playstation 5

güzel bir haber, sonuçta devir digital devri. insanlar digital oyunlara yöneldikleri için steam gibi hesaplarındaki oyunları kullanmak istemeleri en doğal hakları. aferim sony.
devamını gör...
ps3 ile ps4 arasındaki grafik farkı muazzamdı, aynı fark 4 ile 5 arasında olmayacak muhtemelen ya da bu farkı görebilmek için büyükçe bir 4k tv'de oynamak gerekecek. ben bu nesilde asıl farkın yükleme hızlarında olmasını bekliyorum ki ilk açıklamalar da o yönde.
devamını gör...
ekstra ssd takılmasını da destekleyecek konsol. dünkü tanıtımda ssd konusunu aşırı sıkıcı ve detaylı anlatmaları pssd5 geliyor geyiklerine yol açtı.
her neyse diğer özelliklerine baktığımızda, işlemcisi neredeyse xbox series x ile aynı, gpu gücü ise cihaz ısındığında 9 terafllops'a kadar düşebilecekmiş. series x'te bu rakam 12 tflops. ram'ler de aynı. özetle donanım olarak : ps5'in ssd'si, series x'in de grafik gücü ön planda.
tabii bu neslin kazananını yine özel oyunlar ve gamepass tarzı hizmetler belirleyecek.
devamını gör...
verdiler elimize kolu al sen bunu tut zevk verecek dediler ismini joy stick koydular sonra hayatlarimiza girdi. kolu aldılar al bu kumandoyu tut hoşuna gidecek dediler tuttuk. adını playstation koydular. 5 i çıkaricam ama oyunlari için maaşını da alicam dediler tamam dedik. we re the dogs of capitalist system madam. en sadığından. ama einherjer bu oyunlara gelmez. kelime cambazliğı da yaptım hadi.
devamını gör...
ilk gösterdileri oyunlar pek heyecan yaratmadı bende r8 ve rachet güzeldi. spiderman ve horizon da güzel olabilir ama gameplay yoktu. tasarıma gelirsek güzel ama kullanışsız duruyor.
devamını gör...
daha play station 1 sahibi bile olamadan 5'i çıkıyor teknolojiyi son derece yakından takip ediyoruz. play station 5 in çıkmasının en iyi yanı sanırım 4'ün fiyatları düşecek ikinci elde daha kolay bulunabilir olacaktır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar