polis

huzur ve güveni temin etmek için görevli devlet memurlarıdırlar.

ancak bazı ülkelerde * işŸkence, gözaltında adam öldürme, şŸiddet, derin güçlerin tetikçiliğŸini yapmak için çalışŸırlar. genel olarak psikolojik bir eğŸitimden geçmesi gereken bu kişŸilerin eğŸitim düzeyleri oldukça düşŸüktür. buradaki eğŸitim düzeyinden kasıt sahip olunan diploma değŸildir.
devamını gör...
egitim duzeyi toplumun egitim duzeyinden daha dusuk olmayan devlet memurudur. cunku kendileri toplumun bagrindan ve cok buyuk bir oranda orta ve alt duzey gelir grubundaki ailelerden gelirler.
devamını gör...
secdeye varan ** haluk bilginer'i görmemle beni heyecanlandırmış, ilginç bir anlatım tarzı olan, yönetmeni onur ünlü'nün uzak doğu filmlerinden hayli etkilendiğini gösteren, son dönemlerdeki türk filmleri içersinde en farklı filmlerden birisidir. dindar bir polis olan musa rami'nin hikayesinin anlatıldığı filmde asla unutamayacağım sahne ise,musa rami'yi intihar etmekten vazgeçiren tekvir suresinin okunduğu sahnedir.

devamını gör...
türk sinema tarihinin kilometre taşlarından biridir. bazı insanlar beğenmez, hatta alaya bile alırlar ama anlatımı olsun, üslubu olsun denenmemiş birşeydir. filmde tekvir suresinin okunması ve filmin, tekvir suresinin son ayetiyle alakalı olarak bitmesi bize herşeyi anlatır herhalde. "allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz"

ayrıca (bkz: şiddete meyyalim vallahi dertten)
devamını gör...
bizim camianın bütün reklamlarına rağmen ancak geçen gün cd den izleyebilme imkanı bulduğum yönetmen onur ünlü nün ilk uzun metrajlı filmi, özellikle dövüş sahneleriyle kült olmaya aday.
ah muhsin ünlü, sinemaya devam!
devamını gör...
"konuşacağız bekir. hem de kesin konuşacağız. biliyorsun, öldürmek kesin konuşmaktır..."

ah muhsin ünlü sinemaya devam. ah muhsin ünlü yü (onur ünlü) okuyanlar filmi daha iyi anlayabilirler.
musa rami artık bir fenomendir.

doktor: beyninde ur var rami bey.. ölüceksiniz..
rami: gozlerini görseniz.. kocaman.. aynı su kafamdaki gibi !!!!

öldürücüdür.
devamını gör...
piknik sahnesinde ilkin pikniğe giderken minibüsün yan cephesini görürüz; ekranı kaplayan bir "hayat tuhaf" yazısı vardır karşımızda.
sonra bir bakarız ki, "hayat tuhafiye" imiş bu yazının tamamı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar