gezerseniz aynı bakışlara maruz kalırsınız. bu kadar nettir çevreye uyum. ancak bu zat, insanların mahalle baskısından dolayı başını kapattığını düşünürken kendisinin başını kapatması durumunda nasıl bir baskı altında kalacağından habersiz yaşamaktadır. acaba kendisi tesettürlü bir aileden çıkıp da mı mevcut yaşam tarzını benimsemiştir? ya da kızı -var mı yok mu bilmiyorum- başını kapatmayı seçse makul bir şekilde mi yaklaşırdı? kesinlikle hayır!

bu tarz insanlar ne yazık ki kendilerinden farklı olan herkesi beyinlerine yerleştirilen modernite algısı ile yargılamakta ve eleştirdiği şekilciliği kendileri dibine kadar uygulamaktadır. kendilerine yazık ettiklerinin farkında bile olmayan bu insanları mahcur düşünceleri ile baş başa bırakıp, Allah ıslah etsin demek gerek.
devamını gör...
sokakta envayi çeşiti varken niye kaale alındığını anlamadığım kadın.

kemalistlerin geneli sığ. genelinin argümanları zırvadan öte değil.
ne bu yani bu kadını kaale alma çabası?
oyuncu desen oyuncu değil, tek geçim kaynağı olan bedeni yer çekimine yenik düşmüş
tek yapabileceği şey ilgi çekme çabası
ona da prim vermeyin bi zahmet

kocasını aldattığı da sürekli gündemde tutulmasın.
dinde kadının da erkeğin de zina yapmasının hükmü aynıdır
ama nedense türk toplumunda karısını boynuzlayan kaya çilingiroğlu bir programda göğsünü gere gere anlatır evliyken sürekli karısını aldattığını
erkeklerin salyası akar
pınar altuğ da aynısını yaptı, yıllardır unutulmadı
erkeklerin yaptıklarını nasıl sinenize çekiyosanız bunu da çekin
kusacaksanız da iki tarafa kusun
devamını gör...
yaşlanmış, göbeği ve basenleri pırtlamış olmasına rağmen hala vücudunu hunharca sergileyip bizleri cinsellikten soğutmaya kararlı olan kadın.

geçen bir tv programına katılmış ve üstüne vazife olmayan beyanlarda bulunmuş. şimdi o programda sunucu "x.a/c+y2-(alpha19/88)+h2o=32 ise b kaçtır?" dese "aaa bu benim alanım değil ama sayın sunucu" derdi şüphe yok. peki neden??? neyse.. kendisine osman baydemir'den hastroloji parçasını armağan eder ve bir daha ehli olmadığı konulara değinmemesini rica ederim.

gözlerinden öperim
adolf kitler
devamını gör...
sizin hiç hayanız yırtıldı mı?
benim bir kez yırtıldı
pınar altuğ oldum
devamını gör...
burada yazarak kötü de olsa reklam edilmeyecek kadar ahlak fakiri şişirme ünlü. ama yazıyoruz işte.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar