politolog

kimsenin arkadaşı olmayan yazar. yani benim kendimi bildiğim kadarıyla reel hayatta tanıdığım hiç kimse bu sözlüğü kullanmıyor.

sigara var hocam. *
devamını gör...
troldür evde canı sıkıldığından, stresini atmak için bu siteye üye olmuştur. başka hiçbir sosyal platformda üyeliği yoktur. yaklaşık 2-3 yıl önce de başka bir nikcle bu sözlükte yazmıştım. bu zamana kadar yani hayatım boyunca herhangi bir partiye organizasyona cemaate örgüte, yani insanların sosyalleştiği genelde ortak düşünce temelinde kurulmuş hiçbir yapıyla ilişkisi yoktur. bunun sebebi başka bir entry'de de yazdığım gibi bu gibi şeyler insanları aptallaştırır. bu yüzden elimden geldiği kadar her görüşe esnek olmaya çalıştım. nihayetinde bahsedilen her görüş belli bir ontoloji ve epistemolojiye dayanır. ve düşünceyi ifade eden kişi bulunduğu tarafından içinden konuşuyor. ve bu yüzden herkesi kendi kriterlerine göre değerlendirdim. ama kendi aklımı hiç bir zaman başkasına esir etmedim.

neden hakkımda fetöcü dendiği ile ilgili hiç bir fikrim yok. konuşmaya zorlamanın, açıklama yapmak zorunda bırakılmanın, bir faşizm olduğunu her sosyal bilimler ile ilgilenen kişinin bildiği gibi biliyorum. ama yinede bunun ortaya çıkmasına yardım edeceğim.

fetöcü denmiş, fethullah gülen benim nezdimde bir teröristtir ve yakalanıp idam edilmesi gerekir. ona bu zamana kadar üye olan, onun okullarına giden, onun dersanelerine giden hemen herkes kolay yoldan devletin kaymağını yemek için çabalayan insanlardı. bu günkü akpartiyi ya da başka bir partiyi destekleyen ama hayatının bir dönemi cemaatle yolu kesişmiş hemen herkes bunu yaptı. hiç bir zaman o insanlardan olmadım. inşaatlarda çalıştım. otobüslerde çalıştım hatta ramazanları davulculuk yaptım. ama kimseye biat edip birileri gibi kolay yoldan devlete kapağı atıp önüme bakayım dedim. bu yüzden bana iftira atan kişi belki bu sözlükte feto'nun görüşüne en uzak kişiye iftira atıyor. tabiki de bunun hak karşısına geldiğimizde çözeceğimize eminim.


son söz sözlük yönetimine, yaklaşık 20 dakikadır bekliyorum. ilgili entry silinir ya da buna benzer birşey olur diye. burada bir sözlük yazarı herhangi bir mod için ''fetöcü çıkarsa şaşırmayacağım yazar kişisi'' dese tepkisi nolurdu. ceza ya da ne bileyim buna benzer birşey olur muydu? yok hayır bu kişisel hürriyettir bir insan başka insan hakkında böyle düşünebilir mi denilirdi.

velhasıl en başta yazdığım gibi, troldür. ve canı çok sıkılıyor.
devamını gör...
muhalafeti fetöcülükle bir tutanlarca tekfir edilmeye başlanmış sanırım.
burada pkk terörü diye başlık açtığınızda cevaben devlet terörü diye başlık açabilecek kapasitede insanlar var.

uzun uzadıya açıklamasın bence. zira bu uzun açıklamalar yaftacılara tekfircilere orgazm hazzı veriyor. kendilerini tatmin edebilmek için insanlara putperest, fetöcü, münafık, terörist gibi sataşmalarda bulunuyorlar.
devamını gör...
kendisine ağır suçlamada bulunulmuştur, kendisine dava açmasını öneririm. burası sosyal bir platform olsa bile hukuk burada da işler.

edit: yönetim nezlinde bunun da bir yaptırımı vardır herhalde.
devamını gör...
tez zamanda tez yazacagindan ve bir takım kişisel sorunlarından ötürü artik yazmayacak yazardır.

ıki yıl once yine buradaydim o zaman ki nickim edcrane idi. bir yıl sonra sadekahve nickiyle geri döndüm. simdi ise politologla yaziyordum. bundan sonra geri donusu belirleyecek sey muhtemelen o anki ruh halim olacak.

yazmak ile yazmamak benim icin bir catisma iceren durum. bir yandan modern donem bize kendimizi görünür kılmaya zorluyor. diger yandan kisisel tercih olarak bunun insan doğasına uygun bir durum olmadigini dusunuyorum. bu surekli catisiyor. yaklasik iki yildir bu çatışmaları yasiyorum. hatta diyebilirim modern tibba gore bu psikolojik bir sorun. ama psikoloji bilimine inanmadığımdan bunu kabullenmiyorum.

burasi aslinda bayagi nezih bir ortam. ıyi yazarlar var. ıyi insanlar var. yazmadigim zamanlarda bile bakiyordum bazen. ama genel olarak sosyal medya cok vakit caliyor. ve lanet olasica huyumdan dolayi cok kolay bağımlılık sahip oluyorum. surekli burada oluyorum. bagimliligin giderilmesi icin ise o isi yapmamak en kesin cozum.

sonuc olarak, kalin saglicakla.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.