plastik süs meyvesi

çocukluğumun korkulu rüyası, feyk meyveler. eskiden çok yaygındı. misafirliğe gittiğinim birçok evde vardı. birçok diyorum, çünkü çocukluğumun geçtiği şehirde iki sınıf insan ve dolayısıyla konut tipi vardı.

çocukluğumda, yoksul kesim eskiden daha değerli olan hayatlı evlerde oturur idi. varsıl olanlar ise apartman dairesinde yaşardı.

işte misafirliğe gittiğimiz ev apartman dairesi ise üzerindeki tül örtü burularak fiyonk yapılmış orta sehpanın üstündeki alaeddin'in sihirli lambasına benzeyen şekerlik içinde muhakkak bu plastik meyvalardan olurdu.
devamını gör...
üzüm olanı çılgınca çiğnenmek istenen meyvelerdir. insanların nasıl bir şuursuzlukla bunlara para verdiği hep merak konusudur.
devamını gör...
hiçbir çikita muz, sahte muzların rengine ulaşamadı. asmadaki üzüm bile bu plastik kadar güzel salkım olamadı. bir neslin bilinçaltına oynayıp, hayal satan bu serüvenin ekürisi ise ninja kamplumbağaların pizzası idi. yalanmışsınız...
devamını gör...
küçükkene bu varlıkları fobik bulduğumu fark ettiren başlık. hadi yapay çiçeği anladık da, bunların icadına Allah aşkına ne gerek vardı? *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar