poligami

sosyoloji hocasına kılçıklık olsun diye soru sormama sebebiyet veren uygulamadır.

addas: hojaam bu poliandri de özel hayat nasıl oluyomuş kem küm he de hödö?
hoca: yaw şinci gençler böle şey oluyomuş kocalardan biri hanımıyla işte leyleğe yolluk yaparkene kapıya çeket şapka falan asıyomuş, tabi öteki koca da öküz değil ya hani anlıyomuş durumu.

devamını gör...
poligami islamin esaslarindan biri olmasina ragmen modernizmin gundelik yasama tasallat etmesinden sonra sanki islamin hos gormedigi bir eylemmis gibi algilanir oldu. oysa çokeşlilik anlamina gelen ve islam toplumlarında sağlıklı bir biçimde işleyen bir sistem olarak poligami Allahın hudutlarını gözetmektir. müslüman kadınların poligami karşısında mutluluk ve sevinç duyması gerekirken neden bu kadar mesafeli olduklarını ancak modernizm ile açıklayabiliyoruz. müslüman erkekler biyolojik konumları geregi birden fazla kadınla beraber olmak istemektedirler ki bu yaratılıştan gelen doğal bir durumdur. bunu istismar etmeye elbette bizde karşıyız. ancak istismar edilecek diye de Allahın helal kıldıgını haram kılmak dogru olmaz.
sozun ozu sudur: din islamdır. islam dindir. dinimiz erkeklerin çok kadınla (dört demiyor) evlenmesine bila istisna cevaz vermistir. bu durumda müslüman kadınların bundan "haşa" rahatsız olmak aksine desteklemeleri ve hatta talep edip istemeleri gerekir.
devamını gör...
islamın esaslarından değildir. saçmalamanın lüzumu yoktur. boşanma gibi bir ruhsattır. çok evlenmek sosyal bir yarayı kapatmak içindir. gidip ırakta 5 çocuklu bir anneyi nikahına alıp çocuklarına da kadına da bakarsan amacına ulaşır. tabi ayeti incelediğinde yetimlere zulmetmekten korkarsanız 2,3,4 alın diyor buna da dikkat çekelim. yetimlere zulmetmektense bir kaç tane kadın alın onların mallarına dokunmayın daha iyi demeye gelebilir. nisa suresi 3
devamını gör...
tek erkekle kadınlar çok yetinir çünkü, edebinden sakin, sen nemalanasın diye.

sizin havanız kime Allah aşkına,

o sizin fıtratınızdan değil ezik sperminizden başka bir işe yaramadığınızdandır. aşağılık komplekslerinizden,

kadın fıtraten daha müteheyyic, daha şefkatli, daha merhametli, daha güzel, olması, sende hiçbir işe yaramayan ama onda süt veren memeleri, çocuk taşıyan rahmi ile daha azim bir vazife olan yeni nesli taşımak ile görevlendirilmiştir, sadece soy karışmasın diye kadın korunmuştur ve tek eşliliğe, tek babaya, tek ataya, tek aileye itilmiştir, ama bilirsin ki yine kadın hevasına, ziynetine, cemaline, teşhire, lezzete daha düşkündür, neden dersin?

bu senin veya onun fıtratının böyle oduğunu değil, gen transferinin daha büyük bir vazife olduğunu biz gösterir,

yurdum abazan gençleri de, ay fıtratım böyle abi, beş tane olsa yetmez vallah, bir de sorsan bunları sevgilisine, karısına, acaba yaşattıkları fiziksel haz kaç dakikacık sürüyor.

tek eşliliğe mahkum edilip kurban edilen siz zat-ı şahaneler değil, hayatın azim gayesi neticesinde tek eşli olmaya zorlanmış olan kadındır asıl fedakar olup fıtratına aykırı yaşayanlardır.


ama göz hep komşunun tavuğunda,

oysa yenilen pehlivan güreşe doymaz derler, belki de sana derler.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar