pkk vs ışid

ikisi de hayvan tersidir afedersin. biri tazedir, cıvıktır ve iğrenç kokar. öteki kurumuş artık bir işe yarar hale gelmiştir.
devamını gör...
aslında ilerde bu iki örgüt barış anlaşması imzalayıp dost hatta müttefik bile olabilirler. değişen dünya siyasetinde her şeye hazırlıklı olmak gerekebilir. planlar tek bir fikir üzerine değil bir kaç çeşit olasılığa göre yapılmalıdır. yarın o bürgün abd bunları sadece musul civarına sıkıştırıp orada kalmalarını sağlayıp yok etmezse ileride bunlar komşularıyla dost olacaklardır mecburen. bölgede sünni, kürt ve şii devleti kurulabilir ve bu üçü bir birleri ile ticaret antlaşması hatta dostluk bile kurabilirler. olan bize olur. petrol boru hatlarını falan birbirlerinin topraklarından geçirir para kazanabilirler bir bakarız o kazançta elimizden gitmiş. öyle ya da böyle orada bir barış sağlanacaktır. önemli olan o barış ortamında bizim nerede bulunacağımızdır.
devamını gör...
ortadoğu bir biçimde türkiyede dahil teröristlere destek veren veya terör oluşturan devletletlerdir. ihvan, hamas, hizbullah v.s iran, türkiye, mısır bağlamındaki terörist gruplardır hal böyle iken madem ortadoğudaki bütün terörist grupları ortadan kaldıracaksınız ortadoğu nufusunun yarısını öldürmeniz gerekebilir. ölenlerden biride mutlaka siz olmalısınız. -türkiyede işid e sempati yüzde 20 lerde iken- suudi arabistan hanedanlığı terörizmin devletleşmiş halidir o halde onlara bir soykırım gerekibilir!.
pkk ulusalcı bir örgüt amacı belli, çıkış sebebleride belli bazen insan geçmişte t.c nin yaptığı zülümleri düşündükçe iyiki varmış diyebiliyor. amacı ve hizmet ettiği alan belli olduğu için ve haklar nispetinde yoğunluğunu geliştirebildiği için kırk yıldır ayakta. pkk ya haklar verildiğinde pkk diye bir şey kalmıyacak. bakın işte talep edilen hakların yüzde biri verilebildiği; verilmediği halde iyiniyet gösterisi yapılsada bir biçimde 2 senedir analar ağlamıyor, gençler ölmüyor!.
işid ise din, mezhep, iktidar, talan, para adına öldürüyor böyle davranmayıp biz ezilen sünniler ((bkz: sünni kabarması)) için savaşıyoruz demiş olsalardı, niyetlerini bu bağlamda deklare etmiş olsalardı bir miktar haklı olabilirlerdi. bu durumda heralde en çok ihvanın silahlanması gerekiyo olabilirdi.

idris baldenen milliyetci, cemaatci, türk islamcı, ezberci, profosör, akedemisyen denen ''sevgi pıtırcığı'' dövülürken dahi kürtlere nefretini kusmaktan geri kalmıyor. idris bal a cemaat tarafından adate sözcülük görevi verilmişken eski bir cemaatci olarak ne desem artık. sen önce bir kere olsun soydaşınız olan azerilerin tüm okullarınızın kapatılmasına minik bir tepki göster bende azımı kapayıp ömür boyu susayım. kürdistandaki cemaat okullarını koruyan halka ondan sonra kin kus..
devamını gör...
ikisinin de ortak yanı var. sözde, birileri ezilmiş sunnilerin haklarını arıyor diğeri ezilmiş kürtlerin sözcülüğünü. meydanı boş buldukları kesin. aklı başında her sunni ve kürt, bu iki örgütün kendilerini temsil etmediğini her fırsatta dile getirmektedir.

ışid daha fazla ileri giderek, arafta kalan bir çok yetkinin ve özelliğin sahibi olmak istiyor. cihad dile gelse ışid diye bir örgüte demediğini bırakmaz. aynen kürtlerin hakları diyerek, kendinde kundaktaki bebeği öldürme cesaretini bulan pkk nın, "bağımsız kürdistan" ütopyası gibi..
devamını gör...
özet geçiyorum ikiside terör örgütüdür. biri turkiyede meme diye ağlar rojova kürdistan kürtçe diye. bu pkk yi abd de destekler. hobileri dağa çıkmak okul yakmak bayrak indirmektir. ağır kuvvetli silahları yoktur. sorunla karşılaşınca düşmanı olduğu turkten yardım bekler. kafası karışık gençlerdir anlayacağınız. işidin arkasindada türkiye vardir ister kabul et şimdi ye istersen paket yapayım ama bu böyle. tanklari vardır bu teröristlerin ağır silahlari. hobileri kafa kesmek, şeriat yapmak,kendini halife ilan edip sünnilerin onlara biat etmesini beklemektir. bunlar bir ülkeye veya zümreye değil international olarak kafa tutarlar. daha kisa bir ozet isterseniz
(bkz: dışkı ve laciverti)
devamını gör...
biri kürt devleti kurmak adına insanları katletmektedir.
diğeri islam adına fantastik katliamlar yapmaktadır.
pkk hdp ye yakındır.
ışid akp ye yakındır.
hdp liler pkk hakında yazamaz iken
akp lilerde ışid hakında nazik yazarlar.
sonuç.
Allah ikisini de ıslah etsin.
ikisinden birisine yakın hissetmek taraf tutak cehaletin yansıması olarak görülebilir.
devamını gör...
anlamsız versus.

ikisini karşı karşıya koyup da sanki farklı amaca hizmet ediyorlarmış gibi göstermemek lazım. mevcut dünya güçlerinin arzu ettiği kan ve fitnenin çıkışında ikisi de aynı gücün kendisine verdiği görevi hakkıyla yerine getiriyor.
devamını gör...
her ikiside kandan besleniyor,
her ikiside birilerinin kuklası,
her ikiside israile dost,
her ikiside övündüğü değerleri hiçe sayan kafa yapısına sahip. ( pkk ırkçılık yaptığı halde kürtleri vuruyor, ışid müslümanım dediği halde müslümanları katlediyor)
ikiside türkiyeyi düşman ilan ediyor.

tanım: aynı otun laciverti.
devamını gör...
fantastik şekilde adam öldürme yönünden ışid bir adım öndedir. en son 6 kişinin boğazlarına sıralı şekilde kablo bağlayıp patlatmışlardır. bir kaç kişiyi de kafese koyup suya daldırmışlardır. bu hareketleri yaparken hangi ayete ve hadise dayanıyorlar merak konusudur. 9 yaşındaki bir çocuğu direğe bağlayıp roket atar ile öldürmenin neresi müslümanlar ile kafirlerin savaşıdır. bakalım ileri ki günlerde ne gibi cinayet sahnelerine şahit olacağız.
devamını gör...
ıkisi de müslümanları ve topraklarini parcalama ve halklarini yok etmek amacindaki büyük seytanin kuklalaridir...bizim ulkemizdeki kuklalarından biri de cemaattir...farketmez tabii...hakk' ın intikami çetindir....ve insallah bu intikamda tayyip erdoğan liderliğindeki turkiye nin katkisi büyük olacaktir.....
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar