pınar karagöz

"pucca" takma ismini kullanan pınar karagöz, "uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını özendirme" suçundan yargılandığı davada, 5 yıl 10 ay hapis ve 66 bin 660 lira adli para cezasına çarptırıldı.buradan

uyarıcı ve uyuşturucu madde satan veya kullanmaya teşvik eden acımasız hainlerdir.
devamını gör...
cezayı veren hakim atılan tweet'in kaç kişiye ulaştığını, uyuşturucuya özendiren hesap sahibinin takipçi sayısını da dikkate alarak ceza vermiştir.
takipçi sayısı 1 milyon 72 bin.
devamını gör...
"bir uyuşturucu çekme hakkın olsaydı hangi uyuşturucuyu çekerdin?" şeklinde attığı tweet yüzünden bu cezaya çarptırılmıştır. yetmez ama evet deyip uğurluyoruz kendisini. darısı fikir özgürlüğü adı altında gençleri her türlü ahlaksızlığa özendirenlerin başına.
devamını gör...
hak ettiği cezaya çarptırıldığı için zırlayıp duran sosyal medya fenomeni kadın.

3-5 etkileşim almak için küçük beynini kullanmayı bırakırsan böyle ağlarsın işte. neyse parası var, içeride yatmaz. aklı başına gelir inşallah.
devamını gör...
cezayı 1 tweetten dolayı almamıştır. bu kısım açık.

ancak 5 yıl 10 ay hapis? tck 190'daki 5 yıldan 10 yıla kadar hapis, katalog olarak torbacıları koruyana, yer tesis edene de aynı şekilde uygulanan bir yaptırım, ancak internet çağında twitter üzerinden yazılan şeyler ile, aynı maddenin saydığı şeylerin ağırlığı tamamen farklılaşmıştır.

ifade özgürlüğü tartışıyor isek, bu maddenin belirttiği yaptırımın değişmesi gerekir. bir konuya özendirme dediğimiz şeyin ucu çok açıktır ve bu açıklık tamamen kanunun dönemsel olarak uygulanmasına göre daraltılıp genişletilebilir.
birisi çıkıp ot içiyorum diye şarkı yapar da bir yaptırıma maruz kalmazsa, öteki de mary jane diye şarkı yapar. yaptırımın öngörülemez olmasının sonucu da 5 yıl 10 yıl hapis olmamalı, en azından ilk seferde.
devamını gör...
aldığı cezanın yatarını hesaplayalım.. 5 yıl 10 ayın 4 te 3 ünü yatıp şartlı tahliyeden faydalanabilecek.. yatarından kalan son 1 yılda da eğer açık ceza evine geçme şartlarını sağlarsa da denetimli serbestlikten faydalanacak.. buna göre hesap yapabilirsiniz..

düzeltme: şartlı tahliye 3 te 2 uygulanıyormuş.. yanlış biliyormuşum .. düzeltme için bi tutam tebessüm e teşekkürler..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar