--- alıntı ---

niğde’de bir kişi, paralı poşet uygulamasını protesto etmek amacıyla market alışverişine eşekle geldi.

niğde'de ismi öğrenilemeyen bir kişi, çevre ve şehircilik bakanlığı'nca uygulamaya konulan paralı poşet uygulamasını ilgilnç bir yolla protesto etti. bu kişi, merkez terminal caddesi üzerindeki markete eşeği ile geldi. eşeği marketin önüne bağlayan bu kişi, aldığı ürünleri eşeğinin heybesine yerleştirerek, evine gitti.

--- alıntı ---haberin eşekçesi
devamını gör...
olay iki eşeğin market sahibinden izinli provokasyon için markete dalmasından ibarettir.

ot verip ikisini tekrar sokağa salabilirsiniz. zararsızdırlar.
devamını gör...
niğde valiliği'nin yaptığı incelemeler neticesinde söz konusu kişinin market müdürü olduğu ortaya çıkarken, markete 5996 sayılı veteriner hizmetleri, bitki sağlığı, gıda ve yem kanunu'na istinaden 4 bin 545 lira idari para cezası uygulanıp market müdürü hakkında da adli işlem başlatıldığı belirtildi.

ayrıca market sahibi‘nin niğde organize sanayi bölgesi'nde plastik poşet üretimi yapan şirketin de ortağı olduğu iddia edildi.

haber
devamını gör...
insanı şaşırtan ve neden diye sorgulatan bir haber. bunu yapanın market sahibi çıkması, üstüne bir de poşet fabrikasının otağı olması gibi iddiaların bulunması işi tuhaf ve ironik bir yere götürüyor. taşıyıcı olarak değerlendirdiği hayvandan bahsetmiyorum bile. umarım bunu sadece bu şaka için yapmış, normalde hayvanı böyle şeyler için kullanmıyordur.

bez çanta alıp uzun süre kullanmak veya evlerindeki herhangi bir çantayı markete giderken yanlarına almak insanlara neden bu kadar zor geldi anlayamıyorum... bu kadar tepkinin asıl nedeni sömürülmek bile olsa takılması gereken poşetten daha iyi ve kazançlı şeyler olduğuna eminim.
devamını gör...
güzel türkiyemde maalesef her şey olabilir ama asıl konu o eşeği markete nasıl soktular buna kim izin verd, bana az danışıklı dövüş gibi geldi.
devamını gör...
o markete insanların evcil hayvanlarıyla gitmesini karşı çıkanlara da müdürlerinden böyle gördüklerini,
yoksa bu markete yalnızca eşekler mi girebiliyor diye yaygara çıkarmalarını bekliyoruz.
haydi niğdeli bir yazar arkadaşımız bir el atıver şu eyleme...
sosyal medya fenomeni olman içten bile değil...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar