polislere başörtüsü serbestliği getirilmesi

çok geç kalınmış bir adım yine de hayırlı olsun. desensiz ve forma renginde başörtüsü takılması şartı getirilmiş yalnızca o da normal tabi...
devamını gör...
#kamudabaşörtüsüistemiyoruz diyen sözde demokrasi aşığı vandallara inat hayata geçirilen; oldukça olumlu bulduğum geç kalınmış eylem. yalnız''normalleşme'' adımlarına bile şaşırır olduk ya ; canım buna yanıyor.

ne diyelim ; nice ''normalleşme'' adımlarına.

devamını gör...
başörtülüysen polis olmak istemesen iyi bence milyonlarca meslek var neden polis? tamam yasak kalksın tabi ki ama başörtülü bir kadın neden polis olmayı ister ki.
devamını gör...
ilk kareler gelmeye başlamış. ne yalan söyleyeyim göz alışkın değil ve fotodaki ablanın ilk günün heyecanı ile garip şekilde bağladığı örtüsünden dolayı garipsedim. ama ışık hızı şle alışırız. aile efradımdan polis olmak isteyen bir kaç kişiyi şimdi polisliğe yönlendirebilirim. iyi oldu süper oldu bence. memurlarının tamamına yakını istedikleri gibi örtünenilirken yargı ve polislerin bundan gayrı tutulması zaten haksızlıktı.
devamını gör...
şimdi bana kalırsa şöyle bir durum var algı operasyonu sürecinden geçiyoruz ısrarla üstüne basılarak başörtülü polis başörtülü hakim denilerek bir kutuplaşma veya bir ayrıştırma süreci yaşatılmak isteniyor bir insanın inancı gereği örtünmesi onun mesleğini yapmasına engel değildir polis ise polis hakim ise hakim olarak görev yapmayı sürdürür kadın kardeşlerimizin baş örtülerinin artık hayatın bir parçası olduğunu anlamalarını bunları idrak etmelerini ve içselleştirmeleri için bu tarzda mücadele etmeliyiz.
devamını gör...
başörtüsü serbestliği falan olması gereken bir şeydi elbet.

fakat bu işte sizce de bir sorun yok mu? yasak kalkar kalkmaz başörtüsü takacak kadar tesettür konusunda hassas bir kimsenin, mesleği pahasına tesettürü seçmemesi sizce normal mi? burada devletin hükmü Allah'ın hükmünün önüne geçirilmiş olmuyor mu? ne düşünürsünüz bilemem, ancak burada çok ciddi itikadi problemler var.
devamını gör...
ya kim ne derse desin, dileyen hak ve özgürlük, isteyen özgür müslümanlar fark etmez ancak aşırı derecede çirkin olmuş. ya ne bileyim estetikten hiç nasibini almamış tipe bakınca insan ürküyor. kaldı ki yıllarca başı açık polislik yaptı şimdi mi dini aklına geldi? sevmediğim gibi uyuz oluyorum sürekli baş örtüsünü gözümüzün içine sokanları. takdir ediyorum ki örtülü olması gerçekten güzel uygulama ki bugün türkiye'nin her kurumunda dileyen dilediği gibi giyim kuşama sahip olup istediği mesleği icra etsin. fakat bu saçmalık gibi geliyor. tanıdığım arş gör ve yrd. doç lar vardı açık ve şimdi kapalılar ve bunlar din satan kimselerdi hep. maksat ne? güçsüz iken aç gücü eline alınca kapat?

uygulama güzel lakin solcu ve kemalist diye nitelendirilen tayfanın yaptığı gibi bazı şeyleri insanın gözüne sokmak tamamen ayrışmaya ve tartışmaya yol açar. en basit haliyle islam dini gösterişi değil tevazuyu esas alır. hadi ben açık açık kibirliyim diyorum da siz? münafıklığın ve gösterişin lüzumu yok. vakti zamanında fetö füruat dedi diye açıp sonradan kapanan milyonlar var bu ülkede bunu herkes çok iyi biliyor. özellikle kadınlar için dini sadece baş örtüsüne indirgemek çok komik. kur'an'da sadece 2 yerde geçen ve birinde de örtü olarak geçmeyen ayeti büyütmek yerine defaatle zikredilen iman edip ona uygun güzellikte davranış sergileyenler ve namaz kıl zekatını ver ayetlerini bu kadar önemseseydik keşke!
devamını gör...
bu kadar onaydan sonra sanıyorum bol eksili bir tanım olacak ama ben yine de ilk hissiyatımı belirtmek istiyorum. kadın fıtratına ters bir meslek olduğu için ve meselenin sadece başörtüsü değil genel hatlarıyla tesettür olduğunu hatırlatarak içime sinmeyen bir serbestlik olduğunu söyleyebilirim. sonuçta kostüm belli ortam belli. yine de hayırlı olsun inşaallah.
devamını gör...
polislere başörtüsü serbertisi kulağa hoş geliyor, eyvallah da... islam'a göre bir kadının polislik gibi gece gündüz sokakta kalınmasını gerektiren bir işte çalışması ne kadar doğru?
devamını gör...
bir kısım insanları germiş. nedense?

arkadaş bu bir inanç meselesi. bırakın artık bu tip konularla uğraşmayı yahu. 60 yıldır aynı terane.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar