polis otobüsünde eziyet edilen liseli öğrenciler

her ne olursa olsun kabul edilemez bir olay. çünkü yaş ortalaması küçük olan bu çocukları, bakın çocuk diyoruz, dövmek insanlığa, vicdana yakışmaz.
amacı denildiği gibi provoke de olsa dövemezsiniz. engellemek çok mu zor bir avuç çocuğu? bu hangi ülkenin adaleti lan? çoluğunuz çocuğunuz yok mu hiç? hadi o yok! peki ya vicdan? yazık be.
valla günümüzü mahvediyorsunuz, bari geleceğe dokunmayın.
devamını gör...
eziyet iyidir. gençlik dünya gerçeklerini tanısın biraz. ara sıra eziyet de çekmeniz lazım. habure feyste , orda-burda haz almaktan bıkmışsınızdır nasılsa. başka da bi anınız olmaz zaten bu dünyada. 60 yaşına kadar bunu anlatır durursunuz işte.
devamını gör...
nedense nerede dhkpc teröristi puşt varsa toplanmasına sebep olan öğrenciler.
bu çocukları militan gibi yetiştirip polise saldırtırsanız polis de gül atacak değil. olayı yaymaya çalışan kişinin de tescilli bir terörist sevici olduğu düşünülürse taşlar yerine oturuyor.
polis dediginiz kişi fiziksel şiddet uygulayan kişilere karşı meşru güç kullanma yetkisi olan bir görevli ve gerektiği yerde kullanmış.

edit: serbest bırakılan masum öğrenciler. çıkar çıkmaz babasına sarılmış zavallı.
buradan
devamını gör...
katil polis diye slogan attiktan sonra hainlikleri belli olanlar nasil bi muamele bekliyorlardi acaba? bir de bu yuzsuzlukle iskence ediliyor ayagina yatiyorlar.
devamını gör...
18 yaşında milletvekili seçtirmeye çalışırsanız kalkıp da çocuklar bu işlere neden bulaşıyor diyemezsiniz.
övünün bunlar sizin eseriniz.
devamını gör...
boyle cocuk mu olur lan dedigim.
cocugun potasyumunu koyma, kalsiyum eksik cocuk olmus mu?

dayak cennetten cikma derler. biz de cok dayak yedik bisey olmaz iyidir.
ayrica 30 yildir polislerin yanindan geciyorum hicbiri bana gelip de durup dururken girismedi. kimseye de yapmazlar. hani gezide diyodu ya 'ne yapayim osurayim mi ne yapayim' o hesap. dovmesin de naapsin baskaaaaaaaannnn.
devamını gör...
otoriteye itaat eden kimse değil 30 yıl, 30 bin yıl da polisin yanından geçse kimse ona karışmaz. mesele otoriteye itaat edip etmemenle ilgili bir şeydir.

mesela salih mirzabeyoğlu'nun 30 yıl önceki değil, 20 yıl önceki mahkemeye çıkarıldığı anın fotoğrafını hatırlayın. onu o hale ben sokmadım, kutsadığınız devlet ve onun polisi onu o hale soktu. aynı dönemde yine bu devlet ve polisi müslümanların çocuklarına bunu yapıyordu. bu sloganların aynısını müslüman çocukları atıyordu. diğer taraf da aynı sizin dediğinizi söylüyordu.

neyse lafı uzatmaya gerek yok. iyice midemi bulandırdınız.
devamını gör...
akp'nin kemalistleșmesi sürecinin bir safhası daha aşıldı. işkenceye bile mazeret uyduracak hale düştüklerine göre dönüşüm tamamlanmak üzere...
devamını gör...
bunların abilerini de okmeydanı'ndan bilirim.
cücük beyinlidirler.
polisi tahrik eder, karambolde polise küfür eder, taş atarlar.
akşamları da bunu kahramanlık hikayesi gibi anlatırlar.
polis tahrik etmek ahmakça ritüellerinin bir paçasıdır.

lakin bu durum polise işkence etme hakkı vermez.
bu çocuklar lise öğrencisi ve polisin bu hareketi kendilerine yapılan kara propagandayı güçlendirir.
serbest kaldıktan sonra örgütleri bunları kahraman ilan edecek.
dergilerinde güzellemeler yapacaklar.

halbuki bu tip olaylarda polis kameraları kayıt yapar.
polise karşı yapılan tahrik/küfür kolaylıkla tespit edilebilir.
bu görüntüler mahkemeye taşınıp küfür/tahrik eden kişinin ceza alması sağlanabilir.
bunun emsal kararları var.
ömür boyu da sicilinde durur.

polis hatalıdır.
devamını gör...
acıdan zevk alan ergenler yetiştirip polisin üstüne salarlar

sonra

-polis gençleri düvüyeah
devamını gör...
bir taraf potansiyel canlı bomba yetiştiriyor bizim konuştuğumuz konu polisin attığı dayak. ülke olarak çok güzel bir kafamız var.

geçmişte böyle cici gösterilen kaç tane militan gelip kendini patlattı hem sivilleri hem polisi öldürdü. Allah insanı kıçı kırık bir sol örgütün propagandasına gelecek kadar saf etmesin.
devamını gör...
bu sözlük ciddi ciddi vicdanla mallığı karıştırıyor. gerizekalı kardeşim o çocukların hepsi yarın senin benim çocuklarımın yanında el bombası çekecek, canlı bomba kıyafeti giyip aralarına dalacak. askere gönderdiğin evladına kurşun sıkacak. duyar kasıcam diye mala bağladınız iyice.
devamını gör...
serbest bırakılmışlardır. bu çocukların terörist olup kendilerini patlatacağını iddia edenler avrupa ülkelerinin katı müslümanları sınırdışı etmesine, başörtülü kadınları sınırdan geri göndermesine de ses çıkarmamalılar. mantık aynı mantık koçerolar. nasılsa paris'in göbeğinde kendilerini patlatacaklar, masum fransız çocuklarını öldürecekler.
devamını gör...
hadi bi gidin, hümanizminiz batsın sizin ya.

biz lise çağında okulumuzu düşünürdük kardeşim, hadi muhalifsin katil polis, katil devlet ne demek lan?

bunlar geleceğin dhkpclileridir.
bunlara iyi bakın geleceğin kravatlı teröristleri bunlar.
bunlar mehmet selim kiraz'ı, şehit eden üniversite öğrencilerinin lisedeki hali..

muhalif olmak bu değil, muhalif olmak devletine katil demek değil, bunu dağdakiler diyor.

yılanın başı küçükken ezilmesi gerek, tebrikler devam.
devamını gör...
otorite ve hukumet elestirisi yapayim diye pkklilari savunmaya kadar isi goturduyseniz vatan sevgisi nedir oturun bir dusunun derim. canindan olan polis ve askerler degil de bu teroristlerin yedigi dayak size batiyorsa, batsin bence de ziyani yok.
devamını gör...
yarın bir gün karşınıza terörist olarak çıkacak olan liseliler. gösteri yapıp, polis hakaret ediyorsa dayağa elbette yer. merak etmeyin bugün ağladığınız liseliler yarın polise kurşun sıkacak. ödeşirsiniz..
devamını gör...
devlet kontrolündeki okullarda vatan sevgisi alamamış ve bu nedenle dhkpc sempatizanı olmuşlarsa?? onları alıp gerçeği anlatmak yerine dayağı hatta onları öldürmeyi çözüm olarak sunan zorba trolleri gördüğümüz başlık.
yazık içinizde öğretmen de var.
devamını gör...
dev-lis ne zamandan beri dhkpc oldu.
bi yerinizden örgüt uydurmayın.
dev-lis ne zamandan beri terör örgütü kapsamına girdi.
uydurup uydurup ipe diziyorsunuz.
eziyet değil işkencedir.
devamını gör...
terörist ya da değil kesin bir bilgim yok bu gençlerle ilgili fakat merak ediyorum, bu çocuklar arasında eleştirenlerden birinin çocuğu, yeğeni, falanı, filanı olsaydı yine aynı şekilde yerden yere vurur muydu, yoksa arkadaş kurbanı memur bey, vurmayın akıl verin mi derdi..?!
devamını gör...
aklina gelen her konuda gorus bildiren rtenin agzini acmadigi konu. akpli olsalardi su an tvde aciklama dinliyorduk.
devamını gör...
benim aklıma şu senaryo geliyor; ıslah için otobüse alınan gençler taşkınlık yapıp arbadeye sebep oldu mu? çünkü eğer böyle bir durum varsa polis müdahelesi pekala meşrudur. öte yandan hakaret ve kışkırtma da söz konusu olabilir ki ortam buna çok müsait gözüküyor. orantısız güç mevzusu zaten tam bir safsata. huzuru bozan eylemi bastırmanın yolu güç kullanmaktır, polislerde bunun için yetkilidir. hatta bunun için görevlidir.

protesto, eylem, yürüyüş... bunlar haktır lakin anarşi, taşkınlık ve provakasyon suçtur.
devamını gör...
şimdi sivil itaatsizlik denen bir şey vardır. kanunu çiğnediğini bilerek protestonu yaparsın. burda bi şeyleri de göze alırsın mesela gözaltına alınmak, tutuklanmak, olay anında müdahaleye maruz kalmak. yani grup dağılsın diye yapılan müdahale zaten göze alınmış olmalı. o müdahale de aşırı olmadığı sürece hukuka uygundur. polis grubu dağıtacak kadar vurabilir copla. problemli durum elemanların etkisiz hale getirilip otobüse konduktan sonra da dayak atılması. bu polisin kullanma hakkı olan şiddeti aşıyor. intikam oluyor bu. kolluk görevini aştın sen artık. haklıyken haksız duruma düşmüş polis.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar